Autor Wątek: Jaka maszynka na żyletki?  (Przeczytany 348453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dariuszdomagala

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Sosnowiec
Odp: Jaka maszynka na żyletki?
« Odpowiedź #1050 dnia: Marzec 21, 2018, 09:20:30 »
Dzięki - potrenuję zatem R89 bo klon Futura jeszcze szerszy. Miałem nadzieję że maszynka SE ma ostrze bliżej bocznej krawędzi głowicy a tym samym będzie łatwiej

Offline Grzes55555

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: za siedmioma górami
« Odpowiedź #1051 dnia: Marzec 21, 2018, 09:30:25 »
Jeżeli maszynka ma ostrze położone bliżej bocznej krawędzi chyba łatwiej się takową zaciąć wykonując ruch na przykład wskos ( ni to z włosem ni to w poprzek ) na przykład w celu poprawek  hmmm  Chciałem z czystej ciekawości sprawdzić ile żyletka jest  ,,schowana" po bokach i porównać z innymi maszynkami ale nie mam R-89 tki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 09:37:56 przez Grzes55555 »
Tępe żyletki  są jak tępi ludzie! Specjalnej krzywdy nie zrobią ale unikaj ich. Najpierw  sprowadzą Cię do swojego poziomu a później pokonają wykorzystując własne doświadczenie.

Offline Kekito

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Piła
« Odpowiedź #1052 dnia: Marzec 21, 2018, 09:34:55 »
Nie ma sensu inwestować, lepiej zrobić tak jak mówią koledzy. Ja sam używam maszynki którą kupiłem na początku do teraz czyli Merkura HD 34c i raz się gole na pupie niemowlaka a kiedy indziej jak mam kaprys to zapuszczam brodę i tylko wygalam pypcie i podcinam nią zarost. Myślałem nad regulowanymi maszynkami ale póki co sobie odpuściłem skoro i tak mam brodę :).

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

| Merkur 34c + Astra Superior Platinum + Semogue 1438 |

Offline Grzes55555

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1053 dnia: Marzec 21, 2018, 09:43:44 »
Ciach

I ja uważam że jest to bardzo dobra maszynka. Może niektórzy powiedzą że nie jest tak pięknie wykończona jak Muhle ale spełnia swoje zadanie - goli idealnie, współpracuje z większością żyletek, nie ma problemów z goleniem dłuższego zarostu.
Ale... spróbuj opanować dobrze Muhle którą masz, ekspozycja ostrza w obu wyżej wymienionych jest podobna więc jak na razie nie widzę sensu kupować następnej."

[SP3CtRUM] - nie cytujemy poprzedzających postów :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 11:12:21 przez SP3CtRUM »
Tępe żyletki  są jak tępi ludzie! Specjalnej krzywdy nie zrobią ale unikaj ich. Najpierw  sprowadzą Cię do swojego poziomu a później pokonają wykorzystując własne doświadczenie.

Offline Kekito

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Piła
« Odpowiedź #1054 dnia: Marzec 21, 2018, 09:53:06 »
Waga jest jednak inna, miałem okazję golić się tą Muhle R89 i moim Merkurem i Merkur wygrał, cięższy jest i bardziej wyważony moim zdaniem. Ale co do wykończenia to się zgodzę, troszkę ma niedociągnięć z chromem ale w miejscach niewidocznych :D.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

| Merkur 34c + Astra Superior Platinum + Semogue 1438 |

Offline Grzes55555

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1055 dnia: Marzec 21, 2018, 10:17:03 »
Również mając do wybory Muhle i Merkura wybrałbym Merkura, no chyba że R41 ale to raczej przypuszczam na pewno nie ten dział  ;D

Offline Szymon | pomensku

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin
« Odpowiedź #1056 dnia: Kwiecień 06, 2018, 15:37:35 »
A testował ktoś maszynkę Rockwell R1 (rookie series)? Szukałem wzmianek o niej na forum, nic nie znalazłem. Modele 6S, 2C i T zbierają dobre recenzje, więc postanowiłem kupić w ciemno. Dziś przyszła, jestem po pierwszym goleniu, ale nie mam jeszcze o niej zdania. Cena jest mocno atrakcyjna (69zł), więc jeśli konstrukcja okaże się dobra, R1 może być ciekawą opcją po Wilkinsonie Classicu (który mi, zresztą, wyzionął ducha kilka dni temu). Niebawem pewnie podrzucę więcej informacji, ale chętnie poznam opinie użytkowników na jej temat.

