Autor Wątek: Poszukuję pomocy w renowacji brzytwy  (Przeczytany 20345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zyga00

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Płock
Odp: Poszukuję pomocy w renowacji brzytwy
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:05:25 »
Wcześniej nie miałem styczności z brzytwami więc trudno mi było określić ich stan. Czy jest możliwość ich uratowania żeby jeszcze mi posłużyły?

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:32:48 »
Oczywiście że tak :) Pierwszą trzeba trochę doczyścić, naostrzyć i można używać. Gratuluję świetnej pamiątki rodzinnej.
Drugą trzeba tylko naostrzyć i też będzie służyć :)

Offline Zyga00

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Płock
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 22, 2016, 11:39:20 »
Chciałem się spytać czy znajdzie się jakiś forumowicz który podjął by się renowacji oraz naostrzenia tych dwóch brzytw.

Offline dimmus

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Opole ( prawie ;) )
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 04, 2017, 20:19:26 »
Od dłuższego czasu mam ochotę zacząć przygodę z brzytwą i oto nadarzyła się okazja, bo dostałem brzytwę Vittinga. Dużo czasu musiała spędzić w pudełku, bo jest pordzewiała, poza tym krawędź jest nierówna i jest małe wyszczerbienie. Okładziny są całe. Zdjęcia za chwilę, najpierw pytanko. Czy znalazłaby się osoba która podjęła by się renowacji brzytwy? Jeżeli tak, to proszę o priv z orientacyjną ceną renowacji. Przesyłkę załatwię w obie strony jeżeli będzie taka potrzeba.

Do brzytwy dostałem też kamień, wcześniej miałem ten dwukolorowy, czy te kamienie nadadzą się do poźniejszego ostrzenia?

Zdaję sobie sprawę że ze zdjęcia trudno będzie wycenić naprawę, ale proszę ewentualnie o przedział.

Ostrze lekko przeciągnąłem pastą polerską, żeby zobaczyć jak głębokie są wżery.

Jeżeli bedą potrzebne wyraźniejsze zdjęcia, to wykonam jutro w świetle słonecznym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 20:21:48 przez dimmus »

Offline hastiness

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Sosnowiec
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 04, 2017, 21:06:38 »
Powiem tak, kamienie lepsze od brzytwy, ale przy nakładzie w sumie niewielkiej pracy ktoś, kto zajmuje się renowacją brzytwy może doprowadzić ostrze do stanu użyteczności  :)
Najbardziej boję się whisky z colą, bo po whisky z colą niczego się nie boję.  

Offline Zenith

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Szczecin
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 08, 2017, 19:16:40 »
Witajcie.
Jestem tu nowy, jak również jestem nowym przyszłym użytkownikiem (mam nadzieję) brzytwy.
Udało mi się ostatnio kupić dwie brzytwy polskiej produkcji Wapienicy. Popularna wyraźnie używana, z ogniskami rdzy lub cokolwiek to jest. Czarne przebarwienia, zdaje się że wchodzące wgłąb materiału. Ostrze nie jest wyszczerbione, daje radę ogolić włosy z przedramienia. To jak na razie maks jej możliwości. Plus ma uszkodzone okładziny. Chciałbym nowe, może drewniane.
Druga to Chirurgiczna zakupiona jako nowa, zapakowana w folie. Jeśli napis nie kłamie jest z 1983 r. Ostrzejsza niż jej siostra ale niestety posiada mikro wyszczerbienia. Ledwo widoczne gołym okiem. Jest ich kilka rozsianych po ostrzu. Być może powstały dlatego, że była przechowywana bez pudełka.
Moje pytanie to czy da się pierwszą odrestaurować? Oraz czy drugą wystarczy zetrzeć trochę na kamieniach? Ktoś ze Szczecina lub okolic mógłby się tego podjąć?
Dołączam zdjęcia:

PS. Są pomieszane ale łatwo rozróżnić która to która. Bardziej wypolerowana jest nowa Chirurgiczna
Pozdrawiam
PS 2. Nie wiem dlaczego niektóre zdjęcia są takie wielkie. Sorki

[SP3CtRUM] - poprawiłem fotki
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 21:06:10 przez SP3CtRUM »

Offline Kropas

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 24, 2017, 20:05:31 »
Cześć,

wynalazłem dziadkową brzytwę "dorożnaja" C 68, pytanie czy jest sens oddawać do ostrzenia i renowacji (to ma być brzytwa na początek, do wypróbowania) ?

Merkur Futur, E̶d̶w̶i̶n̶ ̶J̶a̶g̶g̶e̶r̶ ̶D̶E̶8̶9̶B̶A̶1̶1̶B̶L̶ - Perma-Sharp - MÜHLE 31 K 252 Silvertip Fibre - Mitchell´s Wool Fat

Offline PR100

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ursus
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 24, 2017, 20:15:24 »
 hmmm,  jak to ma dla Ciebie jakąś wartosc sentymentalna to jest do zrobienia do gablotki. Nie wiem czy do golenia sie nada, bo ma bardzo duze wzery na krawedzi tnącej.  Tak serio to taka nowa mozna za 40 zl kupic.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 24, 2017, 20:53:03 »
Pytanie jak głęboko i jak daleko od KT rdza sięga, być może są to powierzchniowe uszkodzenia, ale mogły też wniknąć głębiej. Z obrazka trudno wyrokować, trzeba popracować trochę papierem ściernym i zobaczyć co  tego wyjdzie.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline Kropas

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 24, 2017, 21:07:14 »
Dziękuję za info, w takim razie będzie to dobry temat do nauki renowacji.
Merkur Futur, E̶d̶w̶i̶n̶ ̶J̶a̶g̶g̶e̶r̶ ̶D̶E̶8̶9̶B̶A̶1̶1̶B̶L̶ - Perma-Sharp - MÜHLE 31 K 252 Silvertip Fibre - Mitchell´s Wool Fat

Offline PR100

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ursus
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 24, 2017, 21:13:42 »
masz tu za70 zł super brzytwę,do nauki golenia jak znalazł.

https://www.olx.pl/oferta/brzytwa-amato-raser-z-etui-CID767-IDmkEL2.html#e3e46598c2

Tą swoja sobie zostaw do nauki renowacji, jak znalazł. Za same przesyłki byś zapłacił 20 zł.