Autor Wątek: Pierwsza brzytwa  (Przeczytany 65762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elPresidente

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wałbrzych
Odp: Pierwsza brzytwa
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 11, 2017, 15:28:49 »
Witam serdecznie na tutejszym forum!

Od dłuższego czasu przeglądam forum w poszukiwaniu wiedzy obiecanej, lecz niestety odpowiedzi na moje pytania są cząstkowe. Bardzo proszę o kilka konkretnych rad i pomoc w doborze.

Zacznijmy od mojego zarostu. Jest twardy i zwykłe maszynki począwszy od biedronkowych skończywszy na markowych niestety nie radzą sobie najlepiej. Często są podrażnienia, ból i nieprzyjemności, a golenie nie sprawia mi radości, wręcz przeciwnie. Również elektryczna golarka sobie nie poradziła, to było raczej wyrywanie włosów niż golenie się - nie pamiętam modelu, lecz sensowny Philips za blisko 300zł. Z chemii korzystałem różnej, od wcześniejszego prysznica i pianek i żeli po ciepłe ręczniki. To też nie jest tak, że źle się goliłem gdyż robię to jakieś 7 lat i umiejętnie mi to idzie, lecz skórę z zarostem mam jaką mam...

Dlatego czas na brzytwę. Niestety nie mam dużych funduszy i raczej szukam czegoś taniego, a nie drogiego... Oczywiście nie mówię tutaj o unikatach za 20zł jakich pełno na Allegro, lecz o brzytwie za 100-200zł. Myślę, że w tym przedziale da się znaleźć coś ciekawego.

Myślałem o brzytwie na żyletki, ale po czasie uważam, że to jednak nie byłby dobry pomysł - to dalej żyletka, a nie prawdziwe ostrze. Chyba że nie ma różnicy w jakości i sposobie korzystania (wydaje mi się, że tradycyjna brzytwa robi mniej ruchów, a efekt jest lepszy)?

Teraz oglądam brzytwy i zobaczyłem takie oto "oferty":

Dwie oferty Gold Dollar
allegro.pl/brzytwa-gold-dollar-209-ostrzenie-brzytwy-0zl-i6663714070.html
allegro.pl/tradycyjna-brzytwa-retro-gold-dollar-skorzane-etui-i6667784674.html

Rękodzieło?
allegro.pl/brzytwa-profesjonalna-akacja-kikar-rekodzielo-i6664809579.html
allegro.pl/brzytwa-profesjonalna-camel-bone-reczne-wykonanie-i6663975425.html
allegro.pl/brzytwa-professional-buffalo-horn-reczne-wykonanie-i6664095526.html

Inne?
allegro.pl/brzytwa-do-golenia-firmy-titan-6-8-japonska-stal-i6391528212.html
allegro.pl/hr-proffesional-brzytwa-do-golenia-drewniana-brazo-i6664604649.html
allegro.pl/tradycyjna-brzytwa-retro-drewniana-skorzane-etui-i6668872076.html

Z wyglądu ta mi się spodobała, ale proszę zobaczyć cenę z pudełkiem, a bez pudełka... Przypadek, inna brzytwa czy takie drogie pudełeczko?
allegro.pl/tradycyjna-brzytwa-retro-do-golenia-grawer-pudelko-i6671472250.html
allegro.pl/klasyczna-brzytwa-do-golenia-retro-i6656669677.html

Prawdopodobnie wszystkie mogą trafić do jednego worka. Lecz proszę o pomoc w doborze w miarę takiej, która nie zniechęci i będzie dobrym początkiem. Może być inna oferta jeśli ktoś coś poleci. Na pewno nie chcę maszynek na żyletki ;)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i liczę na coś więcej niż na odpowiedzi "nic nie kupisz" :)
Pozdrawiam, El Presidente

Offline zielony

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Olsztyn
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 11, 2017, 15:46:39 »
A jeśli możesz uzasadnić, dlaczego nie chcesz maszynki na żyletki ?
Przemek
Wynalazki popychają ewolucję

Online zennhorst

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 11, 2017, 15:49:16 »
... bo się naczytał forum a teraz MNŻ jest passe  ;)
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

Online SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 11, 2017, 15:55:40 »
Do Gold Dollara i Titana byś potrzebował kogoś, kto Ci taką brzytwę naostrzy. Są na forum zwolennicy tych chińskich brzytew.
Całą resztę sobie daruj - w większości to no-name, nie wiadomo gdzie produkowane.

