Autor Wątek: Pasta chromowa  (Przeczytany 16047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cube

• Zaawansowany użytkownik
Pasta chromowa
« dnia: Styczeń 04, 2012, 23:19:59 »
Witam,
Używam od 2 lat i jestem z niej zadowolony, aczkolwiek trochę brudzi  :)
Mój przepis to szczypta zieleni chromowej (używam z firmy KREMEL) - płaska mała plastikowa łyżeczka do tego parę kropli oleju rafinowanego, wymieszać tak aby powstała gęsta farba o jednolitej konsystencji. Następnie nanieść na pas lub wyszlifowane drewno (najlepsze ponoć efekty daję deseczka z Balsy) rozprowadzić. Poczekać do wyschnięcia i gotowe.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z innymi pastami chromowymi lub ma inne przepisy ?

P.s mam nadzieje, że dział odpowiedni, w razie czego proszę o przeniesienie  :)

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
Odp: Pasta chromowa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:29:56 »
Witam.

Ja też używam tlenku chromu i jestem wielkim fanem tego środka. Przeprowadzałem próby z pastami diamentowymi ale wydawało mi się że ostrze po nich było bardziej agresywne niż po tl. chromu. Na razie używam na pasie wiszącym ale kupiłem ostatnio kilka wspomnianych przez Ciebie deseczek balsy i chcę zrobic sobie sztywny pas. Z jednej strony skóra z drugiej balsa. Z drugiej strony próbowałem znaleźć informacje dlaczego akurat drewno balsa jest do tego używane i nic nie znalazłem.

Pozdrawiam.

Maciek.

PS. Tlenek chromu kupiłem na Allegro z jakiegoś sklepu chemicznego i mam go tyle że wystarczy mi go chyba do końca życia. ;)

Offline cube

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:37:59 »
Z informacji które znalazłem wynikało, że chodzi o miękkość tego drewna i jego powierzchnię.

Sam też używam pasa wiszącego z jednej strony płótno (wyciągnięte z rozbiórkowego fotela  :D ) a z drugiej skóra z tlenkiem chromu.

Haha co do ilości prochu u mnie to samo  ;D

A jak robisz swoją pastę ?

Mnie kusi żeby zrobić taki pas z naciągiem lub niedawno widziałem taki dość solidnie zrobiony (ręczna robota  :) ) w przyzwoitej cenie na allegro - ale nie stać mnie narazie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 23:42:30 przez cube »

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:40:47 »
A gdzie je znalazłeś bo ja szukałem i nic nie znalazłem. Dowiedziałem się za to że niezbyt dobrym pomysłem jest szlifowanie tego drewna bo sie "mechaci".

Pozdrawiam.

Maciek.

Offline cube

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:49:56 »
Straight Razor Place - pewnie tak jak i Ty  :)
Często natykałem się na wątki dotyczące balsy, kiedy szukałem informacji o skórze. Ale tego jest tam tyle, że raczej tego nie znajdę. Z mojego doświadczenia wynika, że póki sam czegoś nie spróbujesz nie będziesz miał absolutnej pewności  :) Np na SRP mówi się, że pas od spodni nie nadaje się do polerowani i nie ma takiej opcjii aby go wykorzystać. Dużo takich wątków widziałem. Natomiast ja z powodzeniem używam swojego i nie narzekam  ;)

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:56:36 »
No ja staram się czytać na wszystkich anglojęzycznych forach , innych języków nie znam ale zdarzalo sie  tłumaczyć informacje w google tłumaczu z francuskich , niemieckich , rosyjskich itp. for.
Z tym paskiem jest tak jak z ostrzeniem brzytwy przez Mick'a Carter'a z filmików jakie wrzuciłeś. Prawda zawsze leży po środku. ;)

Pozdrawiam.

Maciek

Offline cube

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2012, 00:32:00 »
Mam podobnie, staram się być dociekliwy. Ostatnio nawet doszedłem do literatury, można powiedzieć "the Barbers Bible"  :D Wspaniała książka mówiąca nie tylko o goleniu bo i jest tam omawiana wiedza z zakresu anatomii, żywienia prawidłowych manier itp itd. Była swego rodzaju podstawą do zaliczania egzaminów na fryzjerów w tamtych czasach  ;) A jednocześnie mówi o tym, że ludzie mieli naprawdę duży zasób wiedzy ogólnej  ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 23:13:13 przez cube »

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:51:34 »
Witam.

Nie probowałem jeszcze tlenku na pasie lnianym. Widziałem na kilku forach że ta kombinacja tez jest używana. Może to  dać ciekawy efekt. ;)

Pozdrawiam.

Maciek.

Offline cube

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:15:30 »
A z czym rozrabiasz Maćku tlenek chromu ? Z parafiną czy z olejem ?
Z płótnem nigdy nie próbowałem, ale może dlatego że mam go mało i nie wiem gdzie by można było ewentualnie kiedyś dokupić.

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:23:17 »
Sposób jakiego ja uzywam opisałem tutaj.

http://brzytwa.org/index.php?topic=65.0

Pozdrawiam.

Maciek

Offline zami

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Wenecja
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2012, 07:44:21 »
Np na SRP mówi się, że pas od spodni nie nadaje się do polerowani i nie ma takiej opcjii aby go wykorzystać. Dużo takich wątków widziałem. Natomiast ja z powodzeniem używam swojego i nie narzekam  ;)

Są różne pasy do spodni. Mają różną grubość, twardość, wykończenie, materiał. To, że czyjś konkretny pasek nie nadaje się do brzytwy, nie przesądza o tym, ze żaden się nie nadaje. Kupiłem kiedyś taki pas, bo był tani, pasował mi do jednych spodni i fajnie wyglądał. Dopiero później zakminiłem, że będzie idealny do ostrzenia. Noszę go sporadycznie, bo pasuje tylko do jednych spodni. Do tego nie jest niezbyt twardy i nie chcę, żeby zniekształcił się na szlufkach.

Offline buzu78

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:09:20 »
ja kupiłem na aledrogo stare urządzenie naciągowe za dwie dyszki dorzuciłem pasek do spodni z liceum z jasnej skóry juchtowej akuratnej szerokości  zrobiłem pastę chromową w/g przepisu  jaśnie nam panującego ojca założyciela  i włala pas z naciągiem. Jeszcze jak jak przeczytałem ze stara skóra lepsza to już w ogóle orgazm( pasek już pełnoletni był).Zaintrygowaliście mnie ta balsą. Może mi ktoś odsprzeda jedną deseczkę?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 10:14:00 przez buzu78 »

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2012, 23:50:23 »
  jaśnie nam panującego ojca założyciela

Dobra , dobra zaraz usunę ten podpis. ;)

Pozdrawiam.

Maciek.

Offline zenek

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:22:33 »
tez sobie zrobie taka paste, juz zamowilem zielen chromowa. Czy mozna to wymieszac z olejem wazelinowym? Akurat mam a nie chce mi sie dodatkowo kombinowac.

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:39:01 »
Witam.

Możesz spróbować. Najwyżej zmarnujesz odrobinę. ;)

Pozdrawiam.

Maciek.