Autor Wątek: Projektory  (Przeczytany 1699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emiel

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Brighton / Adachi-ku
Projektory
« dnia: Czerwiec 06, 2017, 07:42:57 »
Hejka.

Niebawem zmieniam mieszkanie i będę miał więcej miejsca. Myślę o zakupie projektora do oglądania filmów z blu-ray (ps4 i pc). Miał ktoś z Was styczność z tymi urządzeniami? Orientujecie się w tych technologiach? (DLP, 3LCD, bo o technologii Sony nie będę wspominał, ich projektory trochę za drogie na mój budżet). Waham się właśnie pomiędzy Optomą GT5000 (DLP) a Epson EH TW6700 (3LCD). Jeśli ktoś z Was zna się trochę na tym, to prosiłbym o jakieś rady co do zakupu.
MNŻ - Feather AS D2S / The General Black
Żyletki - Feather FH-10B / Feather Professional
Pędzel - Romera Jade / Simpsons Commodore X3 (pan borsuk) / Plisson L'Occitane (syntetyk)
Piana - C&E/MWF/TOBS/T&H/Vulfix
Po - Geo F.Trumper SF/Crabtree&Evelyn/Myrsol

Offline plasticfree

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
Odp: Projektory
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2017, 12:26:56 »
Każdy projektor daje mega radochę, ja używam ok 5 lat i bardzo sobie cenię. Mam chyba DLP bo ta druga technologia była chyba wrażliwa na transport czy coś w tym stylu. Generalnie nie popadać w paranoję, każdy względnie porządny da dużo frajdy.
Maszynki: Maggard Razors V3 i V3A / Weishi 9306-C / Wizamet P-1 Junior /
Brzytwa: Dovo Solingen Best Quality 6/8
Pędzle: Maggard Razors Marble 24mm / HJM 21P8SGR / Isana dzik

Offline de_monter

• Zaawansowany użytkownik
  • klawo jak cholera
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2017, 15:00:56 »
Do niedawna byłem dość sceptyczny wobec projektorów i kupiłem większy TV.
Niedługo potem szwagier urządził sobie pokój pod kątem oglądania filmów i wstawił tam projektor.
Nie pomnę marki. Na pewno nic z górnej półki. Razem z ekranem zapłacił ok 4/4.5 k.
Powiem tak. Jak zobaczyłem pierwszy raz to szczenę zbierałem z podłogi. Kontrast, kolorki, 3D bajeczka.
Jeżeli chodzi o 3D to już sobie nie wyobrażam oglądania na niczym innym w warunkach domowych.
Myślałem, że mam spory telewizor - 60". He, he.
Jest jeden warunek. Przynajmniej dla mnie. TV sobie wisi na ścianie, a ekran zamontowany u sufitu.
Opuszczając go zakrywa odbiornik. Na telewizorze publicystyka, dzienniki, informacje, a filmy na projektorze.

Offline emiel

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2017, 17:20:02 »
de_monter - no właśnie ja miałem tak samo, byłem bardziej niż sceptyczny, dopóki...kolega sobie nie kupił i nie zaprosił mnie niedawno na seans. Historia jak u Ciebie - zbierałem szczękę z podłogi i już nie chcę żadnych telewizorów, wypasionych monitorów. Właśnie wróciłem ze sklepu, na stanie nie mieli, ale w showroomie akurat ten model był (i parę innych), więc spędziłem prawie godzinę na porównaniu jakości w filmach i grach, no i kupiłem. W piątek max powinni mieć już u siebie, więc będę mógł się w weekend zabawić :D Postawiłem na trochę lepszy model Epsona, mianowicie ten

https://www.richersounds.com/product/projectors/epson/ehtw6700w/epso-eh-tw6700w

6 lat gwarancji, świetna jakość obrazu nawet przy pełnym oświetleniu (testowaliśmy), w miarę sensowne ceny lamp. Oj będzie się działo...
Pędzel - Romera Jade / Simpsons Commodore X3 (pan borsuk) / Plisson L'Occitane (syntetyk)

Offline de_monter

• klawo jak cholera
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2017, 18:08:15 »
No to gratulacje. Już zazdraszczam :)
Myślę, że jest jeszcze lepiej niż ja to widziałem.
Jakiś czas upłynął i technologie się też nieco zmieniły.
Miłego oglądania ook 

