Autor Wątek: Prawidłowa technika golenia maszynką na żyletki  (Przeczytany 185267 razy)

Offline Przemek-POZ

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: POZNAŃ
Odp: Prawidłowa technika golenia maszynką na żyletki
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 18, 2015, 19:29:46 »
Mam takie pytanko, jako pierwszą maszynkę swoją kupiłem jakieś 4 m-ce temu Muhle R89, była dołączona do niej żyleta firmy Muhle, goliła rewelacyjnie, bardzo ostra, golę się średnio co 5 dni więc zarost już jest zdecydowanie widoczny (jest dość twardy), po jej zużyciu włożyłem żyletkę też tej firmy i byłem w szoku, maszynka sunęła się po zaroście i prawie nie goliła, jakbym jeździł samą głowicą bez ostrzy, ale że zrobiłem zakup różnych żyletek więc zacząłem przekładać inne m.in. ASTRA, BOLANZO, DERBY, efekt ten sam, suwanie się po zaroście bez zdecydowanego golenia, niby coś tam goliło ale efekt prawie niewidoczny. Uznałem, że mam złą maszynkę, więc kupiłem Muhle R101, otwarty grzebień i niestety efekt podobny, na zaroście tygodniowym sunie się po zaroście wcale nie goląc, oglądając  na youtube  filmik jak facet goli się maszynką z R41 mając mega duży zarost to myślę, że to bajka, tak duży zarost goli jak brzytwą, a u mnie zero efektu. Doradźcie mi proszę czy ja się źle golę czy wszystkie żyletki są do kitu czy maszynki mam złe do tygodniowego zarostu? Nie chcę kupować trzeciej maszynki i tracic tyle kasy w błoto. Dzięki.

Offline Pieter

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 18, 2015, 19:36:12 »
Pierwszy raz poszło dobrze, to kolejne muszą być OK. Musialeś zmienić coś w technice

Offline Łapacz z Sacramento

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 18, 2015, 19:36:54 »
Niegoląca 41-ka, sunąca po zaroście ...? Tego jeszcze nie było, choć różne rzeczy można o tej maszynce rzec  ;D
Mam nadzieję, że dokupiłeś samą głowicę zamiast całą maszynkę, jeżeli tak, to pieniądze  nie poszły w błoto, masz porządny komplet.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 18, 2015, 19:37:39 »
Może jednak zapomniałeś włożyć żyletkę do maszynki?  :)
Nie potrafię sobie wyobrazić jak R41 może nie golić zarost, nawet tygodniowego i nawet ze średniej jakości żyletką. Może układasz maszynkę pod złym kątem, bo nie potrafię znaleźć innej przyczyny. Rozumiem gdyby nie dogalała lub szarpała (kiepska żyletka), ale jeżeli w ogóle nie tnie zarostu to wręcz nieprawdopodobne. 
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 18, 2015, 19:38:29 »
Czy dobrze rozumiem, że z pierwszą żyletką (tą z zestawu) wszystko było dobrze? A dopiero później zaczęło być gorzej?
To jeżeli nic innego nie zmieniałeś to może żyletka.
Skoro golisz tak długi i twardy zarost - spróbuj może żyletkę Feather - jest bardzo ostra i może w tym tkwić problem.
Na pewno nie w maszynce - i R89 i R41 golą dobrze (przynajmniej na początku) - gdybyś miał problem z niedogoleniem - to co innego. Ale żeby w ogóle?
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Rafffałowe Golenie

« Odpowiedź #65 dnia: Październik 18, 2015, 19:42:19 »
Kolega nie ma R41 przynajmniej ja tak zrozumiałem

Zły kąt maszynki bardziej rączka do góry , R89 spokojnie goli tygodniowy zarost  shave1

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 18, 2015, 19:48:42 »
Ale ma R101 - a to głowica ta sama co R41
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Rafffałowe Golenie

« Odpowiedź #67 dnia: Październik 18, 2015, 19:49:31 »
A to przepraszam  :(

Offline Przemek-POZ

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 18, 2015, 19:49:42 »
Chyba mnie nie zrozumieliście do do używanej maszynki, pewnie zbyt pokrętnie napisałe, używam obecnie dwóch Muhle R89 i Muhle R101-otwarty grzebień , golenie z maszynką R41 oglądałem na YOUTUBE i facetowi szło mega gładko - ja się nią nie golę.
Żyletkę w maszynce na pewno mam włożoną - na tyle jeszcze jakoś kontaktuję, aby włożyć żyletkę do maszynki  ;D.
Co ciekawe myślałem, że faktycznie może trafiła się zła żyletka, ale miałem zestaw różnych żyletek z F... i je wymieniałem, m.in. też na żyletkę Fether i tutaj było ciut lepiej ale i tak musiałbym jechać po zaroście kilkadziesiąt razy, żeby zgolić dane miejsce. Próbowałem też ustawiać ją pod innym kątem i to samo. Co dziwne z żyletką oryginalnie dołączoną do Muhle R89 szło bardzo dobrze.

[Robson] - nie podajemy pełnych nazw sklepów z TG
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 19:54:50 przez Robson »

Offline Łapacz z Sacramento

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 18, 2015, 19:51:03 »
tak jak już wyjasnił SPEC(...), golisz się 41-ką, 101 różni się tylko rączką,
... a ten facet na YT golący mega duży zarost r-ką to zapewne rafff ;)

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 18, 2015, 19:51:19 »
R101 i R41 to ta sama głowica - tylko rączka jest inna
Więc masz "R41" :)

Edyta: Łapacz mnie ubiegł :)

A tak btw - jak z pianą? Jakie mydło/krem? Jaki pędzel? Jak Ci wychodzi piana?
Jak zmiękczasz zarost?
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 19:52:54 przez SP3CtRUM »

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 18, 2015, 19:52:20 »
Przemek-POZ Muhle R101 i R41 to te same głowice różniące się jedynie rączkami. Ale ponieważ to głowica goli, a nie rączka zastosowałem "skrót myślowy" pisząc o R41. De facto to praktycznie ta sama agresywna maszynka i dlatego dla mnie jest niepojęte, że całkowicie nie goli zarostu.

Edyta:
Spectrum był ciut szybszy  :)
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline M2HB

• Stały bywalec.
  • Ten, który śmierci się nie lęka...
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 18, 2015, 19:53:17 »
OC Mühle, który nie goli...   hmmm
IMHO powinieneś spróbować tego:
  ;)
Maszynki: Above The Tie: M1, M2, R1, R2, H1, H2, S1, S2, SE1; Mühle: R41, R41 Grande, R41 Twist; R89, R89 Grande, R89 Jet, R89 Twist; Timor OC, Pędzle: Mühle: 21K856, 281K856, 33K256, 93K256; Wiborg: "The Anchor" White Badger

Offline Przemek-POZ

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 18, 2015, 19:55:00 »
No być może głowica ta sama, nie znam się na tym , więc sprostowałem model jaki posiadam. Po czytaniu tego forum i innych stron, spodziewałem się, że używając maszynki z otwartym grzebieniem będę robił z twarzy rzeź  a tu kicha, musiałem chwycić do ręki Gilette FUSION bo inaczej bym nic z tym nie zrobił.
Tak temu facetowi co tak dobrze szło to golenie R41 to oczywiście FRAFFF  ;D

Offline Bihać

• *
  • Tobie Ojczyzno!
  • Miejsce pobytu: NS
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 18, 2015, 19:56:29 »
No chyba,że grabki R41 są do góry nogami...