Autor Wątek: Czy warto zmieniać Wilkinsona Classic na Weishi 9306?  (Przeczytany 2911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Taboo

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Łódź
Czy warto zmieniać Wilkinsona Classic na Weishi 9306?
« dnia: Czerwiec 18, 2017, 14:46:01 »
Cześć,
Jako że tradycyjnym goleniem interesuję się dość niedawna, swoją przygodę zacząłem z Wilkinsonem Classic. Jestem z niej zadowolony, nie sprawia problemów, lecz chciałbym teraz pójść o krok dalej, stąd też rodzi się moje pytanie: czy Waszym zdaniem warto jest przesiąść się na chińską maszynkę Weishi 9306, która zdaniem wielu jest identyczna jak jej kilkakrotnie droższy odpowiednik - Timor 1328. Warto jest więc poświęcić to kilkanaście złotych i spróbować, czy polecacie jednak odłożyć nieco pieniędzy na droższą maszynkę?

Offline Tomasz687

• Aktywny użytkownik
  • golenie stało sie przyjemnym uzależnieniem...
  • Miejsce pobytu: Oława
Odp: Czy warto zmieniać Wilkinsona Classic na Weishi 9306?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2017, 14:53:23 »
Mam obydwie. Classic to poprostu klasyka zaczynania TG. Weishi wart swej ceny. Bardzo dobre wykonanie, bardzo łagodna. Myślę że nie zrobisz źle jak ja kupisz. Nie duże pieniądze a warto. Podejrzewam że i tak kupisz lepsze czy droższe. Ja też zacząłem od Wilkinson...Teraz leży jako eksponat. Zainwestuj. Warto.

Wysłane z mojego Philips V377 przy użyciu Tapatalka

Online PR100

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ursus
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2017, 14:54:52 »
Na pewno warto sie przesiasc z WC. Na co? Hmm to juz wypadkowa wielu czynnikow. Zarost tj. Gestosc, twardosci, kierunki. Skora tj. Delikatna, wrazliwa, wypryski czy twarda szorstka. Mysle ze jak poswiecisz troche czasu na lekture forum to dojdziesz do wnioskow ktore beda dla ciebie najlepsze. Zycze milej lektury  beer ook
SUKA - Słodka Utalentowana Kochana Ambitna

Offline wacek_1984

• Stały bywalec.
  • Jestem tylko w połowie zły.
  • Miejsce pobytu: Piastów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:05:21 »
Osobiście uważam że Weishi jak za te pieniądze to świetny sprzęt, jednak zwróć uwagę na podróbkę Futura czyli to cudo -> https://www.aliexpress.com/item/2017-Full-Zinc-Alloy-Safety-Razor-for-Men-Adjustable-1-6-Files-Close-Shaving-Classic-Double/32790697138.html?spm=2114.01010208.8.24.wNlUQa

Posiadam i bardzo polecam, maszynki z tego co sprawdziliśmy z kolegami są powtarzalne, może nie jest to mistrz wykonania, zazwyczaj jedna strona kepkę mocniej wystaje. Mimo wszystko warto
Chodzi o to czy jest kraniec wszechświata i czy jest on otoczony drutem kolczastym.

Póki możesz leżeć na podłodze niczego się nie trzymając, wcale nie jestes taki pijany.

Online Taboo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:13:50 »
wacek_1984, dzięki. Maszynka którą podesłałeś wygląda obiecująco i od razu mi się spodobała.

I przez to nie wiem którą z tych dwóch wybrać  ;D

Offline Marcin Es

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:14:34 »
Jeśli chodzi o WC to mnie nie zachwycił, poprzednia wersja była o niebo lepsza. Natomiast wersja dzisiejsza goli niezbyt dokładnie,  trzeba zrobić 4 przejścia aby wyjść do ludzi :) poza tym podrażnienia po niej są częste. Oczywiście posiadam ją ale nie korzystam z niej. Co do Weishi to jest to już namiastka prawdziwej maszynki, mam dwie sztuki ;D, solidna maszynka typu motylkowego, ale łagodna, taka do codziennego golenia, z żyletką Feather, w moim przypadku goli przyzwoicie. Podsumowując, wolałbym kupić np.R89, EJ, lub Merkura 23c, trochę kasy więcej ale efekty golenia o wiele lepsze.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:29:42 »
Tu jest cały wątek traktujący o kolejnej maszynce po WC: http://brzytwa.org/forum/index.php?topic=3152. Warto poczytać, zapewne padło tam już bardzo dużo propozycji.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Online Taboo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2017, 16:57:58 »
Zamówiłem maszynkę, którą polecił mi wacek_1984