Postaraj się upolować polską Wapienicę na Allegro - ostatnio wiele NOS-ów się pojawiało poniżej w cenie do 100zł.
Ewentualnie upoluj w miarę dobrze zachowaną brzytwę niemiecką (np. jakąś z Solingen) i poszukaj osoby, która doprowadzi Ci ją do porządku.
Dodatkowo pilnuj forumowego bazarku - często pojawiają się ciekawe okazy.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline elPresidente

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wałbrzych
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 11, 2017, 16:03:23 »
Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie znam nikogo w Wałbrzychu kto mógłby naostrzyć brzytwę ;)

A jak wygląda sprawa z brzytwami na żyletki - jest naprawdę odczuwalna różnica?

Dlaczego nie maszynka? Mój dziadek miał (nie wiem czy nasza czy z ZSRR) i bawiłem się i niestety nie ma tych możliwości co brzytwa - przy brzytwie jest większa swobodność, kąt itp...

Czy do 200zł (bardziej 200zł niż 100zł) można znaleźć coś nowego w miarę dobrego?

Online zennhorst

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 11, 2017, 16:09:49 »
swobodność?
chyba swoboda!
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

Online kfgz

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Supraśl
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 11, 2017, 16:37:00 »
elPresidente, kup sobie Muhle R41 i będziesz miał swobodę i kąt jaki tylko zechcesz.

BNŻ to tylko narzędzie, które wcale nie jest jakieś trudne do opanowania, a z Featherem "na pokładzie" nawet nie poczujesz oporu ścinanego zarostu.
130F02041B18AB "... a gdybym był młotkowym, w fabryce z młotkiem szalał..."

Offline zielony

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Olsztyn
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 11, 2017, 16:48:51 »
Dokładnie jak napisał kolega kfgz para R41 plus Feather robi dobra robotę badger12.
Twoje uprzedzenie jest niepotrzebne.
Pozdrawiam
Wynalazki popychają ewolucję

Offline Topek

• *
  • Wariat maszynkowy
  • Miejsce pobytu: Sieniawa
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 11, 2017, 16:48:51 »
Mit. Widzę działanie mitu. A konkretnie , mitologicznych możliwości brzytwy.
Rzecz wygląda tak - brzytwa jest tak dobra, jak dobre są umiejętności posługiwania się nią. Sama nie goli. Wymaga dużo większych umiejętności ( w porównaniu z maszynką) od golącego się.
Pisanie że MnŻ nie ma takich możliwości  co brzytwa, to pisanie bzdur. No dobra, brzytwą można się łatwiej i szybciej i głębiej poranić.

Co nie zmienia faktu, że po opanowaniu brzytwy, frajda z golenia jest ogromna.
Pozdrawiam , Darek

Offline Pieter

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 11, 2017, 16:55:47 »

Cytat: elPresidente w Dzisiaj o 16:03:23
Dlaczego nie maszynka? Mój dziadek miał (nie wiem czy nasza czy z ZSRR) i bawiłem się i niestety nie ma tych możliwości co brzytwa - przy brzytwie jest większa swobodność, kąt itp...

Postanowileś zapytać na forum i słusznie. Skąd więc przekonanie o tym, że mnż „nie ma tych możliwości”?

