Autor Wątek: Brzytwa na żyletki - jaka ?  (Przeczytany 12318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomaszzt

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Kraków
Brzytwa na żyletki - jaka ?
« dnia: Luty 07, 2012, 12:53:36 »
Czołem
Jak w temacie. Wielokrotnie na forum można przeczytać namowy do zakupu brzytwy na żyletki, jako etapu przejściowego. Czy jakość wykonania takiej brzytwy ma jakiś specjalny wpływ na jakość golenia - chodzi mi o to, że ostrze (żyletka) nie jest integralną częścią brzytwy jako całości. Jeśli moglibyście coś polecić w tej materii to bardzo proszę. Chyba, że zdecydować się na coś takiego : http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Handle-Stainless-Steel-Straight-Edge-Barber-Razor-/300596622953?pt=UK_Health_HairRemoval_RL&hash=item45fcf47669 , tylko wtedy, czy moja twarz pozostanie integralną całością  >:(

Offline cube

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Brzytwa na żyletki - jaka ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2012, 14:24:47 »
W przypadku brzytwy na żyletki nie ma to tak naprawdę dużego znaczenia jaka. Jedynie może jaki jest mechanizm mocujący bo tym co będzie goliło jak sam powiedziałeś jest żyletka.

Są jeszcze maszynki na większe wymienne ostrza, ale te ze względów ekonomicznych po prostu nie opłaca się kupować (ostrza są bardzo drogie)

(w niektórych brzytwach na wymienne ostrza można znaleźć wkładki dzięki którym można zamocować żyletki) ale podaje to jako przykład ponieważ za takie pieniądze można by już kupić jakś fajną prawdziwą brzytwę.

A chodzi nam o to aby nabrać techniki przy goleniu otwartym ostrzem. Gdzie ważne jest aby mieć zadbane ostre ostrze, być przygotowanym do golenia - zmiękczony zarost, z nałożoną dobrą gęstą śliską pianą. Co zapewni nam komfortowe  shave
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 14:26:29 przez cube »

Offline zenek

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2012, 15:50:20 »
jesli mi wolno wtracic trzy grosze to ja bym takie brzytwy na zyletki odradzal, tym bardziej ze jest to forum. Lepiej kupic od razu jakas niedroga brzytwe na allegro i dac komus do naostrzenia, zawsze zostanie jakis fajny przedmiot do posiadania jak sie golenie nie spodoba. A roznica jednak jest.

Offline tomaszzt

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2012, 18:23:30 »
zenek - w tym wypadku to ja muszę naprawdę zagłębić się w rozmaite fora, żeby jednak kupić dobrze, ale chyba masz rację. Z lektury niektórych wątków wynika, że różnica między brzytwą żyletkową a normalną jest zbyt dużą. Nawet, jeśli chodzi o trening, nabranie odpowiednich nawyków.

Offline cube

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2012, 19:16:50 »
Każdy ma prawo do własnego zdania i radzi najlepiej jak potrafi. Ja swoje doświadczenia opieram na sytuacji kiedy byłem kompletnie zielony w kwesti golenia brzytwą a i o ostrzeniu pojęcia nie miałem żadnego. Co z tego, że dałem ją do ostrzenia jak i tak pociąłem się przy goleniu jak mały chłopiec nożem co go pierwszy raz w ręku trzyma. Ok brzytwą tradycyjną goli się inaczej, bo przecież każdy z nas do tego dążył i dąży do jak najlepszego efektu  :azn: Każdy miał swoje doświadczenia i nie zawsze trzymał dobrą brzytwę w dłoni.
Kupisz coś szajsowatego czym nie wyprowadzisz ostrza, bądź będzie się ono trzymało to i golenie będzie takie samo. Zrazisz się. Ogolisz się i będziesz miał odczucie, że jednak mach trójką było lepiej bo mniej podrażnień a efekt lepszy. Zrazisz się. Ktoś już kiedyś pisał, że na swoją brzytewkę trochę się poczeka. A przy założeniu iż masz dużo niewiadomych, może to przemawiać na Twoją niekorzyść i zamiast szybko się nauczyć niepotrzebnie będziesz tylko wydłużał swoją naukę. Metoda małych kroczków wydaje mi się najlepsza. Aczkolwiek każdy ma swoją drogę i nie jest powiedziane, że ta czy inna droga nie doprowadzi do sukcesu. Dróg jest wiele. Za mną przemawia doświadczenie i aspekt ekonomiczny, wydać kasę potrafi każdy  :azn:
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 23:53:15 przez cube »

Offline tomaszzt

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2012, 23:38:40 »
spokojnie, ja tylko konfrontuje rozne opinie i probuje wyciagnac z tego srednia, najbardziej dla mnie optymalna. Cube, a jaka brzytwe na zyletki ty bys polecil ? No i czekam na opinie macroba.

