Autor Wątek: Derby Premium  (Przeczytany 8842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dapi

• Użytkownik
  • **
Odp: Derby Premium
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 22, 2016, 19:32:22 »
Ależ mega mnie dziś uszkodziła ta żyletka w Progressie...
Nie sądzę że to przypadek, czuć ją na twarzy i pod włos ciągnęła. Nie dla mnie - nie wezmę juž chyba do ręki
Pędzel: Maggard 24mm |Maszynka: EJ89, Merkur Futur, Merkur Progress |Żyletki: Treet Dura Sharp, Astra SP

Offline sloniu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 09, 2016, 14:45:09 »
Po pierwszym goleniu w R41 jestem zachwycony. Ostra jak Feather, a do tego łagodna jak żadna inna. Nic jej nie czułem, żadnego oporu, płynęła po skórze, po goleniu żadnych podrażnień. 3 przejścia na szyi i policzkach i 3 przejścia na głowie i pod koniec żadnego pogorszenia co do ostrości. Zobaczymy na ile wystarczy. Zużyję pod rząd 5 sztuk i jak sytuacja będzie taka sama przy każdej to chyba znalazłem faworyta.

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 09, 2016, 15:41:08 »
Sprawdź koniecznie czy żyletka powtarzalna - to chyba największy zarzut jaki był stawiany zielonym Derby
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline theebe

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2017, 15:36:04 »
Kupiłem je jak tylko pojawiły się w ofercie jednego z popularnych sklepów. Nie jest tak źle, ale też niczym specjalnym się nie wyróżnia oprócz dobrego opakowania.
Obawiałem się trochę tej żyletki, ale golenie było poprawne i bez strat "w ludziach" (:
Mam ich jeszcze kilka, więc będę miał okazję sprawdzić czy to była jakaś szczęśliwa sztuka czy po prostu są w porządku.

Offline MaxiKing

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2017, 12:03:15 »
Dziś drugi raz użyłem żyletki z Meggard V3 i oba golenie bardzo dobre były. Mam wrażenie, że ta  żyletka jest dużo cieńsza od "zielonych" Derby, które całkowicie wykreśliłem z menu.
"Komputer to nic innego jak taki bardzo sprawny idiota."
                                                                     Hugo Steinhaus

Offline nicuotine

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Trójmiasto
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2017, 20:22:14 »
Dopiero zaczynam swoją przygodę z goleniem więc moje spojrzenie można uznać za spojrzenie amatora. Goliłem się na razie żyletkami 3 firm : Muhle, Lea Traditional oraz właśnie Derby Premium. I jak na pierwsze golenie w ogóle żyletka Muhle była bardzo wyrozumiała, nie było żadnych zacięć ani podrażnień, podobnie z Lea Traditional. Te kilka goleń było naprawdę przyjemnych, tak z żyletką Derby miałem większy problem. Żyletka była świeża a już za pierwszym pociągnięciem poczułem, że jest zdecydowanie mniej ostra od pozostałych. Co jakiś czas występował efekt "wyrywania" włosa, co zaowocowało czerwonymi punktami na twarzy (podrażnienia, bez krwi). Mam wrażenie, że jakościowo i cenowo te żyletki różnią się od siebie dość mocno.

Wykorzystany sprzęt:
Maszynka: Merkur 15c
Żyletka: Derby Premium, Muhle, Lea Traditional
pędziel:  Omega 13564
PRE: Proraso Pre-shave cream
Mydło: Proraso (linia zielona)
AS: Proraso after shave lotion i Proraso crema liquida  (linia zielona)
AKTUALNIE :

Maszynka : Merkur 15c
Pędzel      : Omega 13564
PRE          : Proraso Pre-shave cream
Mydło       : Proraso (zielone)
AS           : AS: Proraso after shave lotion i Proraso crema liquida

Offline shrack

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Lublin
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2017, 13:15:01 »
Maszynka Rockwell R6 i moja ulubiona płytka R1.

