Autor Wątek: Płyn po goleniu OGÓRKOWY - Kulpol sp. z.o.o.  (Przeczytany 14977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ultima

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 0
  • Miejsce pobytu: Danzig
Płyn po goleniu OGÓRKOWY - Kulpol sp. z.o.o.
« dnia: Styczeń 13, 2013, 15:34:21 »

Przez zupelny przypadek nabylem ostatnio na allegro ten oldschoolowy after shave i chcialbym sie podzielic moimi wrazeniami na jego temat. Plyn ogorkowy po goleniu znany byl mi jedynie z opowiesci mojego ojca. Ostatnimi czasy kiedy zaczalem go wypytywac o to jak sie mialy sprawy z goleniem w czasach PRLu, to ojciec kilka razy wspominal ze nie bylo nic lepszego "po goleniu" jak woda ogorkowa. Szczerze mowiac nie slyszalem o takim specyfiku wczesniej i jakos nie zainteresowalem sie tematem blizej. Ostatnio szukajac czegos na allegro (chyba Przemyslawki ;) ) Trafilem wlasnie na Plyn po goleniu Ogorkowy firmy Kulpol. Cena - niecalem 5 zlociszy, wiec pomyslalem kupie i zobacze z czym to sie je. Dzisiaj specyfik ten mial debiut. Golenie mialem dzisiaj bardzo przyjemne, z tego wzgledu ze po 5 dniach przerwy. Zero zaciec i podraznien. Po goleniu wzialem plyn ogorkowy, chlapnalem sobie na rece i wmasowalem w twarz. Pierwsze wrazenie to leciutkie pieczenie, niemal niezauwazalne, ktore natychmiast ustapilo. Zaraz potem pojawilo sie bardzo przyjemne uczucie na twarzy, jakby nawilzenie. Juz mi sie zaczelo podobac. Postanowilem chwile odczekac i tak jak po uzyciu oczaru, nasmarowac twarz kremem. Po chwili doszedlem do wniosku ze krem jest zbedny. Skora na twarzy nie byla ani troche posciagana, czy napieta i sprawiala wrazenie, jakby byla wlasnie potraktowana nawilzajacym kremem. Generalnie rewelacja. Oczar Wirginijski, ktory uzywalem na codzien, lagodzil wszelkie podraznienia po goleniu, jednak nieco sciagal i napinal twarz i zawsze po nim musialem uzyc kremu. Plyn ogorkowy rowniez doskonale lagodzi, ale nie sciaga i nie powoduje napiecia skory, a po uzyciu skora jest jakby nawilzona. Jestem zachwycony dzialaniem tego plynu. Myslalem, ze Oczar jest opus magnum srodkow after shave, ale plyn ogorkowy okazal sie o niebo lepszy. Dodac jeszcze nalezy, ze plyn ten posiada bardzo przyjemny, rzeski zapach. Mi przypomina zapach plynu do kapieli o zapachu morskim, lub czegos w tym rodzaju. Szczerze polecam kazdemu kto ma problemy z wrazliwa cera i podraznieniami po goleniu. Warto wydac 4 zlocisze z hakiem i sprawdzic ten specyfik.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2013, 15:38:27 wysłana przez ultima »

Offline Matt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Łódź
Odp: Płyn po goleniu OGÓRKOWY - Kulpol sp. z.o.o.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:22:12 »
No dobra, ale co to jest tak naprawdę? Alkoholowy AS z wyciągiem z ogórków, faktycznie przefiltrowany przecier ogórkowy, czy co? :) Jest jakaś lista składników?

O w mordę, ale ten Kulpol robi oldschoole…

"Zabytkowa posrebrzana cukiernica z pewnością nie powinna być używana do golenia, to niesmaczne." - Filip_f66

Offline leszekw

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Sulejówek/Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:30:25 »
Szukałem w necie info o Fiordzie i trafiłem na sklep spodlady.com, gdzie sprzedają Przemysławkę. Swoją drogą ciekawy sklepik.

Offline leszekw

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Sulejówek/Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:31:48 »
jest i woda brzozowa  ;D

Offline ultima

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:47:55 »
No dobra, ale co to jest tak naprawdę? Alkoholowy AS z wyciągiem z ogórków, faktycznie przefiltrowany przecier ogórkowy, czy co? :) Jest jakaś lista składników?[/center]

Matt spisze Ci slowo w slowo, co jest na tylnej etykiecie plynu:

"Płyn po goleniu ogórkowy produkowany na naturalnym soku z ogórków usuwa z twarzy alkaliczne pozostałości kremu do golenia,łagodzi podrażnienia skóry i daje miłe uczucie świeżości. "
Ingredients: Water/Alcohol, Intractum Cucumis/ Monososdium L-Glutamine/ Lactic Acid, PEG 40-Hydrogenated Castor Oil.

