Autor Wątek: SKINO - balsam i płyny po goleniu  (Przeczytany 50472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ornus

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bielsko-Biała/Wrocław
SKINO - balsam i płyny po goleniu
« dnia: Listopad 10, 2013, 20:42:16 »
Widzę, że te płyny są wspomniane tu i ówdzie, często pojawiają się na zdjęciach, a nie mają swojego wątku. Warto może w jednym miejscu zebrać opinie o nich.

Sam nie używałem jeszcze żadnego z nich, ale ostatnio byłem w Biedronce i przyjrzałem się dokładnie składowi każdego z nich. Co ciekawe jedynym płynem, który ma w swoim składzie parabeny jest ... Skino Hypoalergiczny - ma ich naprawdę sporo, 3 albo 4. Z kolei Skino Regenerujący zawiera wyciąg z oczaru (jeśli dobrze odszyfrowałem łacińską nazwę).
[  /|\ wysłane z mojego Atari 65 XE /|\  ]

Offline kemot

• Stały bywalec.
Odp: SKINO - balsam i płyny po goleniu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2013, 20:47:11 »
Skino zużyłem flakonik. Nie jestem fascynatem płynów do golenia z racji dość wrażliwej skóry. Skino wśród tych nie wielu produktów użytych przeze mnie jako jedyny nie podrażnia,brak efektu ściągniętej twarzy czy też pieczenia.Bardzo ładny, świeży zapach. Śmiało mogę polecić.

Offline oski

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polesie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2013, 20:48:03 »
Bo hypoalergiczny to jest balsam, ma parabeny a nie ma alkoholu. Jeżeli chodzi o łacińską nazwę oczaru, to z tego co pamiętam nazywa on się Hamamelis virginiana.

Skino zużyłem dwie butelki, dla mnie bez zastrzeżeń.

Offline Vyborny

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Trzebnica/Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2013, 21:01:38 »
Ja mam balsam (końcówka) i za taką cenę lepszego nie miałem.

Offline Bloodcat

• *
  • I used to be schizophrenic, but we're fine now.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2013, 21:04:14 »
A ja jestem ich fanem.
AS Skino Regenerujący (czerwony), minimalne szczypanie, potem długo utrzymujący się przyjemny zapach i skóra dochodząca do siebie przyjemnie bez żadnych objawów golenia. Nie tłusty, nie świecący, nie drażniący. Moja ocena 4/5

AS Skino Łagodzący (niebieski), bez alkoholu, nie szczypie wcale, nic, null. Właściwości bardziej nawilżające niż łągodzące, przyjemny zapach szybko się traci. Skóra pozostaje dobrze nawilżona, nie świeci. Łagodny jest, ale bardzo łągodzenia nie czułem. Moja ocena 3/5

Skino Balsam (biały), szczypie.. nie pachnie ładnie, nawilża i natłuszcza jednocześnie, co powoduje świecenie, skóra pozostaje tłusta. To subiektywne moje odczucia, ktoś może mieć inne. Ale ocena 1/5 .
Ośmiel się być mądrym.

Offline nożyk

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2013, 23:55:29 »
Trzeba przyznać, że jak na kosmetyk za 6 złotych, balsam jest naprawdę estetycznym produktem, nawet chyba by się ktoś nie obraził, gdyby dostał na prezent ;-) Buteleczka solidna, przyjemna w dotyku. Samego balsamu nie używałem, ale to z tej przyczyny, że jednak wolę sie odkazić spirytusem, inaczej mam pryszcze. Ideałem byłby lekki balsam, ale z dodatkiem spirytusu.

Offline witeq

• *
  • Miejsce pobytu: miasto 44 wysp,Polska
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2013, 08:23:37 »
 Mam Skino Regenerujacy,który użyłem już kilka razy.Właściwości łagodzące posiada naprawdę dobre.Zapach podobał mi się do czasu, aż nie poznałem innego taniego AS,czyli Polo firmy Heno.Moja ocena 4/5.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
Witek

Offline Topek

• *
  • Wariat maszynkowy
  • Miejsce pobytu: Sieniawa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2013, 09:26:14 »
Ja właśnie kończę Skino łagodzący . Działanie ma jak trzeba , a zapach smierdzacy .

Dwa dni temu , kupiłem dużo droższy balsam. Pachnie nawet, nawet, ale co do działania , to mam pewne zastrzeżenia .

