Autor Wątek: Pokażcie swoje zegarki.  (Przeczytany 217275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laki_Luk

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wołomin
Odp: Pokażcie swoje zegarki.
« Odpowiedź #1575 dnia: Maj 27, 2017, 11:01:55 »
P.S. Cena z pierwszego linku jest naprawdę dobra - CW, sklep znany i lubiany, mam od nich sporo zegarków (w tym dwa Orienty kobiety). To tak jakby co.

Oferta w tym sklepie jest naprawdę zaskakująco dobra. Wspomniany Orient Bambino jest już u mnie.

---
Rockwell-6S R41 Pearl-OC || Triton GSB KAI || MR-24 "Stalowy borsuk by extrema"

Offline Dziki_Koziol

• Stały bywalec.
  • Boomala tomala a malonga aryki takana a pitonga!
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
« Odpowiedź #1576 dnia: Maj 27, 2017, 11:35:14 »
Gratulacje. Mnie też bardzo podobają się te Orienty, świetnie wyglądają. Może kiedyś... :azn:
Maszynka: Edwin Jagger R41
Żyletki: Astra SS
Mydło: Proraso zielone
After Shave: Różne płyny

"Marian milczał. Wiedział, że musi milczeć i czekać. Wokół było pusto i cicho. Ta cisza krzyczała."
Jan Oborniak

Offline emiel

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Brighton / Adachi-ku
« Odpowiedź #1577 dnia: Maj 27, 2017, 17:02:05 »
Laki_Luk - piękny okaz. Mógłbyś strzelić nadgarstkowe i pokazać dekiel? Extrema się zastanawiał, a Ty po prostu kupiłeś. Jak na żywo wrażenia? U mnie dzisiaj GS Titanic :D

MNŻ - Feather AS D2S / The General Black
Żyletki - Feather FH-10B / Feather Professional
Pędzel - Romera Jade / Simpsons Commodore X3 (pan borsuk) / Plisson L'Occitane (syntetyk)
Piana - C&E/MWF/TOBS/T&H/Vulfix
Po - Geo F.Trumper SF/Crabtree&Evelyn/Myrsol

Offline Laki_Luk

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wołomin
« Odpowiedź #1578 dnia: Maj 27, 2017, 18:10:56 »
@emiel, oto zdjęcie dekla i na nadgarstku:

Wrażenia? Do zaprezentowanego przez Ciebie Seiko nawet nie może startować, ale w tej cenie nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Na co dzień używam innego Orienta (foto poniżej), z którego jestem bardzo zadowolony. Dlatego z radością przyjąłem info, że naprawdę niedrogo mogę sobie sprezentować nieco bardziej formalną opcję.

Obydwa modele polecam.

« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2017, 18:12:59 przez Laki_Luk »
---
Rockwell-6S R41 Pearl-OC || Triton GSB KAI || MR-24 "Stalowy borsuk by extrema"

Offline extrema

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: opolskie
« Odpowiedź #1579 dnia: Czerwiec 03, 2017, 13:04:24 »
No i stało się  ;D

Atlanticowi kupiłem nowy, stalowy garniturek i stanął za szybką w mojej zegarkowej  alei sław :)

takie ma sąsiedztwo :

Pędzle wydobyte z natury drewna...

Offline extrema

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1580 dnia: Czerwiec 07, 2017, 23:16:37 »
W rzeczywistości wygląda lepiej :

Offline Dziki_Koziol

• Stały bywalec.
  • Boomala tomala a malonga aryki takana a pitonga!
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
« Odpowiedź #1581 dnia: Czerwiec 08, 2017, 21:51:47 »
Fajny Wostok. :) Mnie po głowie zaczyna chodzić Poljot jajo, koniecznie zielony i w super stanie.
Maszynka: Edwin Jagger R41
Żyletki: Astra SS
Mydło: Proraso zielone
After Shave: Różne płyny

"Marian milczał. Wiedział, że musi milczeć i czekać. Wokół było pusto i cicho. Ta cisza krzyczała."
Jan Oborniak

Offline extrema

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1582 dnia: Czerwiec 08, 2017, 21:54:29 »
Mam swojego komunijnego Poljota do dziś, właściwie niecne szczątki ale mam. Niedawno kupiłem takiego samego w dobrym stanie i dwa inne. Kolekcja rośnie ;)

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #1583 dnia: Czerwiec 18, 2017, 13:04:20 »
A u mnie dzisiaj zmiana na nadgarstku. Zdejmuję porządną prądową Bulovę, a w jej miejsce stary, ulubiony mechaniczny automat  Tissot który kilka tygodni odpoczywał na rotomacie.