Żyletka Derby Premium rozpakowana ze świeżo zakupionej paczki pierwsze wrażenie, jakie rzuca się w oczy jest bardzo cienka i bardzo elastyczna do tej pory jeszcze nie miałem tak cienkiej żyletki.
Założona do maszynki po wstępnych oględzinach nie widać żadnych nierówności krzywizn i tym podobnych leży ładnie równo, więc możemy przystąpić do golenia.
Pierwsze golenie i jestem mega zadowolony żyletka sprawuje się wspaniale żadnego szarpania podrywania pojedynczych włosków do góry po twarzy sunie idealnie gładko z włosem i pod włos bardzo mało jest żyletek, które goliły mnie tak gładko i przyjemnie jak ta.
Postanowiłem zaprzyjaźnić się z tą żyletką na dłuższy czas i zrobić poważne zapasy.

Offline bigmaciek

• Stały bywalec.
  • Sometimes the old ways are the best
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2017, 13:54:35 »
Jestem po kilku żyletkach otrzymanych na którymś ze spotkań. jest bardzo dobrze. Żyletka faktycznie cienka i sprawia wrażenie ostrzejszej od zielonej. W iKon OC po czterech goleniach nadal ostra i skuteczna i lepsza od Triton w pierwszym goleniu

Offline sloniu

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2017, 18:40:27 »
Byłem zachwycony tymi żyletkami, ale dzisiaj trafiłem na taką sztukę, że jak zobaczyłem swoją głowę po goleniu w lustrze to się przeraziłem. Pomimo, że była ostra jak poprzednie to dziwnie szarpała i zamiast wymienić na nową dociągnąłem do końca. Skończyło się podrażnieniami jakich dawno nie widziałem.  Więc faktycznie z powtarzalnością jest coś nie tak.

Offline Grafi

• Zaawansowany użytkownik
  • Kosiarz umysłów
  • Miejsce pobytu: Sopot
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2017, 19:00:00 »
Mały OT

Narobiliście mi smaka.

Kupuje

Kurna zapas żyletek odziedziczą po mnie pra pra pra wnuki
Koniec OT
P: HJM 21P8SGR EJ81SB3521
M: Muhle R41. TOOTH COMB | EJ R35211SR | Mercur 39c Slant | W-Lux
K: Lider Classic |Wars Clasic | AS: Bond Export | Korsarz | Arco | Art.Grassa
Ż: Isana | Polsilwer | Dorco | Triton | Astra(są ok)
Nacet | Wilkinson | (złe)
linux user:563627

Offline Kamilmcmxc

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 23, 2017, 20:01:28 »
Nabyłem dwie paczki na próbę, zużyłem, zdecydowanie lepsze od zielonych derby, nie trafił mi się żaden zbuk, golą nieźle, z czystym sumieniem mogę polecić, gdyby nie Astry które stały się moim nr 1, z pewnością byłyby moim mocnym kandydatem na budżetowe dobre żyletki.

Online tysonic

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Miasto Świętej Wieży
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:40:23 »
Pierwsze golenie zaliczone. Zarost dwudniowy, dobre zmoczenie i masaż szczeciny, piana wyszła bardzo fajna. Cóż, tak jak się spodziewałem - żyletka ostrością nie grzeszy, powiedziałbym że Voskhod czy taki Lord SS są ostrzejsze a przecież uchodzą za żyletki łagodne. Podrażnień nie mam, zacięć też brak ale jakiejś frajdy z golenia również. Na mój zarost ta żyletka raczej się nie nada, zobaczymy jak z powtarzalnością. Jak przerobię wszystkie pięć sztuk to podzielę się wrażeniami.
Vintage Gillette is the shit!

Offline Grzes55555

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: za siedmioma górami
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 28, 2017, 20:02:21 »
Wacku zostały Ci te Derby Premium co by wypróbować na mojej facjacie?  ;)