Autor Wątek: My- czyli polska manufaktura kosmetyków naturalnych  (Przeczytany 12039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cashee

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: CK
My- czyli polska manufaktura kosmetyków naturalnych
« dnia: Styczeń 08, 2017, 19:25:53 »
Witam serdecznie,
 długo zastanawiałm się, do którego wątku na forum się podłączyć. Mam nadzieję, że wybierając ten, nie popełniłam gafy :)
 Kilka słów o nas i powód dołączenia do grupy :)
Magda&Adam, jesteśmy parą i stworzyliśmy markę CasheeNaturals, czyli małą manufakturę produkującą kosmetyki 100% naturalne. Takie było nasze założenie i jak do tej pory, nie mieliśmy większych problemów ze stworzeniem receptur i finalnych produktów.  Problem pojawił się, gdy z kolei ...nasta receptura na mydło do golenia, była tą jedną jedyną. Nie chcemy ,,słodkości,, ze strony znajomych i ich znajomych(bo tak wypada), bo z jej nadmiaru już jest nam mdło, ahh-ów i ohh-ów. Chcemy a raczej potrzebujemy rzetelnej, prawdziwej i konkretnej oceny. Głośnego powiedzenia, co powinno a raczej jakie powinno być dobre mydło do golenia. Co jest najważniejsze, co równie ważne a co na samym końcu. (Adam nie chce już pomóc, bo jest brodaczem i tylko tam mu został zarost)
 Drodzy Panowie, Wy, jako profesjonaliści doskonalący prawie całe swoje życie kunszt i sztukę idealnego golenia, posiadacie wiedzę, jakże mi niezbędną :) Czy zechcecie mi pomóc (mydło zrobię sama :) ) i powiecie, jakie powinno być co najmniej ,,dobre,, mydło do golenia?? Z czasem, Waszą wiedzę postaram się przerobić na mydło a później Wy sami ocenicie, czy mi się udało...
Zatem czy mogę liczyć na małą pomoc?
Pozdrawiam
Magda

Online Czupirambir

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
Odp: My- czyli polska manufaktura kosmetyków naturalnych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:38:13 »
Pewnie że możesz ;) Nie jesteś pierwszą taką osobą, szukającą wsparcia na forum. Koledzy na pewno doradzą i pomogą ;) Z mojej strony mogę napisać, że z mydła do golenia powinno się łatwo wyrabiać pianę, która nie znika z czasem, daje maszynce/brzytwie dobry poślizg, a skórze ochronę przed ostrzem. Po goleniu nie powinno wysuszać i ściągać skóry. Powinna ona zostać nawilżona i odświeżona. Zapach jest kwestią tak indywidualną, że można o nim myśleć dopiero mając gotową formułę mydła o dobrych parametrach podczas i po goleniu ;)
Nie wiem jak zrobić dobre mydło, ale wiem jakie ono powinno być ;) W razie pytań - służę pomocą na tyle, na ile potrafię.
Pozdrawiam i trzymam kciuki ;)

Offline ylid

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Srebrne Miasto
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:44:22 »
Mydła musisz mieć dla dwóch grup - tanie i dobre, ale tylko mydło do golenia (wzorem mogą być mydła Proraso), oraz mydła gdzie cena jest na drugim miejscu (albo i dalszym), w zamian jednak muszą znacznie lepiej obchodzić się ze skórą twarzy i niczego nie tracić z właściwości wspomagających golenie (tu wzór to Saponificio Varesino). Coś pomiędzy nimi to straszny tłok marek i odmian...

Skład masz podany w mydłach (głównie INCI) także odnalezienie i skomponowanie czegoś ze składników naturalnych będzie mega trudne. Ale nie niemożliwe. Próbuj - jeśli będziesz chciała to zrobisz. Testerów na forum pewnie się znajdzie kilku. Końcowy produkt to kosmetyk, więc trzeba się liczyć z koniecznością badań, rejestracją na CPNP itd., ale przy dobrze rozeznanym rynku przedsięwzięcie warte pracy, czasu i funduszy jakie w to włożysz.

Offline wacek_1984

• Stały bywalec.
  • Jestem tylko w połowie zły.
  • Miejsce pobytu: Piastów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:47:37 »
Bez przesady, kolega @arrturo ma dobre i wg mnie tanie ;)
Chodzi o to czy jest kraniec wszechświata i czy jest on otoczony drutem kolczastym.

Póki możesz leżeć na podłodze niczego się nie trzymając, wcale nie jestes taki pijany.

Offline korea83

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kościan
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:49:51 »
Dokładnej recepty na mydło na pewno nie damy, ale wskazówki jak najbardziej :)

Mydło do golenia powinno przede wszystkim dobrze zmiękczać zarost i możliwie najlepiej chronić skórę przed działaniem żyletek czy też brzytwy. By tę ochronę zapewnić piana wyrobiona z mydła powinna być gęsta i możliwie tłusta aby ostrze mogło łatwo ślizgać się po skórze. Te dwie sprawy są absolutnie najważniejsze. Myślę, że po prostu dobre mydło absolutnie musi się tym cechować.