Mam nadzieję, że trochę posłuży i sprawdzi się dobrze jako etap przejściowy przed kupnem maszynki z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Odezwę się jak to cudeńko dojdzie.  :)

Offline Marcin Es

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2017, 17:01:57 »
Taboo dobra decyzja, nie używałem, ale słyszałem dużo dobrego o tej maszynce ook

Offline ylid

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Srebrne Miasto
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2017, 17:56:09 »
Zamówiłem maszynkę...
...Odezwę się jak to cudeńko dojdzie.  :)
Jak dojdzie, to wklej lub włóż chociaż zwinięty kawałek kartonu do podstawki - bo jak zapomnisz to porysujesz sobie rączkę przy maszynce...
A gdybyś miał zacięcie modelarskie to można nieco roztoczyć lub rozfrezować otwór w podstawce i wkleić kawałek cienkiej miękkiej skóry lub irchy do środka.

No, a potem oczywiście podziel się swoimi wrażeniami na forum z użytkowania maszynki i jej możliwości, zalet czy wad względem Wilkinsona.

Offline siewcu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2017, 18:39:41 »
Ja bym raczej nie brał Weishi po WC... Weishi jest łagodniejsza i IMO bardziej nadaje się na początek przygody z TG, bo ciężej jest się nią pociąć, ale po WC wolałbym coś innego, np wspomnianego "Futura". Chyba że chcesz przejść na łagodniejszą maszynkę, to możesz brać Weishi ;) choć ja kupiłem tylko z ciekawości :D
MNŻ: Maggard V2/V3 + rączki 10 mm i 12 mm od extrema; Wilkinson Classic; EJ R89; Weishi; MingShi; QShave
Brzytwa: ERN do renowacji
Pędzle: borsuk by Extrema; Maggard syntetyki: 22 mm Black, 22 mm Bronze, 24 mm Purple; Isana

Online Taboo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2017, 18:59:14 »
Ja bym raczej nie brał Weishi po WC... Weishi jest łagodniejsza i IMO bardziej nadaje się na początek przygody z TG, bo ciężej jest się nią pociąć, ale po WC wolałbym coś innego, np wspomnianego "Futura". Chyba że chcesz przejść na łagodniejszą maszynkę, to możesz brać Weishi ;) choć ja kupiłem tylko z ciekawości :D

z tego właśnie powodu nie wziąłem Weishi, tylko replikę Futura właśnie  :azn:

Online PR100

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ursus
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2017, 19:16:15 »
Zamówiłem maszynkę, którą polecił mi wacek_1984
............ jako etap przejściowy przed kupnem maszynki z prawdziwego zdarzenia. ........

@Taboo śmiem twierdzić, że właśnie zamówiłeś maszynkę z prawdziwego zdarzenia. Jedna z moich ulubionych ze wszystkich jakie używałem. Mam nadzieje, tylko że po WC się do niej nie zrazisz, bo myślę ze ta maszynka wymaga jednak już opanowanej techniki żeby się z nią polubić.
SUKA - Słodka Utalentowana Kochana Ambitna

Online Taboo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2017, 19:21:04 »
Cóż, nawet jeśli początki będą krwawe - spokojnie, pozostanę świadomy że szkopuł tkwi w mojej technice, a nie maszynce. Zwłaszcza, że raczej będę zaczynał od łagodnego ustawienia, zwiększając agresywność sukcesywnie z czasem :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2017, 19:23:56 przez Taboo »

Offline siewcu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2017, 21:28:36 »
Tym "futurem" się bardzo łatwo goli :) Byłem zaskoczony, bo wystarczyło po prostu przyłożyć maszynkę tak, żeby grzebień się oparł o skórę i voila, bardzo dobrze goli :)
MNŻ: Maggard V2/V3 + rączki 10 mm i 12 mm od extrema; Wilkinson Classic; EJ R89; Weishi; MingShi; QShave
Brzytwa: ERN do renowacji
Pędzle: borsuk by Extrema; Maggard syntetyki: 22 mm Black, 22 mm Bronze, 24 mm Purple; Isana