Autor Wątek: Brutal Grand EDC- 10 w skali Beauforta- recenzja  (Przeczytany 3353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Armand

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Breslavia/Cracovia/Baleary
Brutal Grand EDC- 10 w skali Beauforta- recenzja
« dnia: Marzec 01, 2017, 23:10:21 »

„Brutal Grand EDC- 10 w skali Beauforta- recenzja”

Ciężko dziś przy ogromnym nasyceniu rynku znaleźć perfumy, które niczego nam nie przypominają. Zawsze jest jakiś olfaktoryczny podmiot, linki skojarzeniowe, podobieństwa.. Brutalowi Grand udało się to w moim przypadku bezbłędnie. Odkręcenie koreczka testera wyzwoliło ananasowo- jabłkowego dżinna, który zamachał piżmowo- waniliowym ogonem, pozostawiając mnie kompletnie ale nader mile zaskoczonego. Te nuty (zwłaszcza ananas i piżmo) były jak dlamnie oczywiste bez opisów, resztę doczytałem sobie w podziale nut producenta, firmy La Rive. (Intrygująca zwłaszcza jest ta „taca owoców”). Ponieważ zestawienia piżmo/benzoesan lub piżmo/ozon odbieram jako część palety „morskiej”, rozważałem czy nie przyczepić BG etykiety „marine”. Zachęca do tego estetyczny efekt granatowego pudełka ze złotym akcentem... Ale jeśli nawet, to „morski” to w takim zakresie jak może być spacer po plaży w Sopocie z watą cukrową na patyku. Daleko mu do obrośniętych mchem, glonami i zerodowanych solą pali falochronu. Raczej widzę ikonicznego marynarza, opiętego pasiastą koszulą Popeye'a wywijającego ognistego jiga z równie ikoniczną „Hawajką” z etykiety rumu. Obrazek to kiczowaty i o nasyconych kolorach, podobnie jak otwarcie- ten ananas ewidentnie jest kandyzowany, podobnie jak „taca owoców” :D A może para matros- tancereczka to cukrzane figurki na torcie? (Taki tort swoją drogą wyobrażam sobie dla ślubu na statku, mojego wymarzonego :) ) Na szczęście wspominana słodycz wietrzeje, staje się wytrawna w obecności jakiejś twardej, wietrznej nuty za którą ewidentnie odpowiadają piżmo z benzoesanem. Ta nuta już pozostaje do końca. W wersji After Shave do chodzi do tego mentolowy kop, który w zestawieniu z ananasem jest po prostu urzekający, napowietrza i uprzestrzennia zapach. Teraz to już naprawdę blisko „marine”... Ma Brutal Grand ewidentnie letni charakter, i jakiś tani, ale nie oszukany wdzięk- czuć jednak, że to zapach „budżetowy”. Mimo to lubię go bardzo, jest naprawdę przyjemny. Trwałość jak na EDC przyzwoita, ok 4-5 h, na ubraniu znacznie dłużej. A więc wilk morski czy tylko jego plastikowa figurka w sklepie z pamiątkami dla letników?
Stawiam piwo pierwszemu, kto znajdzie rzeczywisty odpowiednik Granda, choćby 90% podobieństwa ;) Warto jeszcze dodać, że AS fantastycznie współgra z kremem Yego od Ziai.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 23:12:37 przez Armand »
Brzytwy-Piomet Częstochowa 6/8 "Samuraj"/ "Bagheera" 6/8 by Gienek.

MnŻ- Gillette NEW No. 77 (30's)

EDT- GROM/GROT Próchnik, Brutal Intense, Chopin AS- Brutal Classic/Grand, Chopin, Wars Classic, Admirał, Alpa 378 EDC- Wars Classic, Przemysławka, Brutal Grand.

Offline zielony

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Olsztyn
Odp: Brutal Grand EDC- 10 w skali Beauforta- recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2017, 23:21:46 »
Brutal Grand jest moim ulubionym AS, pierwszy kontakt był zdumiewający, mówię tu o nutach zapachowych. Relacja cena - jakość dla mnie doskonała.
Ps. bardzo fajna recenzja.Dzięki 

Przemek
Wynalazki popychają ewolucję

Offline Piotr

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2017, 07:57:40 »
Grand zdecydowanie przypomina "szarego" Bossa, w życiu bym go nie zakwalifikował do zapachów "morskich", ale najwyraźniej mamy inne kryteria...

Offline Bloodcat

• *
  • I used to be schizophrenic, but we're fine now.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2017, 08:04:17 »
Kwiecista recka, jak bukiet komunojnych goździków. Podobnie dla mnie pachnie Brutal Grand. Dobrze, że zwrociłeś uwagę, że  jest zdecydowanie budżetowy, fajnie piszesz,  przez chwilę myślałem by go ponownie kupić i sprawdzić czy  może mój odbiór się zmienił.
Ośmiel się być mądrym.

Offline eskel88

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Zamość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2017, 08:30:52 »
Mam Hugo Boss'a No.6 Bottled dla mnie zapach identyczny jak ten z Brutal Grand. Chciałbym żeby wypuścili jeszcze krem do golenia z tej samej linii. Zapach Classic mi nie odpowiada.

