Autor Wątek: Jaka brzytwa na poczatek.  (Przeczytany 147406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
Odp: Jaka brzytwa na poczatek.
« Odpowiedź #375 dnia: Lipiec 17, 2016, 22:37:29 »
Revisory kupuje się w zasadzie tylko w jednym miejscu, za zachodnią granicą, więc link można bez problemu wkleić.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 22:39:39 przez Robson »
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline KorWin

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Kielce
« Odpowiedź #376 dnia: Lipiec 22, 2016, 20:18:12 »
Panowie, szukam jakieś fajnej brzytwy do około 500 zł. Będzie to moja druga brzytwa. Najlepiej nie za duża, max 5/8, stal węglowa.
Inne parametry obojętne, raczej nowa. Chyba, że można dostać zdecydowanie lepszą używaną. Nie siedzę za bardzo w temacie brzytew
więc proszę o radę. W oko wpadły mi brzytwy Thiers Issard, ponoć dobre i mieszczą się w cenie. Na przykład coś takiego: BRZYTWA 5/8 "LE DANDY", CZARNY CELLIDUR. Co wy na to?
PS. Nie wiem czy to pomoże, ale chciałbym żeby goliła gładko i delikatnie. Mam super twardy zarost i bardzo wrażliwą skórę. Chciałbym również żeby była bardzo ostra z uwagi na ten "super" zarost. Oczywiście wiem, że wszystko zależy od ostrzenia. Czy jest możliwe, aby naostrzyć brzytwę do poziomu żyletek feather lub wyżej i zachować jej delikatność? 
Volenti non fit iniuria

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #377 dnia: Lipiec 22, 2016, 22:01:25 »
W tych pieniądzach z pewnością można dostać używaną i dobrą brzytwę. Czy lepszą trudno ocenić jednoznacznie, ale przy odrobinie samozaparcia można się postarać. Tu jednak ciężko coś wskazać bo wiele zależy od szczęścia.
Jeżeli chcesz szybko (i w miarę pewnie) coś nowego to wskazana przez Ciebie TI jest ciekawą propozycją, podobnie jak Dovo, np. Ebenholz lub Special. Tak naprawdę są to brzytwy o porównywanej jakości. Musisz jednak liczyć się z tym, że prosto z pudełka żadna z nich nie będzie na tyle ostra, aby zapewnić Ci super golenie. Trzeba będzie im trochę w tym "pomóc"  :).
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline KorWin

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #378 dnia: Lipiec 23, 2016, 09:22:03 »
Ta Dovo Ebenholz wygląda bardzo ciekawie, o niebo lepiej od TI. Jeśli mają porównywalną jakość stali to raczej Dovo, tym bardziej, że jest tańsza. A co z moim innymi pytaniami? Ostrość żyletek feather lub większa i delikatność golenia? Jeśli chodzi o ostrzenie to będę szukał na forum.
Volenti non fit iniuria

Offline arczidls

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Śląsk
« Odpowiedź #379 dnia: Lipiec 23, 2016, 09:38:22 »
TI Le Dandy mam i serdecznie polecam. Bardzo fajna brzytwa, a ostrzyl ją dla mnie kolega z forum degotia.
MNŻ: ATT S1 Slant, Barbaros TR-1, iKon Slant, iKon ShaveCraft 102 Slant, Merkur 41C
Brzytwa: Thiers Issard Le Dandy 5/8
Pędzle: Simpsons "Chubby" 3 Manchurian Badger, Shavemac Silvertip D01 2-band, Romera Manchurian Custom, Thäter 4292/6 3-band, Maggard 24mm

Offline KorWin

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 23, 2016, 17:12:31 »
Odezwie się jeszcze ktoś? Interesuje mnie jeszcze czy można tak naostrzyć brzytwę, aby goliła jak żyletki feather albo jeszcze bardziej, równocześnie nie będąc tak agresywną jak wspomniane żyletki?
Volenti non fit iniuria

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 23, 2016, 21:13:14 »
Witam
   Nooo stawiasz wysokie wymagania. Mogę Cię jednak zapewnić że jeśli będziesz miał przyzwoitą brzytwę z dobrej stali węglowej to można ją wyostrzyć do stanu nieosiągalnego dla jakiejkolwiek żyletki. Sprawę odpowiedniego wyostrzenia aby dobrze goliła, a równocześnie była w miarę łagodna niestety ale trzeba już opanować we własnym zakresie. Wymaga to trochę czasu i cierpliwości, ale naprawdę się opłaci szczególnie przy Twoim twardym zaroście jak piszesz, ale ponadto odpadnie Ci wiele dylematów i problemów z którymi borykają się użytkownicy maszynek.
                Życzę powodzenia - golący się ponad pół wieku     Gienek      shave1      beer
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline KorWin

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 23, 2016, 21:45:15 »
Rzeczywiście coś wiem o tych problemach żyletkowców >:(.
Ta Dovo Ebenholz ma Twoim zdaniem taki "potencjał" by stać się super-ostrym-delikatnym piórem?
Oczywiście jaką bym nie zamówił brzytwę, ostrzenie powierzę profesjonalnemu forumowiczowi.
Volenti non fit iniuria

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 23, 2016, 21:52:45 »
Akurat tej brzytwy osobiście nie znam. Z moich kilku brzytew firmy Dovo mam prawdopodobnie z tej samej stali Dovo - Bismarck 2. Jeśli tak jest to napewno spełni wymagania.
                                Pozdrawiam     Gienek     hmmm   ook

Offline KorWin

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #384 dnia: Lipiec 23, 2016, 22:01:29 »
To teraz tylko potrzeba odpowiedniej osoby do ostrzenia, bo brzytwa mi się podoba :).
Volenti non fit iniuria

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 23, 2016, 22:59:23 »
      Może Cię zainteresuje. Podaję link do filmiku nakręconego przez naszego forumowicza Rafała /raff/ na temat golenia brzytwą Dovo - Bismarck 2 którą przesłałem mu do testów. Pooglądaj - może da Ci jakieś spojrzenie na temat brzytew dovo z tego typu stali.

Gienek

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #386 dnia: Lipiec 24, 2016, 06:34:41 »
KorWin daj "ogłoszenie" w wątku o ostrzenie brzytwy.

Offline HenRyk30

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 17, 2016, 08:05:29 »
Dovo - Bismarck 2 też korzystałem i zdecydowanie polecam. Jednak brzytwa model 101581 też się sprawdziła.

Offline adamasz

• Stały bywalec.
  • Po 40 leciech brzytwie przywrócon
  • Miejsce pobytu: Skierniewice
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 19, 2016, 18:30:20 »
Ostrzyłem większość mod.Dovo oprócz inoxów. Wg mnie najlepiej trzyma ostrość Prima Silver Steel zrobiona z mat. typu HSS. W ostrzeniu dość prosta po uformowaniu na 1000grits - syntetyk. Starczy potem Coti i ew. wykończenie np.Brydlicovym. Mam też syntetyk ok.12kgrit, który świetnie daje się nacierać Coti na mokro - to też jest pomysł na własną regulację łagodności KT.
PozdrA.
Kolący brzytwy się chwyta - i tonącego uratuje...