Online macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2012, 14:49:44 »
Ja tu Ci za bardzo nie doradzę bo nigdy się takimi brzytwami nie goliłem. Bardzo szanuję zdanie Cube'a i wiem czemu poleca brzytwy na żyletki ale chyba jednak poszedłbym w tradycyjną brzytwę. Jest trochę tego na Allegro , sprawdź co Ci się podoba to Ci coś może doradzimy. Zamówiłem Gold Dollar'a z twojego linka , za te pieniądze można zaryzykować. ;)

Maciek.

Offline cube

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2012, 15:11:46 »
Ja swoją brzytwę na żyletki kupiłem taką starą starą, produkcji Solingen Tuckmar. Niestety nie mam jej ze sobą także zdjęć nie pokażę. Jeśli miałbym wybrać jakąś z podanego asortymentu to wybrałbym tą pierwszą jak na zdjęciu. Bardzo popularna z tego co zdążyłem zauważyć na filmach z YT.
Wiem, że chłopaki na forum już kupili takowe sprzęty więc proponuje poczekać do ich recenzji kiedy otrzymają swoje produkty.
Jeśli jesteś przekonany do zakupu tradycyjnej to poczekaj do opinii Maćka na temat Gold Dollara. Są o nich dosyć pochlebne opinie, jednak zdarzają się również wadliwe egzemplarze.
Poczyń wtedy kroki ku zakupie odpowiedniego pasa. Niekoniecznie tego najdroższego typu Solingen (100zł) to stanowczo za dużo jak za taki pas, skontaktuj się z kimś kto mógłby Ci takowy sprzęt naostrzyć. No i czekamy na  recenzję  :azn: 

Offline tomian

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2012, 16:37:48 »
Ja Gold dollara zamówiłem w grudniu i nadal go nie dostałem... Konto sprzedawcy zawieszone i zero odzewu.

Offline tomaszzt

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2012, 17:41:54 »
Musiałem dopisać !!! Szperając po forum natknałem się na linka do producenckiego sklepu  revisora (podanego przez macroba) - nooo cudeńka ! Przepiękne, gdy okaże się, że golenie brzytwą to jest to, "kupie se taką"  :P Watek trochę "schodzi z tematu", miało być o brzytwach na zyletki, ale mam nadzieję, że mnie nikt nie skarci  ;)

Offline cube

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2012, 18:11:22 »
A tak, piękne sztuki  :azn: Chociaż mi najbardziej się marzy zrobienie własnego sprzętu  ;) Jednak mam świadomość, że do tego jeszcze trochę wiedzy mi potrzeba  8)

Offline tomaszzt

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2012, 00:05:43 »
Cube - proszę, podaj mi linka gdzie można kupić te brzytewki ze zdjęcia, które zamieściłeś. Koszt brzytwy na zyletki jest żaden, więc mogę się jednocześnie rozglądać za prawdziwą brzytwą na ebayu w przyzwoitej cenie. Aaaallleeee mnie korci ten revisor  :P Nie moge się doczekać, kiedy poczynię pierwsze kroki (oby nie krwawe  :-X ) we władaniu brzytwą.

Offline cube

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2012, 00:25:34 »
Wpisujesz brzytwa na żyletki i patrzysz co mamy, teraz jak zerkałem to znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/brzytwa-fryzjerska-white-do-golenia-na-zyletki-i2103146683.html
Chyba jedna z najtańszych ofert, bo z przesyłką wyjdzie trochę ponad 20zł. Nie wiem jak sprzedawca bo u niego nie kupowałem, ma sporo pozytywów ale i zdażają się negatywy
http://allegro.pl/profesjonalna-brzytwa-na-zyletki-komplet-i2087018887.html
Również nie kupowałem, ale sprzedawca wydaje się pewniejszy. 

Offline tomaszzt

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2012, 15:28:48 »
Te brzytwy widziałem, myslałem, że ta ze zdjęcia, które zamiesciłeś jest jakaś wyjątkowa  :azn: Chyba zaczynam popadać w paranoję !

Offline cube

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2012, 15:44:08 »
Absolutnie nie, to po prostu przykłady. A nie lubię zamieszczać zdjęć z aukcji bo potem gdzieś znikają. A tak jeśli ktoś będzie szukał informacji, łatwo ją znajdzie.
Po prostu spróbuj, tak jak pisał Macrob nie oczekuj na początku jakichś wielkich rewelacji nie staraj się na siłe dokładnie ogolić  :azn:

Powiązane wątki

Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
266 Odpowiedzi
26607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 21, 2014, 14:58:04
przez convert
Jaka brzytwa na poczatek.

Zaczęty przez macrob « 1 2 ... 8 9 » Brzytwy.

124 Odpowiedzi
20138 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 02, 2014, 13:13:56
przez bihac
9 Odpowiedzi
1651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 16, 2012, 17:52:45
przez Michał
55 Odpowiedzi
5498 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 16, 2014, 19:02:32
przez Mateucho