Jednego i drugiego , będę unikał. Chyba że Skino dostanie jakiś ludzki zapach.
Pozdrawiam , Darek

Offline Bihać

• Stały bywalec.
  • "Tobie Ojczyzno!"
  • Miejsce pobytu: NS
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2013, 12:19:03 »
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem niebieskiego Skino oraz balsamu, nie mogę i nie wypowiem się źle o tych produkcje. Za tą cenę jest bardziej niż ok. Niebieski AS chyba jest bez alkoholu lub ma małą jego zawartość nie piecze i ładnie się wchłania-zapach cóż kwestia gustu i nie będę polemizował z kolegą Topkiem :-D co do balsamu, generalnie staram się nie używać balsamów ale moją małżonkę poniosło no i mam , jest w natarciu po goleniu głowy; takie znalazł zastosowanie. Można powiedzieć: no tak niska cena 6zł ale razy dwa to już 12zł a to butelka np.Brutala. Wybór należy no Was koledzy;-)
Jeśli któregoś dnia polegnę, polegnę w boju.
www.decoupageandstyle.pl

Offline Śmietan01

• Wojtek
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2013, 12:31:58 »
Używam Skino hypoalergicznego na zmianę z innymi AS. Jestem z niego bardzo zadowolony :) Jak na tę cenę dostajemy naprawdę niezły produkt. Zapach według mnie jest bardzo przyjemny. Niestety bardzo szybko słabnie. Sam AS jest dosyć tłusty, o czym już ktoś wspomniał. Osobiście nie odbieram tego jako wadę, tym bardziej, że bardzo lubię balsamy. Balsam bardzo dobrze się wchłania i daje twarzy efekt fajnego "chłodu". Moja ocena : 4/5.

Innych produktów z tej serii jeszcze nie próbowałem, ale wkrótce to nadrobię.
Maszynka: EJ DE89BA11BL
Pędzel: Omega 10275, KENT Silvertex Infinity
Żyletki: Szukam...
Kremy, mydła: Proraso Czerwone, Lider, Krem LEA, Nivea
AS: Balsam LEA, AA 20+, Skino

Offline ornus

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bielsko-Biała/Wrocław
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2013, 12:53:07 »
Tak, tylko warto pamiętać, że akurat AS Skino są produkcji firmy Pharma CF, tej, która produkuje kosmetyki BOND. Inne produkty marki Skino już niekoniecznie...
[  /|\ wysłane z mojego Atari 65 XE /|\  ]

Offline balbulus

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2013, 08:08:06 »
Jakiś czas temu zastanawiałem się, czy nie założyć podobnego wątku, ale w sumie zrobił to ornus i chwała mu.
Osobiście używam teraz regenerującego (czerwonego) - kupiłem, gdy tylko skończyłem buteleczkę łagodzącego (niebieskiego).
Oba płyny uważam za bardzo dobre - niebieski dla osób, które wolą bezalkoholowe, czerwony dla miłośników płynów alkoholowych - skutecznie nawilżają, skóra ładnie dochodzi do siebie, szybko się wchłaniają - alkoholowy szybciej, ale to chyba norma, alkohol odparuje szybciej niż składniki bezalkoholowego; ale oba mają tą samą wadę (i tu oczywiście opinia subiektywna): zapach.
Zapach niebieskiego jest wg mnie jakiś taki sztuczny - za to szybko znika, czerwony jest przyjemniejszy, tylko trochę "nie mój". Nie przeszkaza mi to mocno - golę się wieczorem, rano po zapachu nie ma śladu.

Tak że polecam spróbować.

Offline maciek1984

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Lublin
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2013, 13:44:32 »
Warto przetestować , jak na swoja cenę zaskakująco dobre jakościowo :)
Pozdrawiam Maciek :)

Offline oski

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polesie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2013, 15:37:20 »
No właśnie, jeśli chodzi o cenę... Ostatnio SKINO kosztuje 6,99 :-\

Offline rectosei

• Miejsce pobytu: Żory
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2013, 16:52:39 »
Ja też używam tego czerwonego płynu, jakoś wolę alkoholowe AS od balsamów. Zapach znośny, same właściwości łagodzące dla mnie są w porządku. :)
Maszynka Mühle R107
Pędzel: HJM 31P8SGR Black Fibres
Mydło / krem do golenia: Proraso, Cella, Lider Classic, Caola, Arko, Lea, Mühle Rokitnik, Barbus
Żyletki: Feather, Triton, Astra, Iridium Super (te polecam)