Autor Wątek: Brzytwa na żyletki  (Przeczytany 97884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kondziu93

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Poznań
Odp: Brzytwa na żyletki
« Odpowiedź #405 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:28:15 »
Tylko nie wiem, czy warto na początek kupować dobry pas, bo mógłby marnie skończyć w rękach nowicjusza. Może na początek kupię coś taniego, czego nie będzie szkoda zniszczyć.

Offline korea83

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kościan
« Odpowiedź #406 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:29:41 »
Nie wydawaj kasy dwa razy, szkoda.

Od razu dobry pas i tyle. Trochę uwagi podczas wecowania i na pewno będzie wszytko ok. Ja też miałem pewne obawy jak pierwszy raz śmigałem brzytwą po pasie, a nic się nie stało.
MnŻ: Muhle R89, RazoRock Wunderbar Slant
Pędzel: Muhle CLASSIC 93K256, Semogue SOC borsuk, Semogue SOC dzik, syntetyk Plisson, syntetyk Maggard 24mm

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #407 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:39:08 »
Jak tylko będziesz uważał przy przekładaniu brzytwy nic nie powinno się stać. Też jestem zdania, że kupowanie dwa razy wychodzi zdecydowanie drożej. Ale nad tym będziesz się zastanawiał gdy podejmiesz decyzję w sprawie brzytwy
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline plasticfree

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #408 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:48:07 »
Te pierwsze dwa-trzy razy poprzeciągaj brzytwę na starych jeansach. Można uważać przy przekładaniu a mimo wszystko zaciąć pas przy krawędzi przy rozpoczęciu ruchy brzytwą. Znam to z autopsji. W końcu nie jest to ruch, który wykonujesz przy innych czynnościach na codzień, więc niepewność na początku jest. Później wecowanie idzie nawet z zamkniętymi oczami.
Maszynki: Maggard Razors V3 i V3A / Weishi 9306-C / Wizamet P-1 Junior /
Brzytwa: Dovo Solingen Best Quality 6/8
Pędzle: Maggard Razors Marble 24mm / HJM 21P8SGR / Isana dzik

Offline Pieter

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 30, 2017, 10:01:42 »
Jestem po kilku goleniach z rzędu brzytwą na żyletki. Brzytwa to Don Donato Universal z żyletką Feather. O ile pierwsze dwa razy były z pojedyńczym zacięciem, o tyle kolejne już poszły całkiem dobrze. Mogę polecić BNŻ zarówno tym „chcącym spróbować brzytwy”, jak i starym wyjadaczom jako odmianę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2017, 10:29:05 przez Pieter »

Offline Heniek.F2

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 31, 2017, 23:59:02 »
No ja zaczynałem od brzytwy na żyletki, zanim przesiadłem się na brzytwę. I powiem, że BNŻ pomaga w wyrobieniu ruchów i trzymania, ale niestety nie ma wiele wspólnego z prawdziwą brzytwą jeżeli chodzi o golenie. BNŻ w mojej ocenie jest zdecydowanie bardziej kontuzjogenna i nie polecałbym jej używania w dłuższym okresie czasu, jeżeli ma być przystankiem na drodze do brzytwy. Tak, polecam, żeby spróbować, potrzymać ale ... ponawiam - łatwiej zrobić sobie krzywdę BNŻ niż brzytwą. Jeżeli ktoś ma brzytwę, moim zdaniem powinien zacząć od brzytwy po prostu. Jeżeli ktoś ma lęki przed brzytwą, można po drodze spróbować BNŻ, ale ... chyba bardziej w kontekście - czy złapie bakcyla, aniżeli w kontekście - nauczę się brzytwy na BNŻ.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
h.

..."17. Einstein uważał, że jego najlepsze pomysły przychodziły mu podczas porannego golenia.'' źródło: internet

Offline rwd7

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Londyn
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 07, 2017, 16:51:22 »
Wlasnie dzisiaj zakupilem takze BNZ'eta. Sprobowac nie zaszkodzi, a w miedzy czasie postaram sie udoskonalic process ostrzenia wlasnej brzytewki. Dzis wlasnie odwazylem sie/pokusilem na wlasnoreczne ostrzenie. Kamienie 1000 - 4000 - 8000.  Wyszlo tak na 3 z plusikiem... Krawedz tnaca dobrze  (w miare...) pracuje przy (umownym ) ruchu od siebie. W przeciwnym kierunku szarpie. Trening czyni ponoc mistrza - zatem golenie jednym oi drugim narzedziem postaram sie opanowac, tak czy siak.

P.S. Nigdy nie przypuszczalem, ze golenie moze byc tak przyjemne!

Offline janek354

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: 3miasto
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 05, 2017, 10:29:56 »
Wrzucisz fotkę jak wygląda Twoja brzytwa na żyletki?

Offline blake

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Poniatowa
« Odpowiedź #413 dnia: Maj 08, 2017, 21:24:07 »
Sam się zastanawiałem nad zakupem własnie pomiędzy brzytwą na żyletki a tradycyjną, w tradycyjnej denerwuje mnie to że trzeba ją ostrzyć, nie chodzi mi o szlifowanie jej na pasie, tylko ostrzenie zwykłe. Wiem, że nie da się odpowiedzieć dokładnie na to pytanie, ale jeśli będę golił się co drugi dzień brzytwą tradycyjną to jak często będę musiał ją ostrzyć? Problem w tym, że nie mam w okolicy nikogo kto mógłby mi naostrzyć.
Maszynki: Muhle R41,
Pędzel: Omega proffesional 10108, Omega Hi-Brush Barber Pole.

Offline Heniek.F2

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #414 dnia: Maj 23, 2017, 23:52:28 »
Spokojnie nie ma się co tym tak stresować. Jak się nauczysz wecować, to raz na pół roku ostrzenie. Nie musisz mieć koło siebie nikogo, kamień kosztuje np. Chińczyk 12k około 50 PLN z przesyłką. Podostrzenie brzytwy po pół roku golenia zajmie ci jakieś 20 min jak dojdziesz do wprawy:)

Kłopotliwe może jednak być dojście do tej wprawy, może zająć nieco czasu :)

Brzytwa na żyletki jest mniej przyjemna, bardziej kontuzjogenna i ogólnie po własnych doświadczeniach nie polecam. Końcowy rozrachunek jest zdecydowanie na minus, czy porównać do maszynki czy do tradycyjnej brzytwy. Plusem połówkowym jest to, że faktycznie nieco pomaga wyrobić sobie uchwyt w kontekście późniejszego trzymania tradycyjnej brzytwy  O:-)
Pozdrawiam
h.

..."17. Einstein uważał, że jego najlepsze pomysły przychodziły mu podczas porannego golenia.'' źródło: internet

Offline emiel

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Brighton / Adachi-ku
« Odpowiedź #415 dnia: Maj 23, 2017, 23:54:41 »
Nie masz kobietry, która Ci marudzi na cały osprzęt, bierz brzytwę tradycyjną...ja z musu na bnż, maszynce. Brzytwa goli najlepiej, a jej polerka, to jak Wielkanoc w KK.
MNŻ - Feather AS D2S / The General Black
Żyletki - Feather FH-10B / Feather Professional
Pędzel - Romera Jade / Simpsons Commodore X3 (pan borsuk) / Plisson L'Occitane (syntetyk)
Piana - C&E/MWF/TOBS/T&H/Vulfix
Po - Geo F.Trumper SF/Crabtree&Evelyn/Myrsol