Kolejna sprawa to łatwość z jaką możemy tą dobrą pianę wyrobić. Mydło powinno być takie by można nim było naładować pędzel i z jego pomocą wyrobić pianę o odpowiedniej konsystencji. Wyrabianie bezpośrednio na twarzy czy też w miseczce powinno dać pianę gęstą i trwałą, która nie będzie wysychać na twarzy podczas golenia.

Gdybyśmy chcieli mydło lepsze niż dobre to powinno ono także mieć dobry wpływ na samą skórę. Ta po użyciu mydła nie może wysuszać się czy też okazywać oznak ściągnięcia. Jeśli komfortowo ogolimy się, a dodatkowo po goleniu nasza skóra będzie przyjemnie nawilżona to myślę, że to już mydło bardzo dobre.

Jeśli mydło będzie dodatkowo wydajne to będziemy powoli zbliżać się do ideału ;)

Zapach to kwestia bardzo indywidualna i każdy ocenia go własną miarą. Mydło do golenia jest jednak dla facetów więc słodkości raczej bym tam nie pakował ;) Konkretne męskie nuty zawsze się obronią.
MnŻ: Muhle R89
Pędzel: Thater 4125/3 3-Band, Muhle CLASSIC 93K256, Semogue SOC borsuk, Semogue SOC dzik, syntetyk Plisson, syntetyk Maggard 24mm i 26mm

Offline cashee

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:53:25 »
Tak, INCI znam :)
 Wszystkie nasze produkty mają badania, ocenę bezpieczeństwa i są wpisane do CPNP -droga nam już znana :) dlatego też, przed wprowadzeniem tego nowego produktu, chcielibyśmy trochę wiedzy zdobyć

Offline karlin

• Stały bywalec.
  • Tomek
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:04:02 »
Mydła musisz mieć dla dwóch grup - tanie i dobre, ale tylko mydło do golenia (wzorem mogą być mydła Proraso)...
Nie widzę sensu wchodzenia w segment mydeł w cenie 11 zł za 150ml.
Na tym nie da się zarobić.
Proponuję wzorować się na mydłach niżej wymienionych producentów:
1. KENT
2. L'Occitane
3. Saponificio Varesino 1945.

Offline cashee

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:08:39 »
Dziękuję,
 czyli piana jest najważniejsza :) my próbowaliśmy dwóch metod, tzw metody na zimno z użyciem NAOH jak i na gorąco z KOH. To pierwsze, to twarda kostka, która przed użyciem musi ok 6-8 tyg musi leżakować, piana dość gęsta ale pędzlem ciężko wyrobić (raczej niewygodnie) ale twardym zarostem dało sobie radę. Mydła z KOH są delikatniejsze i łatwiejsze w użyciu. Piana nie wiem czy nie zbyt ,,mocna,, bo z pędzla po ponad godzinie ciężko ją było zmyć, sztywna i błyszcząca.
 Czy używaliście kiedyś mydła z glinką bentonitową? Nadaje ona dodatkowego poślizgu ostrzu.
Dawniej,  prawdziwe mydła do golenia powstawały z łoju zwierzęcego. Testował ktoś takie?

Offline plasticfree

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:14:46 »
(...)

Mydło do golenia powinno przede wszystkim dobrze zmiękczać zarost i możliwie najlepiej chronić skórę przed działaniem żyletek czy też brzytwy. (...)

Gdybyśmy chcieli mydło lepsze niż dobre to powinno ono także mieć dobry wpływ na samą skórę. Ta po użyciu mydła nie może wysuszać się czy też okazywać oznak ściągnięcia. Jeśli komfortowo ogolimy się, a dodatkowo po goleniu nasza skóra będzie przyjemnie nawilżona to myślę, że to już mydło bardzo dobre. (...)

@korea83 trafił w punkt wg mnie. Takich właściwości doświadczyłem w mydłach Kent, iColonialo Mango, Osma i Arran Aromatics. 
Maszynki: Maggard Razors V3 i V3A / Weishi 9306-C / Wizamet P-1 Junior /
Brzytwa: Dovo Solingen Best Quality 6/8
Pędzle: Maggard Razors Marble 24mm / HJM 21P8SGR / Isana dzik

Offline cashee

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:21:00 »
Jakiej pojemności są mydła o których piszecie? I jak z wydajnością?

Offline Barracuda

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:22:43 »
Tutaj większość ma takie zapasy, że nie zwraca uwagi na wydajność  ;)
Taki standard to około 1-1,5g na golenie

Offline Leonardo

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:25:08 »
Możesz podać nazwę waszej firmy, gdzie ma siedzibę i jakąś stronkę internetową?
Nie ma ludzi niewinnych, są tylko ludzie źle przesłuchani.

Offline WS

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:27:46 »
w pierwszym poscie jest ;)

Offline cashee

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:31:00 »
a mogę podać?  ::) nie jest to zabronione?  :-*

Offline wacek_1984

• Stały bywalec.
  • Jestem tylko w połowie zły.
  • Miejsce pobytu: Piastów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:31:28 »
Dawniej,  prawdziwe mydła do golenia powstawały z łoju zwierzęcego. Testował ktoś takie?

Ja takie lubię. Teraz jest taka durna moda na vegańskie.
Chodzi o to czy jest kraniec wszechświata i czy jest on otoczony drutem kolczastym.

Póki możesz leżeć na podłodze niczego się nie trzymając, wcale nie jestes taki pijany.