Offline Czupirambir

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #1057 dnia: Kwiecień 06, 2018, 16:25:45 »
Robiona jest w Chinach więc pewnie w tej samej fabryce co Weishi i Timor, a o nich trochę już na forum jest napisane ;)

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #1058 dnia: Kwiecień 06, 2018, 17:19:13 »
Dokładnie tak jak kolega napisał. Rockwell R1 nie jest autorskim rozwiązaniem Rockwella tylko rebrandowanym chińczykiem.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline Szymon | pomensku

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin
« Odpowiedź #1059 dnia: Kwiecień 06, 2018, 19:50:34 »
Dziękuję Panowie, to rzeczywiście ta maszynka. I nawet bardzo się cieszę, bo rozważałem Weishi, ale nie chciało mi się czekać na statek z Chin :D Że też wcześniej nie zauważyłem podobieństw ;)

Offline morfeusz

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Na końcu świata
« Odpowiedź #1060 dnia: Kwiecień 28, 2018, 22:30:24 »
Właśnie upadła mi maszynka R89 na panele podłogowe z wysokości 1m. Jeden jedyny raz w ciągu chyba 3 lat, ale to wystarczyło aby złamała się końcówka z gwintem w głowicy. Koszt nowej głowicy to ponad 80zł. Myślałem że maszynka R89 jest marką samą w sobie, ale wychodzi na to, że jednak stop metalu z jakiego została wykonana, to typowa tania chińszczyzna. Miałem nadzieję że starczy mi na długie lata ale niestety...
Dlatego teraz chciałbym coś taniego żeby nie żałować wydanych pieniędzy za markowe "cuda" w przypadku kolejnych nieszczęść.

Wpadły mi w oko klony Merkur Futur i  Weishi. Pierwsza pozycja bije rekordy popularności ze względu na regulację, jednak z powtarzalnością są problemy i nie zawsze obie strony głowicy są równe. Weishi za to nie tak bardzo cieszy oko, ale nie ma narzekania na walory użytkowe.
Zarostu nie mam jakoś wyjątkowo bujnego czy twardego, dlatego agresywność R89 była wystarczająca i dlatego teraz zwróciłem uwagę na w/w modele. Brać Weishi czy jednak MingShi lub Qshave? A może  jeszcze jakaś propozycją która mi umknęła?

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #1061 dnia: Kwiecień 28, 2018, 22:42:26 »
A może dokup sam dekielek do R89, wyjdzie o połowę taniej. Mimo wszystko Muhle są całkiem dobrze wykonane, a to że ułamała się część dekla po upadku nie umniejsza ich walorów jakościowych.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline morfeusz

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #1062 dnia: Kwiecień 29, 2018, 01:08:52 »
Wspomniałem, że głowica to koszt ponad 80zł a za połowę mniejszą kwotę mogę mieć 2 w/w.

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #1063 dnia: Kwiecień 29, 2018, 01:33:55 »
Ale tak jak napisał Robson - nie musisz kupować całej głowicy. Przecież grzebień chyba Ci się nie uszkodził - tylko dekielek z gwintem.
A koszt dekielka to ok. 40 zł.
A jeśli chodzi o Weishi czy Qshave - poczytaj na forum - jest o nich sporo napisane.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline morfeusz

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #1064 dnia: Maj 08, 2018, 20:22:21 »
Czy można kupić kopię tego dekielka z innej maszynki np. w Chinach czy innych friendów?