Autor Wątek: Krem Lider  (Przeczytany 165158 razy)

Offline zenek

• Stały bywalec.
Krem Lider
« dnia: Grudzień 07, 2011, 19:33:18 »
Krem lider to po prostu klasa sama dla siebie, za 2,5zl wysokiej jakosci produkt mogacy konkurowac ze swiatowa czolowka. Szybko tworzy tresciwa piane, nawet byle jakim pedzlem (pedzel za 5zl z rossmanna tylko z liderem jako tako mi sie sprawowal). Posiada konserwatywny zapach - cytrusowy, z nutami lasu sosnowego (PAWDZIWY oldschool). Ladna zielona tubka - wzornictwo pozny Gierek na moje oko.  Powiedzmy sobie szczerze - dyby ten krem byl zly zniknalby jak inne relikty PRL.

Jest tez wersja niebieska, Activ - ewidentnie krem do golenia Nivea byl wzorowany na nim pod wzgledem zapachowym :D.

Mala fotogaleria z piany uzyskanej z Lidera - bez zadnych innych dodatkow.

https://picasaweb.google.com/krzkosinski/Piana

p.s. ciekawi mnie historia tego kosmetyku, nie moge nic o tym znalezc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 19:37:08 przez zenek »

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
Odp: Krem Lider
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2011, 19:44:11 »
Moja żona mówi że jej Tata kiedyś tego kremu używał. :)

Pozdrawiam.

Maciek

Offline stahu91

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:36:58 »
Właśnie wczoraj w sklepie były do wyboru różne dziwne mazidła ale tylko 2 wyglądały tak jak bym chciał.Wars i wpomninany wcześniej lider.
Wars --> http://www.egaa.home.pl/shoper//_var/gfx/7fadb0aa5207d9a42e7d68db691a4b45.jpg  <--Wars
Wybrałem wars ponieważ lider miał zieloną tubkę,zielony krem i jakiś tam zapach ^^
Wolałem zapach starego dziadka i normalny kolor tubki z białą pastą.Cena ta sama

Offline Vyborny

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Trzebnica/Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 21:12:20 »
Zenek, super zdjęcia! Ja także lubię Lidera, Warsa nie kupuję bo nie trawię tego zapachu zbytnio. A czy jest ktoś w stanie powiedzieć czym różni się zielony Lider od niebieskiego? Tylko zapachem? Jeszcze nigdy nie miałem niebieskiego.

Offline zami

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Wenecja
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2012, 21:44:03 »
30 lat temu Wars był 1,5 razy droższy od Lidera. Na tamte czasy to była spora różnica. Dzisiaj te różnice są śmieszne. Nie próbowałem jeszcze lidera obecnego, kiedyś jakością nie grzeszył, ale był najtańszym i najpopularniejszym kremem. Wars był lepszy, rzekł bym elitarny. Kolega dostał kiedyś z zachodu mydło do golenia Kaloderma takie zielone. Jakościowo różniło się od tych kremów jak merc od fiacika. To była frajda czymś takim się ogolić.
Edzia:
Jeszcze gwoli uściślenia krem Lider drzewiej nazywał się Pollena. Zapach, wygląd tubki były takie same.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 23:02:54 przez zami »

Offline zenek

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2012, 23:44:14 »
zapach niebieskiego lidera jest podobny do kremu do golenia nivea. A co do jakosci, wydaje mi sie ze z zasady produkty z prl byly i sa na straconej pozycji jezeli chodzi o ocene. Jak dla mnie lider i wars porownywalne do nivei i proraso. Innych nie mialem, kupie sobie twarde kubkowe mydlo T&H  jak wyzwole sie spod uroku zapachu warsa.

Offline stahu91

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2012, 00:08:31 »
Zamiast czekać na koniec inspiracji warsem to kup mydło i mieszaj z warsem :) Podwójny efekt

Offline zenek

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2012, 00:44:32 »
mydlo zapaskudzi zapach

Offline stahu91

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2012, 01:03:18 »
Płyn po goleniu i woda kolońska wars naprawi to :)

Offline buzu78

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2012, 21:37:59 »
ja dzis spróbowałem lider classic. szaleństw nie ma, ale spokojnie daje rade.

Offline Vyborny

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Trzebnica/Wrocław
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2012, 23:05:02 »
I to jest właśnie fajne, że krem za niecałe 3 złote na prawdę daje radę.  Często kłócę się z żoną właśnie przez mojego Lidera. Ona nie może zrozumieć dlaczego w XI wieku ja, nowoczesny(?) mężczyzna, odrzuciłem żele w puszce, zakupiłem pędzel i krem za 3zł. W dodatku aż tak rażąco oldscoolowo zielony. A jej mina po odrzuceniu Mach3 Turbo i zakupie Merkura - BEZCENNA. Co prawda mam krem Omega, ale i tak najczęściej używam Lidera bo nie ma mentolu za którym niestety nie przepadam..

Offline zenek

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2012, 00:32:16 »
a ja sie dzis ogolilem wlasnie mydelkiem w tyglu proraso (chyba to samo co omega) i nie jestem zadowolony, eukaliptus w kreme do golenia to dobry jest na wloski klimat gdzie jest ciagle po 30 stopni, ale jak go zostawilem na na twarzy zeby zmiekczyl zarost na czas polerowania na pasie zaczelo mi byc zimno w twarz, moze i nawet pozamykal pory. Piana tez, mimo ze dobra, nie byla rewelacyjna. Lepiej mi sie goli liderem;]

Zapach uwazam za to za swietny, pachnie po prostu swiezoscia i czytstoscia.

Za to afterszejw proraso i krem przed/po sa super.

Offline Swiety

• Aktywny użytkownik
  • Swiety Leather
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2012, 09:34:32 »
no to jak polecacie tak tego lidera to sam muszę kupić
PASY DO OSTRZENIA BRZYTEW    -Skórzane pasy do ostrzenia brzytew handmade

Offline OLO

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: POLSKA
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2012, 23:45:24 »
witam niestety  krem ten od około 2 lat, spadł na totalne dno....nie jest już to   POLLENA LIDER   tylko w nazwie: LIDER   i niestety od kiedy go nie reprezentuje firma CUSSONS.... zostaje tylko wspomnienie co do jakośći  i dawanie loga okrągłego oryginalny produkt....poprostu jest niedorzeczne....od kiedy go markuje firma Miracullum jakość jest fatalna....wogóle nie zmiękcza,co najwazniejsze...a po drugie daleko mu do zapachu sprzed lat...już wiecej nie kupię tej podróbki...ostatnio kupiłem krem WEST LIFE  marki SCHLECKER...za 3,79 i jestem bardzo zadowolony...jednak to jakośc made in germany ...i nawet ma 100ml a nie 75ml....

Offline zenek

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2012, 17:05:14 »
e ja bym nie dramatyzowal, nie jest tak zle

a czy przypadkiem lidera nie robila pollena lechia, teraz przejeta przez nivea?bo jakos krem do golenia nivea, lider i wars wydaja mi sie jakby z tej samej rodziny (tyle ze, pomijajac zapach, nivea najlepiej mi podchodzi)