Autor Wątek: Podstawy ostrzenia.  (Przeczytany 45575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
Odp: Podstawy ostrzenia.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2012, 14:00:23 »
Witam.

Jak pamiętasz tamtą dyskusję , doszliśmy do wniosku że każdy ma inne metody i nie można wybrać jednej żeby ją zamieścić w wiki. W wiki miały być jedynie opisane podstawy , wspólne dla wszystkich metod. Różne metody miały być opisywane na forum.

Myślę że można podkleić  ten wątek, żeby był widoczny.

Maciek.

Offline str8_razor

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2014, 13:09:14 »
Dodam, że przy wyprowadzaniu krawędzi tnącej pomaga pomalowanie jej markerem. Wtedy łatwo zobaczyć jak się ściera marker i tym samym gdzie ostrze dotyka kamienia.

Offline adamm

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2014, 15:07:19 »
Powiedzcie Panowie co kryję się pod pojęciem "ostrzenie brzytwy". Chciałbym spróbować golenia brzytwą, ale przeraża mnie  to słowo "ostrzenie". Nie nastawia mnie to optymistycznie na ten rodzaj golenia. Rozumiem, że ostrzenie to proces przygotowania KT od podstaw. A co w przypadku gdy brzytwa jest nowa, bądź nigdy nie używana i posiada właściwą KT? Czy goląc się brzytwą, która po jakimś czasie straci ostrość będzie trzeba od podstaw ostrzyć czy jedynie "odświeżać" KT. Czytając poradnik Coticule i BBW jest tam napisane, żeby stępić ostrze i wtedy ostrzyć na kamieniu czyli np. co pół roku trzeba stępić ostrze i przeprowadzić ostrzenie na kamieniu/kamieniach bo samo "odświeżanie" nie wystarczy?.  Tylko za głośno nie śmiejcie się Panowie z tego co napisałem :)

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2014, 15:32:56 »
Nie każda nowa brzytwa wymaga ostrzenia od podstaw, tu nie ma reguły. Natomiast zawsze wymaga "polerki" na pasie, generalnie przed każdym goleniem. Mam brzytwę Thiers Issard, która od "nowości" była ostra i wystarczył jej tylko pas. Nie ma reguły jak długo będziesz się golił brzytwą bez ponownego jej ostrzenia. To zależy od rodzaju stali z jakiej jest wykonana, od tego jak będziesz o nią dbał podczas użytkowania i częściowo pewnie w nieznacznym stopniu od twardości zarostu.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline Bihać

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: NS
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2014, 16:07:33 »
Nikt nie zamierza śmiać się, pytanie konkretne więc... osobiście przeważnie odświeżam bez tępienia, wystarczy kilka minut i gotowe. Nic strasznego nie widzę. hmmm

Offline Rafff

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2014, 16:53:03 »
Witam
Jest tak że na początku samo słowo ostrzenie człowieka zniechęca , i że trzeba mieć z dziesięć różnych kamieni  hmmm
Ale tak wcale nie jest , jeśli masz dobrze naostrzoną brzytwę to i na rok wystarczy (sam pas )
A do poprawki jeden kamień

Jeśli nie jesteś fanatykiem  O:-)
To jedna brzytwa , jeden kamień , jeden pas i do końca życia nie ważne ile masz lat ci wystarczy  shave1ą

A uwierz mi nie ma to jak ogolić się brzytwą , bezcenne

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2014, 16:56:52 przez rafff »

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2016, 11:41:26 »
Fajny filmik pokazujący jak przyciągać brzytwę ma kamieniu :)