Offline nożyk

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2013, 23:28:49 »
Dzięki za fajny wpis Ultima!  ook
Ze składu czarno (zielono?) na białym wynika, że zawiera ogóra: Intractum Cucumis. Jak podpowiada net:
"INTRAKT- wyciąg alkoholowy ze świeżych surowców roślinnych, rozdrobnionych, zalanych alkoholem o temperaturze wrzenia (ok. 78C). Macerujemy 14 dni, filtrujemy, przelewamy do butelek."
Tylko w składzie nic nie piszą o kompozycji zapachowej - czyżby ten intrakt z ogórka tak morsko pachniał? :)

Offline ultima

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2013, 23:45:22 »
Wlasnie zapach mnie bardzo zaskoczyl. Po przeczytaniu, ze plyn ten jest robiony wprost z ogorka spodziewalem sie wlasnie jakiejs nuty ogorkowej, a zapach jest wlasnie jak napisalem typu morskiego. Teraz przyszedl mi na mysl zapach odswiezacza powietrza, ale w pozytywnym znaczeniu. Nie jest duszacy, czy chemiczny, ale delikatny i rzeski jak morska bryza ;) Poza tym utrzymuje sie na skorze dosc dlugo.

Offline ultima

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2013, 15:19:03 »
Zakladam ten wątek, bo temat o plynie ogorkowym w dziale z polskimi kosmetykami nie cieszy sie zbytnim powodzeniem. Moze nie kazdy kto zainteresowany jest znalezieniem dobrego srodka po goleniu zaglada do tamtego dzialu. A kosmetyk ten jest na prawde godny polecenia, zwlaszcza dla osob z wrazliwa cera. Ja jak juz wczesnniej pisalem mam bardzo wrazliwa cere i do tej pory ratowal mnie oczar, jednak po odkryciu plynu ogorkowego nie wyobrazam sobie zeby bylo cos lepszego po goleniu dla  mojej cery. To co najbardziej mnie w tym specyfiku zadziwilo to fakt, ze po uzyciu tego plynu nie potrzebuje nacierac twarzy kremem, bo cere mam nawilzona idealnie. Dzisiaj uzylem po goleniu wylacznie plynu ogorkowego i wyszedlem na mroz i zero podraznien, przesuszen itp. Po prostu rewelacja. Z calego serca polecam kazdemu kto ma delikatna i sklonna do podraznien cere. Do tego wszystkiego cena tego after shave to niecale 5 plnów za 100ml... :o A tutaj link do tematu ktory zalozylem wczesniej:
http://brzytwa.org/forum/index.php?topic=1347.0

Offline Hans

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2013, 16:44:45 »
Co prawda nie mam specjalnie wrażliwej cery ale mam ogromną chęć spróbować tego specyfiku. Właśnie kupiłem jedną buteleczkę na alle, jak już do przetestuję to skrobnę jakąś małą recenzję. Polski przemysł kosmetyczny trzeba wspierać ;)

Offline kemot

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2013, 17:18:20 »
Cena bardzo niska, może zakupię ten płyn, widziałem nawet go w którymś ze sklepów osiedlowych. U mnie jakoś woda po goleniu zupełnie się nie sprawdza ze względu na wysuszanie twarzy. Ale to już będzie moja ostatnia próba.

Offline oski

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 2
  • Miejsce pobytu: Polesie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2013, 20:10:00 »
Z kolei ja mam odwrotnie. Nie wyobrażam sobie stosowania balsamu po goleniu rano przed wyjściem. Tylko woda po goleniu.

Offline Hans

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2013, 20:47:55 »
To zależy kto kiedy się goli. Ja gole się tylko wieczorem, rano zawsze brak mi czasu. Taki tryb nie wadzi ani używaniu balsamu wieczorem, ani użyciu wody kolońskiej następnego dnia rano :) 

Offline Lewy

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 11
  • Cichy pasjonat
  • Miejsce pobytu: W-wa
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2013, 20:52:30 »
A co wadzi użyciu balsamu po porannym goleniu?
Z przykrością informuję, że nie produkuję już pasów do ostrzenia.

Offline oski

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 2
  • Miejsce pobytu: Polesie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2013, 21:30:49 »
Skóra pozostaje taka jakby tłusta. Po wodzie po goleniu jest ok, nie jest tłusta, ani przesuszona, nie ma podrażnień. Niczego więcej nie potrzebuję  :)

Offline Lewy

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 11
  • Cichy pasjonat
  • Miejsce pobytu: W-wa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2013, 21:45:35 »
Żaden z dotychczas przeze mnie  używanych balsamów nie owodował tłustości skóry. Używam balsamu zarówno po porannym jak i wieczornym goleniu.
Jakiego balsamu używasz?
Z przykrością informuję, że nie produkuję już pasów do ostrzenia.

Powiązane wątki

Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
368 Odpowiedzi
23245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 19, 2014, 18:21:04
wysłana przez geser
10 Odpowiedzi
1427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 26, 2012, 23:30:00
wysłana przez niechcic
145 Odpowiedzi
12457 Wyświetleń