Offline gromog

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Podlasie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2017, 01:18:27 »
Ja kupiłem sobie używkę Hitachi.   W domu nie mam jak ustawić, bo ekran mam taki że tylko na stałe da zamocować się. Oglądam czasem w pracy. Do nowego domu chciałbym aby salon dostosować do projektora nowego, ale nie mogę przekonać żony. A jak jest z tym 3D. Czy to odtwarzacz musi być specjalny? Dla teściów kupiliśmy tv z 3D. Działa to ale marny efekt z tv.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Offline emiel

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2017, 20:48:06 »
Odtwarzacz to chyba nie, bo już każdy blu ray ma w standardzie ten tryb...jedynie okulary i odpowiedni nośnik (blu ray z wersją 3d) i jazda. Mnie od 3d głowa boli, więc nie testowałem u siebie. Jaki model Hitachi? Nawet nie wiedziałem, że oni projektory tłuką  hmmm

Offline gromog

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2017, 07:37:42 »
Kiedyś nazbierałem trochę filmów 3d i chciałbym je na projektorze obejrzeć. Mój projektor to staruszek Hitachi ed-x12 chyba. Jak padnie lampa to zmienię na coś nowego. Teraz większość ma 3d.  W domu to już chyba nie uda się, bo posadzki i tynki wylane, a elektryki nie pociągnąłem na projektor. O ile obraz można przesłać bezprzewodowo, to dźwięku stereo nie dam rady bez kabli bo wzmacniacz stary, lecz docelowy. Zazwyczaj projektory montuje się pod sufitem. Da się projektor ustawić z jakiegoś stojaka od podłogi? Wtedy zostałaby tylko kwestia zamaskowania ekranu.

Offline de_monter

• klawo jak cholera
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2017, 13:26:04 »
A kto zabroni Ci wyjmować projektor z szafki (np)?
Nie musi przecież być zamontowany na stałe. Jak najbardziej można stworzyć jakieś mobilne
stanowisko. Jeżeli chodzi o podłączenie, to musiałbyś go połączyć kablem HDMI
ze źródłem. Odtwarzacz Blu Ray, odtw. multimedialny, komputer itp. 

Offline emiel

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2017, 18:45:53 »
Jak padnie lampa to zmienię na coś nowego. Zazwyczaj projektory montuje się pod sufitem. Da się projektor ustawić z jakiegoś stojaka od podłogi? Wtedy zostałaby tylko kwestia zamaskowania ekranu.

Jeśli masz tak, jak większość ludzi - wzmacniacz ustawiony na jakiejś półce przy ścianie, gdzie docelowo ma padać obraz, to może zainteresują Cię najnowsze projektory LG, z technologią Ultra Short Throw - np. LG PF1000U.  Sam prawie taki kupiłem (wygrał jednak Epson z 6 latami gwarancji). Poniżej video z demonstracją. Tak, ten mały klocek zaraz przy ścianie, gdzieś tak po środku półki, to projektor :D

Offline gromog

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2017, 23:15:52 »
Dzięki.
To jest to, co potrzebuję. Poczytałem już na jego temat. Szkoda tylko, że zoomu nie ma, ale pewnie łatwo go ustawić. Do mebli które aktualnie posiadam, to w sam raz. Nie wiem jakie plany z urządzaniem salonu ma żona. Fajnie gdyby jeszcze dyskretnie zamaskowany ekran był.

Offline gromog

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2017, 21:56:43 »
Zastanawiam się między epsonem 5300, a 6700. Czy warto dopłacać?

Offline emiel

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2017, 22:15:44 »
To zależy.

Jeśli tak jak ja, nie masz możliwości podwieszenia, albo postawienia projektora bezpośrednio na środku pod jedną ścianą, żeby obraz równo się układał, to bez namysłu bierz EH-TW6700. Jeśli masz możliwość postawienia go w miarę równo, żeby obraz był wycentrowany, to bierz 5300. W 6700 dopłacasz głównie za ruchomy obiektyw, który przesuwa obraz góra/dół lewo/prawo bez żadnych zniekształceń (dlatego mogłem sobie go postawić w rogu pokoju, gdzie było miejsce). Poza tym, 5300 spisze się wyśmienicie - ja już nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnego tv :D