Autor Wątek: Brzytwa na żyletki  (Przeczytany 109980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
Odp: Brzytwa na żyletki
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwiec 19, 2017, 11:10:04 »
Ok, przyznaję że nigdy nie goliłem się żadną brzytwą na żyletki ale mam dwa pytania. Dlaczego brzytwa na żyletki słabo goli?  Czy chodzi o małą wagę tanich egzemplarzy czy o sztywność ostrza? 

Offline Topek

• *
  • Miejsce pobytu: Sieniawa
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwiec 19, 2017, 20:34:03 »
Przyznam że mnie zaskoczyłeś twierdzeniem że BnŻ słabo goli. Gdy uczyłem się ostrzyć,  używałem jakiejś starowinki bez nazwy. Jako produkt sam w sobie, to było straszne dziadostwo.  Leciutkie ,  wiodkie coś z cieniutkich i delikatnych blaszak.  Lecz goliła bardzo dobrze. W dodatku z Tritonem na pokładzie. 
Pozdrawiam , Darek

Offline kfgz

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Supraśl
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwiec 19, 2017, 21:35:05 »
Ok, przyznaję że nigdy nie goliłem się żadną brzytwą na żyletki ale mam dwa pytania. Dlaczego brzytwa na żyletki słabo goli?  Czy chodzi o małą wagę tanich egzemplarzy czy o sztywność ostrza?

To zależy. Z włosem goli mi się lepiej niż zwykłą brzytwą. Problemy zaczynają się przy goleniu pod włos. Tu trzeba uważać.
130F02041B18AB "... a gdybym był młotkowym, w fabryce z młotkiem szalał..."

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwiec 19, 2017, 22:00:26 »
Ale jak myślisz co powoduje problemy?

Online przemo1978

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Wołomin
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:18:52 »
Mi osobiście wydaje się, że problem leży w długości ostrza . Jest za krótkie  do tego typu prowadzenia i  przy samodzielnym goleniu. Zdarzało mi się zaciąć (skrobnąć) końcówką ostrza.  Poza tym nacisk ostrza jest inny i bez kozery w maszynkach rączka ustawiona jest centralnie. Po prostu przy tak krótkim ostrzu chyba łatwiej się pochlastać. Jeszcze nie wiem jak goli dłuższe ostrze dedykowane, ale na pewno kiedyś.spróbuję.   Takie rozwiązanie na pewno będzie droższe w eksploatacji.

Przemo1978 poza kompem.:-)

"Mówiła mi ,życie może być szorstkie ,a pośpiech najostrzejszą z brzytw."

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:59:33 »
No dobra ale sporo ludzi goli się kamisori. Podobna długość ostrza :) Niektórzy golą się także skracanymi brzytwami.

Muszę się w końcu skusić na BNŻ i samemu spróbować. Tylko nie jakąś lekką "blaszkę" ale coś konkretnego na całe żyletki :)

Online Pimps

• *
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwiec 20, 2017, 13:14:50 »
Ja się od czasu do czasu golę brzytwą Portland Razor która długość KT ma 5,2 cm czyli taką jak mają ostrza do maszynek SE np. Generał i powiem że jednak wolę się golić dłuższym ostrzem bo jakoś większą przyjemność sprawia mi takie szersze pociągnięcie po twarzy. Własnie tak sobie myślę choć to czysto hipotetyczne myślenie, że brzytwą na żyletki było by jeszcze słabiej bo jest jednak węższa. Pisząc słabiej to tylko chodzi mi o odczucia i przyjemność podczas golenia a nie efekt końcowy po.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można :)
YouTube
INSTAGRAM

Online przemo1978

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwiec 20, 2017, 13:15:25 »
Widzisz . I sam od razu masz uprzedzenie że będzie za lekka :-)

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwiec 20, 2017, 14:20:03 »
@przemo1978, to nie uprzedzenie a raczej własne doświadczenia. Brzytwa musi jednak trochę ważyć żeby dobrze golić. Jak widzę zdjęcia brzytew na żyletki na połówki żyletek to sprawiają wrażenie bardzo lekkich.  To tak jakbyś chciał się ogolić brzytwą 3/8 albo 4/8. Można ale czegoś brakuje :)

@Pimps, coś jest w tym co piszesz. Z drugiej strony krótsze ostrze może pozwolić na więcej manewrów na twarzy które jezt ciężko wykonać standardową brzytwą  :)

Offline Heniek.F2

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwiec 20, 2017, 14:40:09 »
Bo jest lekka. Używałem to wiem :) A przez to, że ostrze jest krótkie, a żyletki "kwadratowe" na końcach jest nieco lipa i można się ładnie pochlastać :) Przećwiczone, sprawdzone, nie polecam :) Brzytwa koniec końców jest bezpieczniejsza i łatwiejsza w użyciu.
Pozdrawiam
h.

..."17. Einstein uważał, że jego najlepsze pomysły przychodziły mu podczas porannego golenia.'' źródło: internet

Online przemo1978

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwiec 20, 2017, 14:48:45 »
Parker ma chyba taką z cięższym i grubszym trzymaniem ostrza ale nie goliłem się nią. Cena ok bo 50 pln chyba. Ja mam taką ... karkówkę  Horstatora :-) i lekka jest.

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #431 dnia: Czerwiec 20, 2017, 14:52:56 »
Są BNŻ które mają wagę podobną do zwykłych brzytew. Mają masywniejsze ostrza na całe żyletki.
Niestety nie jest to chyba ten Parker. Oni podaja chyba wagę z metalowymi okładzinami, samo ostrze jest pewnie lekkie.

Wydaje mi się że nie co skreślać wszystkich BNŻ patrząc na najtańsze, lekkie egzemplarze.

Offline vroobell1983

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Śląsk
« Odpowiedź #432 dnia: Czerwiec 20, 2017, 18:52:04 »
Biorę pod uwagę wszystkie komentarze, za które wielkie dzięki. Może przy cięższym modelu, przy podgalaniu się (szyja, policzki, baki; broda i wąsy zostają) oraz zachowaniu ostrożności obejdzie się bez większej rzezi?

Myślałem o jednym z Parkerów:
- Model SRX, waga 61 g - 79zł
- Model 31R, waga 47 g - 59zł

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #433 dnia: Czerwiec 20, 2017, 19:31:10 »
Tylko zwróć uwagę ile z tej wagi to metalowe okładziny. Ostrze ma być ciężkie. Szukaj brzytew Universal, tylko na całe żyletki. Nie na połówki.

Offline kfgz

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Supraśl
« Odpowiedź #434 dnia: Czerwiec 20, 2017, 20:08:20 »
Ale jak myślisz co powoduje problemy?
Cienkie ostrze oraz jego ostrość (większa od brzytwy). Do tego dochodzi moja ciężka ręka i o podrażnienia łatwo.
130F02041B18AB "... a gdybym był młotkowym, w fabryce z młotkiem szalał..."