Offline Pleasure

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Świdnik
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2017, 08:33:58 »
Ostatnimi czasy, sięgam po niego najczęściej. Chyba jedyny zapach z " polskich " AS, który mojej żonie się podoba i kwalifikuje go zapachów cyt... " nie dziadkowych... "
W święto zawsze wkładam krawat pod kołnierzyk.
Krawat z gumką.Trochę pije,lecz jak leży!
Ja też piję,piwo Tychy,sam aromat!
Raz zmieniłem panu dychę,na automat.

Offline zielony

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Olsztyn
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2017, 08:44:14 »
Skąd ja to znam , często słyszę "pachniesz jak mój dziadek "
Cóż kochana druga połówka będzie musiała jeszcze trochę wytrwać bo na półce kilka polskich klasyków stoi  rock
Wynalazki popychają ewolucję

Offline Armand

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Breslavia/Cracovia/Baleary
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2017, 11:58:14 »
Grand zdecydowanie przypomina "szarego" Bossa, w życiu bym go nie zakwalifikował do zapachów "morskich", ale najwyraźniej mamy inne kryteria...

W zasadzie nie zakwalifikowałem go tak, żartobliwie podsumowałem w swojej recenzji swoje własne ciągoty w tym kierunku (lukrowany marynarz, wata cukrowa) :) Ale też słowo się rzekło, lecę wąchać szarego Bossa, jeśli istotnie podobny to masz piwo  ;) Ja HB  raczej szerokim łukiem obchodziłem, toteż nie kojarzę. @zielony, dziekuję, miło mi :)
Brzytwy-Piomet Częstochowa 6/8 "Samuraj"/ "Bagheera" 6/8 by Gienek.

MnŻ- Gillette NEW No. 77 (30's)

EDT- GROM/GROT Próchnik, Brutal Intense, Chopin AS- Brutal Classic/Grand, Chopin, Wars Classic, Admirał, Alpa 378 EDC- Wars Classic, Przemysławka, Brutal Grand.

Online plasticfree

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2017, 12:07:47 »
Jak chcesz Bottled od Bossa to śmiało sprawdź X-Bolta od Lidla :)
Maszynki: Maggard Razors V3 i V3A / Weishi 9306-C / Wizamet P-1 Junior /
Brzytwa: Dovo Solingen Best Quality 6/8
Pędzle: Maggard Razors Marble 24mm / HJM 21P8SGR / Isana dzik

Online marco

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2017, 12:22:07 »
Bardzo podobną nutę zapachową ma także Grey od La Rive.
Miłego dnia!

EJ89,  Wilkinson Classic.  Więcej mi nie trzeba. 👍

Offline Klimt

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2017, 19:04:03 »
Szata graficzna opakowania faktycznie może kojarzyć się z mundurem kapitańskim.
Na marginesie dodam, że posiadam edc i as od miraculum z lat 2012/13 i bardzo chwalę trwałość zapachu w obu wariantach. Podobieństwo do HB znaczne.

Offline zuczek222

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: N.D.M.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2017, 21:26:17 »
Jeden z moich ulubionych, jak jestem w sklepie i go widzę to przeważnie ląduje w koszyku.
MNŻ: Merkur 34C/37C
Żyletki: Faza testów
Pędzel: Semogue SOC/2000/SOC chrum, chrum, chrum

Offline TheMarco

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Gwózdki
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2017, 15:29:09 »
W zasadzie nie zakwalifikowałem go tak, żartobliwie podsumowałem w swojej recenzji swoje własne ciągoty w tym kierunku (lukrowany marynarz, wata cukrowa) :) Ale też słowo się rzekło, lecę wąchać szarego Bossa, jeśli istotnie podobny to masz piwo  ;) Ja HB  raczej szerokim łukiem obchodziłem, toteż nie kojarzę. @zielony, dziekuję, miło mi :)

Brutal Grand faktycznie mocno przypomina szarego Hugo Bossa (G.Bellini X-Bolt). Gdy zapach się rozłoży w Bossie jest identyczny z Grandem. Poza tym, Brutal ma bardzo słabą projekcję a trwałość lub wręcz jej brak - znika po niecałej godzinie, niezależnie czy damy na siebie 10 czy więcej aplikacji.
Kolońską można sobie podarować, ale AS jako uzupełnienie z G.Bellini X-Bolt lub Hugo Boss EdT jak znalazł.
RR Teck II / A S P / SL Stando: Tuxedo24 & MR24

Offline am24

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2017, 18:41:10 »
Dziś zapodałem, z czystej ciekawości, ale i skojarzenia z TG. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Ciekawy jestem czy faktycznie ma tak słabą trwałość ale za taką cenę, to mi może jedynie sprawić przyjemność na godzinę po goleniu i też będzie dobrze.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline TheMarco

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Gwózdki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2017, 20:50:08 »
G.Bellini X-Bolt EdT w normalnej cenie w LIDL masz za 11,99zł, a jak trafisz na promocję to i za 9,99zł. Trwałość i projekcję ma lepszą od Brutala Grand EdC, a cena ta sama.
RR Teck II / A S P / SL Stando: Tuxedo24 & MR24