Online Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 11, 2017, 17:23:37 »
Do 200zł raczej ciężko będzie znaleźć nową i sensowną brzytwę. Jak radzą koledzy, może jednak pomyśl o maszynce, którą również można się efektywnie ogolić. Musisz pamiętać, że sama brzytwa to nie wszystko, potrzebny będzie jeszcze pas lub wiosełko i ktoś kto Ci tą nową brzytwę przygotuje. Całościowo to będzie jednak więcej niż zakładany przez Ciebie pułap 200zł.

PS.
Scaliłem z istniejącym wątkiem
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline plasticfree

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 11, 2017, 17:35:41 »

Marzę o tym by uwolnić tę magiczną swobodę przy brzytwie jaką mam z maszynką.

Mit. Widzę działanie mitu. A konkretnie , mitologicznych możliwości brzytwy.
Rzecz wygląda tak - brzytwa jest tak dobra, jak dobre są umiejętności posługiwania się nią. Sama nie goli. Wymaga dużo większych umiejętności ( w porównaniu z maszynką) od golącego się.
Pisanie że MnŻ nie ma takich możliwości  co brzytwa, to pisanie bzdur. No dobra, brzytwą można się łatwiej i szybciej i głębiej poranić.

Co nie zmienia faktu, że po opanowaniu brzytwy, frajda z golenia jest ogromna.

Święta racja, sama prawda.
Jest trudno jak cholera nauczyć się brzytwy. Maszynka to jak poranny spacerek po bułki. Zarost po brzytwie mam jak 20 godzin po maszynce.
Nie, nie poddaję się.
Maszynki: Maggard Razors V3 i V3A / Weishi 9306-C / Wizamet P-1 Junior /
Brzytwa: Dovo Solingen Best Quality 6/8
Pędzle: Maggard Razors Marble 24mm / HJM 21P8SGR / Isana dzik

Offline Grey

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Damnica
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 11, 2017, 18:02:21 »
Nie zniechęcajcie kolegi niech spróbuje a może mu się uda ładnie ogolić brzytwą i stwierdzi,że to jednak dla niego ,brzytwa GD i pas od Bihać-a na początek mu wystarczy i zmieści się w 200 zł.Ważne żeby się nie zniechęcać odrazu tylko próbować do skutku aż się uda. Wiadomo ,że początki są zawsze trudne.
Kto mogąc wybrać, wybrał zamiast domu
Gniazdo na skałach orła, niechaj umie
Spać, gdy źrenice czerwone od gromu
I słychać jęk szatanów w sosen szumie.

Online Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 11, 2017, 18:29:50 »
Ja tam nikogo nie zniechęcam, wręcz przeciwnie uważam, że golenie brzytwą ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Tyle tylko, że elPresidente ma trochę mylne wyobrażenie zarówno o maszynce na żyletki jak i o brzytwie. Tą pierwszą (właściwie dobraną) można się bez problemu bardzo skutecznie ogolić, a z kolei ta druga nie jest lekarstwem na wszelkie problemy.
Po drugie nadal uważam, że za 200 zł trudno będzie zbudować nowy zestaw do golenia brzytwą. Nawet zakładając opcję z GD (mam swoje zdanie na temat tych brzytew, ale w tym konkretnym przypadku jest ono nieistotne) to z wielkim prawdopodobieństwem będzie konieczne jej "poprawienie" i naostrzenie, a to też kosztuje, o przesyłkach nie wspomnę. Pas od Bihać'a , na marginesie bardzo dobry to wydatek niewiele mniejszy, albo i większy (zależy który "model") od zakładanego budżetu. Ale oczywiście jeżeli kolega jest zdecydowany to czemu nie, tyle tylko, że najlepiej niech trochę podniesie ten poziom budżetu.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline Leonardo

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 11, 2017, 18:51:06 »
Czy brzytwa Wapienica nadaje się na brzytwę do nauki czy lepiej od razu kupić jakąś za 1500 zł i mieć, a Wapienica jako kolekcjonerska.
Nie ma ludzi niewinnych, są tylko ludzie źle przesłuchani.