Autor Wątek: Pędzle APEKT  (Przeczytany 8814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
Odp: Pędzle APEKT
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 25, 2017, 10:54:59 »
A czy nie jest tak że wszyscy mierzą średnicę na wyjściu knota z rączki?  Szkoda by było niszczyć pędzel żeby zmierzyć średnicę knota bo dobrowolnie raczej sam nie wyjdzie :)

Offline extrema

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Zdzichy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:00:17 »
Wrzucę kiedyś rysunek poglądowy knota  który znalazłem na jakimś z for ;).  Sam chyba wiesz że już 10 mm od spodu knot ma więcej mm niż na samym dole na kręgu z żywicy. Grubo upakowane knoty w tym miejscu, na włosiu mają 3-5 mm więcej.
Pędzle wydobyte z natury drewna...

https://www.facebook.com/stando.sl/

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:05:14 »
Wiem o co Ci chodzi ale jak porównasz wymiary producentów to pasują mniej więcej do wymiaru średnicy nad rączką. Tak się już przyjęło żeby mierzyć w tym miejscu. W połączeniu z wysokością knota oraz rodzajem włosia, daje to już jakieś pojęcie na temat charakterystyki pędzla.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:16:07 »
Wymiar knota w miejscu niewidocznym po jego zamontowaniu jest chyba istotny tylko na potrzeby osadzanie go w rączce. W przypadku gdy jest on osadzony istotne są tylko wymiary tego co widać. Jak zauważył Maciek, raczej nie różnią się one między sobą, a nawet jeżeli to minimalnie. I nie ma to znaczenia dla samego użytkowania pędzla.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline extrema

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:23:13 »
Dlatego podaje się średnicę wiązki w pędzlu i średnicę podstawy knota w knocie.

A to dwa inne parametry. Ten pierwszy bardziej interesuje użytkownika. Tak więc pędzel z knotem wyprodukowanym w Chinach ma średnicę knota 30 mm, wiązki np. 35. Podobnie jest z wysokością. Sam knot może mieć parametr w zależności od producenta 30/72  i 30/65 chcesz długi włos, kupisz pierwszy, chcesz krótki kupisz drugi.  Po osadzeniu pędzla zostanie np. o 10 mm mniej. Samo osadzenie to równie długa historia jak lista producentów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2017, 18:20:12 przez extrema »

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:36:56 »
Temat się jeszcze komplikuje kiedy się doda że charakterystykę knota można lekko zmieniać w zależności od głębokości obsadzenia i średnicy otworu pod knot :)

Te wiadomości są przydatne dla osoby robiącej pędzle. Dla użytkowników chyba nie są one aż tak ważne.

Offline extrema

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 25, 2017, 13:37:31 »
Te wiadomości są przydatne dla osoby robiącej pędzle. Dla użytkowników chyba nie są one aż tak ważne.

Dokładnie. Ja ostatnio miałem okazję porównać 3 knoty z tzw. górnej półki cenowej. Wcale nie wychodzi że ten bardzo upakowany jest the best.

Offline tomq3

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2017, 22:02:38 »
Ile te knoty mają tam średnicę?  Nigdzie info nie można znaleźć, a wyglądają na 20 - góra 22mm.

Średnica knota to 22 mm.

Offline marek_099

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kr-w
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 13, 2017, 21:34:21 »
Cześć,
Tak przy okazji świąt zacząłem robić jakieś podchody do listy prezentów, bo rodzinę mam liczną. Ostatnio kupiłem dla siebie ich pędzel i uważam, że jest bardzo dobry. Przeglądałem ich stronę i zobaczyłem, że mają dużo zestawów. Nie wiem, czy to przy okazji świąt. Ale przyznam, że wyglądają ciekawie. Ktoś z Was tam zaglądał?

https://********* ciach
[SP3CtRUM] - nie umieszczamy na forum linków do polskich stron internetowych o podobnej tematyce w tym sklepów internetowych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 10:38:51 przez SP3CtRUM »

Offline extrema

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 14, 2017, 07:09:26 »
Na początek są dobre, pod warunkiem że lubi się drapaki. Borsuki są zrobione z sierści typu pure. Jakby tu napisać obrazowo.  hmmm

To tak jakbyś zaczynał przygodę kierowcy w Tico. Owszem, jeździ toto, nie pada w środku nawet fajnie się to prowadzi, ale to Tico. A jak spróbujesz pędzli z włosiem typu nie wiem, finest, 2 band, silvertip to tak jakbyś przesiadł się z Tico do takich aut jak Toyota, BMW, Audi ...

Sam mam pędzel z Apect, ale to był prezent...   

Offline Łapacz z Sacramento

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 14, 2017, 10:01:09 »
Kolejny troll marketingowy,
post niezgodny z regulaminem (link), a nadwyrywni zazwyczaj moderatorzy nie reagują.

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2017, 10:39:53 »
Link usunięty. Po prostu ten temat mało mnie interesuje i dopiero co zajrzałem z ciekawości.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline extrema

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 14, 2017, 10:51:56 »
W tym samym czasie wysłałem zgłoszenie co do tego postu, bo faktycznie, ten sam user tylko o tym pisze.

Offline marek_099

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 14, 2017, 20:33:09 »
Kolejny troll marketingowy,
post niezgodny z regulaminem (link), a nadwyrywni zazwyczaj moderatorzy nie reagują.

Nie jestem żadnym trollem marketingowym. Po prostu szukając pędzla dla siebie zarejestrowałem się na forum, żeby poczytać opinie (zanim wydam pieniądze). Nie jestem aktywnym uczestnikiem - tak jak większość. Poza tym dziwi mnie Twoje podejście - ten wątek dedykowany jest danej marce. To sam w sobie może być odbierany jako reklama.

Nie rozumiem, co w tym dziwnego, że zadowolony klient wraca do sklepu, w którym udały mu się zakupy?

Offline marek_099

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 15, 2017, 21:58:48 »
Na początek są dobre, pod warunkiem że lubi się drapaki. Borsuki są zrobione z sierści typu pure. Jakby tu napisać obrazowo.  hmmm

To tak jakbyś zaczynał przygodę kierowcy w Tico. Owszem, jeździ toto, nie pada w środku nawet fajnie się to prowadzi, ale to Tico. A jak spróbujesz pędzli z włosiem typu nie wiem, finest, 2 band, silvertip to tak jakbyś przesiadł się z Tico do takich aut jak Toyota, BMW, Audi ...

Sam mam pędzel z Apect, ale to był prezent...

Ja akurat mam pędzel z włosiem typu fine badger i nie jest drapakiem:)
W każdym razie jeśli ma się włosie typu pure, to wszędzie jest podobnie - czy np. muhle czy inna firma. Bardziej to bym porównał do pojemności silników - 1.8 to taki pure, a 2.5 to fine, silverstip - 5.0 (?) :)