Autor Wątek: Wrastające włosy  (Przeczytany 74475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline suszin

• Nowy Użytkownik
  • *
Odp: Wrastające włosy
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:41:42 »
Gnojek siedzi tak głęboko, że nawet go nie widać jak wbiłem igłę a nie chce rozgrzebywać całej krosty :/

Offline piotrasta

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 18, 2017, 16:54:41 »
Jak już miesiąc siedzi i go nie widać to dermatolog może by pomógł?

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 18, 2017, 19:35:05 »
I to jest najlepsze wyjście, tu raczej więcej nie pomożemy.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline Marcin Es

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 18, 2017, 22:27:04 »
Dobra rada, idź do dermatologa. Znając mnie ja bym nie poszedł 8) kupiłbym sobie maść antybiotykową Altabactin i smarował. Nie grzeb w tym igłą,  ani niech Ci do głowy nie przyjdzie  nacinać to żyletką.

Offline suszin

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 19, 2017, 13:39:42 »
Dobra rada, idź do dermatologa. Znając mnie ja bym nie poszedł 8) kupiłbym sobie maść antybiotykową Altabactin i smarował. Nie grzeb w tym igłą,  ani niech Ci do głowy nie przyjdzie  nacinać to żyletką.
Nie no do takich metod się nie posunę, skaryfikacja to nie mój styl :D
Myślałem o dermatologu ale jeszcze chciałem kosmetyczki spróbować, może coś na to zaradzi.

Co do kwestii maszynki, jeżeli nie R41 na wrastające włoski to co?

Offline piotrasta

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 19, 2017, 15:09:12 »
Znając mnie ja bym nie poszedł
tylko czekał aż wyjdzie 2 stroną :P

Offline Heniek.F2

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwiec 19, 2017, 23:27:55 »
Sama maszynka cudów nie uczyni. Już gdzieś to pisałem, ale powtórzę. Włosy przestaną wrastać po goleniu żyletką, ale trzeba poczekać. Skóra musi się zregenerować i dojść do siebie może to chwilę potrwać. Zasadniczo wrastanie włosów bierze się z powodu ich ścinania poniżej lini skóry ... więc staraj się nie golić na PN, tylko z rozsądkiem, jutro też jest dzień. Co do tego włosa, to się nie bój chłopie ... weź igłę podważ go, i wyrwij pensetą. Jak włos jest wrośnięty, to zazwyczaj widać go pod skórą. Nie każę tutaj nikomu się skaryfikować, ale jak mi włosy kiedyś wrastały to po prostu je podważałem i wyrywałem - minuta i po temacie. Zalej to jakimś AS i będzie git, a tak to jeszcze ci podejdzie jakaś ropą albo inne zapalenie się zrobi i będzie tylko gorzej :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
h.

..."17. Einstein uważał, że jego najlepsze pomysły przychodziły mu podczas porannego golenia.'' źródło: internet

Offline jezior

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 29, 2017, 17:27:41 »
Ja też od początku przygody z TG męczę się z wrastającymi włoskami tuż nad jablkiem Adama. Ostatnio dałem skórze odpocząć i się zagoic, spróbowałem innego mydła i zyletki i przyznaje że się zakochałem to była poezja najlepsze golenie, zero zaciec zero zaczerwienienia po prostu bajka. Tyle że dwa dni później znowu ten sam problem... Ja Panowie chyba pasuje bardzo chciałem się w to bawić ale nie wiem czy jest sens chodzić kilka dni z czerwonymi kropkami tym bardziej, że zarost mam całkiem całkiem i wyglądam w nim może lepiej niż bez shave1

Offline Marcin Es

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #263 dnia: Wrzesień 29, 2017, 17:30:29 »
Nie poddawaj się kolego. Ja też mam z tym problem. Zawsze jeden włosek lekko wrasta. Moja rada, zrezygnuj z golenia szyi pod włos, włos ścięty zbyt blisko skóry wrasta. Spróbuj zaprzestać na goleniu w poprzek. Pozdrawiam.

Online SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 29, 2017, 17:51:27 »
Albo po prostu daj skórze przyzwyczaić się do golenia maszynką na żyletki.
Nie będzie tak na pewno - że jedno, dwa czy dziesięć goleń uczyni cuda.
Na rezultaty (które powinny przyjść) trzeba jednak poczekać. Ile? Tego nie wie nikt :)
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline pshemsky

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Olsztyn/Gdańsk
« Odpowiedź #265 dnia: Wrzesień 30, 2017, 13:11:00 »
A może tu jest odpowiedź na problem wrastających włosów?

Od 2:20 minuty.

Może podstawową przyczyną jest wykonywanie trzech przejść (w tym przede wszystkim pod włos) i dążenie do PN za wszelką cenę. W mojej opinii, takie podejście może skutecznie zniechęcać nowych adeptów TG, zwłaszcza tych, którzy nie mają takiej twarzy, którą dałoby się ogolić bez podrażnień niemalże siekierą.

No więc jak to jest z tym goleniem pod włos? Proszę o komentarz zwłaszcza tych z Kolegów, którzy swoją rozległą wiedzą nt. historii TG mogliby potwierdzić lub zaprzeczyć tezie postawionej w filmie.

Offline Marcin Es

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #266 dnia: Wrzesień 30, 2017, 13:47:05 »
Znam ten filmik. Z pewnością golenie pod włos jest przyczyną wrastających włosów, włos jest ścięty blisko skóry (za blisko) i zakręcając się wrasta. Co do golenia z włosem....u mnie to nie wychodzi. Przyznam się, że próbowałem po tym filmiku nie golić się pod włos ale skutek był mizerny. Próbowałem nawet golić się z włosem brzytwą na żyletki. U mnie się nie da, zarost dosyć, że jest wyczuwalny pod palcami to jeszcze jest widoczny, szyja....tam to już zupełnie zarost jest widoczny, na dodatek włosy na szyi rosną mi w różnych kierunkach i praktycznie golenie z włosem jest niemożliwe, gdyż część jest ścięta z włosem, a część pod włos...efekt okropny w szczególności gdy ubrałem białą koszulę. Niestety, ja muszę golić się pod włos, miejsca gdzie włoski wrastają (okolice jabłka Adama) golę po skosie, a potem lekko, nie dociskając maszynki pod włos.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #267 dnia: Wrzesień 30, 2017, 16:37:22 »
Powiem szczerze, dla mnie ten film to reklama w czystej postaci. Zawsze golę się z włosem, a następnie pod włos i jakoś nie zauważyłem żeby to szkodziło mojej skórze. A już fragment mówiąc, że nie powinniśmy golić się w domu bo to nie jest golenie pozostawię bez komentarza. Wszystko sprowadza się do tego, że powinniśmy ogolić się w zakładzie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2017, 16:49:30 przez Robson »
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline Marcin Es

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #268 dnia: Wrzesień 30, 2017, 18:09:11 »
Taka ciekawostka, są inne filmiki tego Pana jak goli pod włos...a te jego farmazony które wypowiada zostawię bez komentarza.