Autor Wątek: Czy po aplikowaniu ałunu powinno używać się innych AS?  (Przeczytany 1688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Len

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Krotoszyn
Odp: Czy po aplikowaniu ałunu powinno używać się innych AS?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:33:42 »
Panowie Spektrum i PR 100 skończcie te osobiste wycieczki,bo robi się to niesmaczne.

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:43:07 »
To nie jest osobista wycieczka - pytam o źródło tych rewelacji bo czytałem o ałunie wiele - z wielu źródeł i badań i nigdzie na takie stwierdzenia się nie natknąłem.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline Len

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Krotoszyn
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:53:03 »
Mam szacunek do Twojej osobistej wiedzy na temat TG, ale takie odniosłem wrażenie.Jeżeli Was uraziłem osobistą uwagą to przepraszam.

Offline PR100

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ursus
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:59:44 »
Organizm ludzki poprzez tzw pory reguluje gospodarka łojowa skóry, tzn od przepuszczalności porów, którymi skóra pozbywa się zbędnych substancji zależy jej wygład.  Stosowanie "sztucznych" ograniczeń w dłuższym czasie zaburza ten  proces. Ałun powinien być stosowany przy drobnych skaleczeniach, zacięciach a nie do regularnego smarowania twarzy.
Kupię każdą brzytwę Wapienica oraz maszynkę albo głowicę Weber. Wiadomość na priv.

Offline Marcin Es

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2017, 17:53:45 »
Zgadzam się z PR100, jedynie na skaleczenia i to punktowo, ja nie posiadam ałunu, gdyż nie zacinam się w takim stopniu aby z niego korzystać. Druga sprawa jest taka, że ałun potwornie wysusza skórę i nie wyobrażam sobie smarować nim całej twarzy po goleniu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2017, 18:33:18 przez Marcin Es »

Offline Lewy

• Stały bywalec.
  • Cichy pasjonat
  • Miejsce pobytu: W-wa
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2017, 17:56:40 »
Ja ałunu nie używam i takowej potrzeby nie odczuwam. Natomiast pamiętam, że mój ojciec stosował go wyłącznie punktowo w przypadku zacięcia.
Z przykrością informuję, że nie produkuję już pasów do ostrzenia.

Offline Łapacz z Sacramento

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2017, 18:39:19 »
Ja  zacząłem używać ałunu po wciągnięciu się w TG, potem przestałem, ostatnio używam znowu (na całą facjatę).
Zważywszy na ewentualny związek aluminium z alzheimerem ałun bardzo dokładnie spłukuję
(opłukuję w międzyczasie pędzel i maszynkę). A skoro tak, to  potem narzucam AS i ew. jak wyschnie to balsam.
Słynnego działania tamującego krwawienie ałun specjalnie nie dostrzegam, wysuszania też.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2017, 18:45:14 przez Łapacz z Sacramento »

Offline piotrasta

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2017, 18:52:17 »
Zważywszy na ewentualny związek aluminium z alzheimerem ałun bardzo dokładnie spłukuję
o alzheimerze i aluminium słyszałem ale że ałun to związek aluminium to nie słyszałem. Ałun już skreślony i wyrzucony

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2017, 20:05:39 »
Ałun to siarczan glinu potasu więc z aluminium związek ma. Natomiast o związku aluminium z Alzheimerem - ciągle na ten temat są dyskusje.
Ja swojego zdania na ten temat nie mam.

Natomiast użytkowo - ałun ma szereg zastosowań - i tamowanie drobnych ranek to tylko jedno z nich.
Ałun bardzo często używany jest jako antyperspirant - i wtedy używany punktowo na pewno nie jest.

Co do "smarowania" nim całej twarzy - ja tak nie robię i potrzeby takiej nie mam.
Natomiast pamiętajmy - cytując klasyka:
Na forum niemile widziane  jest: Narzucanie swojej opinii innym. W Goleniu Tradycyjnym nie ma jedynie słusznych rozwiązań. To co sprawdza się w Twoim wypadku niekoniecznie musi się sprawdzać w wypadku innych osób.

Jeżeli komuś taka metoda się sprawdza to nie widzę powodu aby ktoś inny to negował.

Natomiast jeżeli chodzi o wpływ na starzenie skóry - z doprecyzowaniem, że chodzi o blokowanie porów skóry - to totalna bzdura.
Ałun akurat porów skóry nie blokuje - o czym można poczytać sobie w wielu opracowaniach.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline PR100

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ursus
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2017, 20:21:34 »
cytując za "Nowa alchemia".

".......Warto też pamiętać że podrażnia tkanki, więc lepiej nie dotykać nim ust i uważać aby nie dostał się do oka. Ałun ścina białko i koaguluje krew - dawniej w czasach brzytew normą było posiadanie "kamyków do golenia" czy pałeczek ałunowych, którymi tamowano skaleczenia. Miałem okazję to sprawdzić - działa ale okropnie piecze....." 
Kupię każdą brzytwę Wapienica oraz maszynkę albo głowicę Weber. Wiadomość na priv.

Offline Wasyl

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2017, 21:56:05 »

Odnośnie wpływu ałunu na skórę to się nie wypowiem ale jak dla mnie to tylko punktowo jak ktoś zrobi sobie rzeź na twarzy. Próbowałem używać go jako AS ale to był bardzo zły pomysł. Pysk palił jak diabli a skóra była ściągnięta. Teraz staram sie go nie używać. Jest to tzw. zło konieczne:)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam,
Wasyl

Offline Taboo

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2017, 22:26:58 »
Dziękuję wszystkim za tak liczny odzew  :)

Co do wspomnianego wpływu ałunu i zawartego w nim aluminium a ewentualnym wpływem na chorobę Alzheimera: jakiś czas temu wyczytałem gdzieś (niestety, nie pamiętam gdzie, nie podam więc źródła, a jako że nie chcę szerzyć nieprawdziwych informacji - miło by było gdyby ktoś był w stanie to zweryfikować), że problem przedostawania się glinu do skóry dotyczy tylko ałunu amonowego (zwykle ten tańszy, syntetyczny), potasowy zaś teoretycznie powinien być bezpieczny.