Autor Wątek: Przed goleniem  (Przeczytany 42953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert_L

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Tuchola
Odp: Przed goleniem
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 26, 2017, 21:31:19 »
Myślę że gorący prysznic z rana ma podobne działanie co gorący ręcznik..  Nie próbowałem co prawda sposobu z szamponem dla dzieci ale uważam że ma to sens.. sam szampon zmiękcza włos.. a oliwka dodatkowo przyczynia się do poślizgu ostrza.. zastanawiam się czy po prostu te śladowe ilości oliwki zawarte w szamponie nie wchłoną się przez skórę jeszcze przed goleniem?

Co do zielonego pre sh prorasso mam wrażenie że daje extra mentolowe odświeżenie i efekt odczucia chłodu.. natomiast jak inni zauważyli dodatkowy poślizg to ja wręcz przeciwnie odczuwam skakanie ostrza.. i dlatego nie sięgam po ten produkt.. może poprostu coś z moim jest nie tak :) Jeśli ktoś może niech się wypowie w tej sprawie/

Co do oliwki i kremu niwea pod pianę to świetnie się sprawdza. Polecam szczególnie początkującym adeptom tradycyjnego golenia :)

Offline kokos

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 27, 2017, 20:30:43 »
Mycie szamponem + proraso preshave u mnie daje rewelacyjne efekty.

Offline Robert_L

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Tuchola
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 27, 2017, 23:25:14 »
No to chyba coś z moim zielonym prorasso pre sheve coś nie tak :)

Offline -Mateusz-

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 16, 2017, 16:58:29 »
Ja zaczynałem z oliwką dla niemowląt, ale zawsze bywało to kłopotliwe- miałem niebywałą zdolność do zachlapania połowy sprzętów nią  rotfl
Ostatnio jednak zacząłem używać czystego masła shea, które nakładam z 15 minut wcześniej i efekty są naprawdę niezłe shave1 

Offline RazoRock

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 17, 2017, 09:39:10 »
Moczę twarz smaruje się zielonym proraso, wyrabiam pianę nakładam na twarz i się golę nie czekam żadnych 15min. Jak będziecie mieli dobrą technikę golenia to żaden preshave nie jest potrzebny.

Offline -Mateusz-

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 18, 2017, 00:51:09 »
Według mnie niekiedy, jest on przydatny-może nie niezbędny, ale przydatny-tak. Ja miewam-niestety-problemy skórne, kiedy bez dodatkowej amortyzacji, jaką daje użycie preshave, mogę spodziewać się dodatkowego podrażnienia... :(
Oczywiście, może po prostu nie mam wystarczająco dobrego mydła/kremu, który by dawał taką amortyzację-tak może być, owszem, bo obecnie kontakt miałem tylko z białym proraso i liderem.

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk

Offline krzychu79

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Sława/UK
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:50:38 »
Używam olejku pre-shave przy goleniu brzytwą. Dzięki niej mam mniej podrażnień co jest istotne przy codziennym goleniu, szczególnie dla kogoś na etapie nauki i zbierania doświadczeń. Nie zauważyłem większego działania zmiękczającego. Moja lepsza połówka używa przed goleniem nóg i też sobie chwali.
DOVO BQ 5/8, TI Evide Sonnant 6/8, John Nesbitt 6/8, Osobaja 5/8
Mühle R89, Feather Popular
Mühle 091M89, Kent Infinity, HJM 81P3H
C&E, Kent i inne

Offline irek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:14:03 »
Spróbuję, bo to co mnie denerwuje podczas codziennego golenia to właśnie problem z podrażnieniami. Skóra nie nadąży się regenerować w ciągu jednego dnia. Optymalnie wmoim przypadku to golenie mniej więcej co 4 dni.

Offline Marcin Es

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:58:36 »
Ciepła woda z odpowiednim mydłem i w moim przypadku wystarczy. Oczywiście golenie zaraz po prysznicu.