Gienek    ook
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2017, 13:14:25 przez gienek-emeryt »
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline extrema

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1584 dnia: Czerwiec 18, 2017, 13:14:25 »
Jak Ty Tissota, to ja na słoneczną niedziele założę sobie Citizena napędzanego słońcem :)

Offline sloniu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #1585 dnia: Czerwiec 18, 2017, 14:18:46 »
Panowie widzę, że jest tu paru zajawkowiczów jeżeli chodzi o zegarki, poradźcie proszę, bo ja średnio zorientowany w temacie. Od 7 lat użytkuję Casio Edifice, który jest nie do zdarcia, ale jestem już nim znudzony, po za tym pokrętło od nastawiania godziny puściło i nie chce się wcisnąć przez co czasem przypadkiem przestawię godzinę. Nie chcę z tym iść do zegarmistrza, dam mu już przejść na zasłużoną emeryturę.  Zegarki które mi się podobają zaczynają się od 2 tysięcy w górę, a to wydatek dopiero na przyszły rok. Do tego czasu przejściowo chciałbym znaleźć coś w granicach 400-500 zł. Myślałem o jakimś retro Casio lub Timexie, ewentualnie G-Shocku. Wolałbym bransoletę, ale paska nie skreślam i coś lekkiego, bo Edifice swoje waży, na początku mi to odpowiadało, natomiast teraz przeszkadza. Fajnie jakbyście coś podrzucili i poradzili, bo jeżeli chodzi o budżetowce to po za Casio, czy Timex to nie kojarzę za dużo. A no i nie potrzeba mi żadnych bajerów typu chronograf, bo z tego nie korzystam. Dzięki.

Offline dirk

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Czeladź/Sosnowiec
« Odpowiedź #1586 dnia: Czerwiec 18, 2017, 14:30:25 »
A mnie dzisiaj taki..

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #1587 dnia: Czerwiec 18, 2017, 22:16:34 »
@sloniu - kup sobie Orienta. W cenie 400-500zł znajdziesz sporo modeli - i pewnie jakiś pod siebie dopasujesz.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline emiel

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Brighton / Adachi-ku
« Odpowiedź #1588 dnia: Czerwiec 19, 2017, 17:21:30 »
Panowie widzę, że jest tu paru zajawkowiczów jeżeli chodzi o zegarki, poradźcie proszę, bo ja średnio zorientowany w temacie. Od 7 lat użytkuję Casio Edifice, który jest nie do zdarcia, ale jestem już nim znudzony, po za tym pokrętło od nastawiania godziny puściło i nie chce się wcisnąć przez co czasem przypadkiem przestawię godzinę. Nie chcę z tym iść do zegarmistrza, dam mu już przejść na zasłużoną emeryturę.  Zegarki które mi się podobają zaczynają się od 2 tysięcy w górę, a to wydatek dopiero na przyszły rok. Do tego czasu przejściowo chciałbym znaleźć coś w granicach 400-500 zł. Myślałem o jakimś retro Casio lub Timexie, ewentualnie G-Shocku. Wolałbym bransoletę, ale paska nie skreślam i coś lekkiego, bo Edifice swoje waży, na początku mi to odpowiadało, natomiast teraz przeszkadza. Fajnie jakbyście coś podrzucili i poradzili, bo jeżeli chodzi o budżetowce to po za Casio, czy Timex to nie kojarzę za dużo. A no i nie potrzeba mi żadnych bajerów typu chronograf, bo z tego nie korzystam. Dzięki.
Orienty:
http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-er27006b-mens-watch-3432.html
http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-em7k002b-mens-watch-3445.html
http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-automatic-anchor-collection-fem7l006b9-mens-watch-4822.html

i bardziej nowoczesny:
http://www.creationwatches.com/products/orient-multi-year-calendar-290/orient-stylish-and-smart-multi-year-calendar-fer2l002b0-er2l002b-mens-watch-11084.html

Seiko:
http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-snzg13-snzg13k1-snzg13k-mens-watch-2661.html
http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-srp629-srp629k1-srp629k-mens-watch-5554.html
http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-24-jewels-japan-made-srp619-srp619j1-srp619j-mens-watch-8615.html

U mnie, dzisiaj słonecznie, Laguna na gumie:

MNŻ - Feather AS D2S / The General Black
Żyletki - Feather FH-10B / Feather Professional
Pędzel - Romera Jade / Simpsons Commodore X3 (pan borsuk) / Plisson L'Occitane (syntetyk)
Piana - C&E/MWF/TOBS/T&H/Vulfix
Po - Geo F.Trumper SF/Crabtree&Evelyn/Myrsol

Offline Metal

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #1589 dnia: Czerwiec 19, 2017, 22:02:11 »
Ten zegarek mi się podoba.
https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-ingersoll-de-weerd-in1917rbk?gclid=EAIaIQobChMI3-rfkdrK1AIVw0MYCh3E9wnaEAYYAiABEgIHu_D_BwE
Co sądzicie o tej firmie?
Może zaproponujecie coś fajnego z wiecznym kalendarzem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 22:07:26 przez Metal »