Autor Wątek: Problem z naostrzeniem brzytwy.  (Przeczytany 248 razy)

Tomasz687 i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magik83

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Przemyśl, Szydłowiec, Warszawa
Problem z naostrzeniem brzytwy.
« dnia: Wczoraj o 20:44:35 »
witam kupiłem jakiś czas temu chińczyka 12000 do odświerzania brzytew póżniej dokupiłem BBW do ostrzenia brzytew po renowacji ale po tym jak przez 2 godziny bez skutku próbowałem wyprowadzić kt zamówiłem kamienie taidea 1000/3000 jeśli chodzi o odświerzenie brzytwy dovo poszło ok przechodziła test włosa ale chciałem przekonać sie czy dam rade wyprowadzić nową kt jedną na brzytwie odnowionej jedną na wapienicy i jedną na dovo na dovo dzieje sie coś dziwnego kt jest szersza od połowy do pięty masakra miałem ochote ją połamać dzisiaj odnowiona okazała sie krzywa więc to inna bajka ale wapi jest ok wyprowadzałem na 1000 póżniej 3000 scinała włosy pożniej bbw włosy leciały super póżniej 12000 i nie przechodzi testu włosa golenie tragedia tnie zarost ale szarpie strasznie poradzicie jak prawidłowo powinna wyglądać praca od taidea 1000/3000 przez BBW do chinola 12000 brak mi już sił pół niedzieli nad osełkami i tragedia, mogłem chociaż zostawić Dovo ale myślałem że polepsze ehhh teraz nie mam praktycznie żadnej brzytwy do golenia :( nie wiem czy robie zbyt gęstą zawiesine czy co już mam dość a to dopiero początek ostrzenia
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 20:49:03 przez Magik83 »

Offline Heniek.F2

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
Odp: Problem z naostrzeniem brzytwy.
« Odpowiedź #1 dnia: Wczoraj o 22:58:08 »
Ojjjj...kolego, temat wygląda tak. Po pierwsze gratuluję odwagi  rock Ja jak naruszyłem KT, to do tej pory nie mam jej ogarniętej i 1 brzytwa leży. Napisałeś dość chaotycznie posta, więc nie wiem czy Dovo czy Wapienica przechodziła test włosa, ale w sumie to bez znaczenia. Na krzywe KT nic nie poradzisz teraz i lepiej nie kombinować szczerze mówiąc, chyba, że jest naprawdę źle.

Moja rada jest taka, daj sobie spokój z zawiesiną. Po prostu nie ostrz na zawiesinie, niezależnie od kamienia. Tak zwyczajnie. Skoro brzytwa po BBW przechodziła test włosa, a teraz nie przechodzi, to wcale nie znaczy, że się jej pogorszyło tak całkiem, też tak miałem. Można ją pewnie szybko wykończyć nie martw się. Spokojnie, opanujemy sytuację. Obstawiałbym, że Chińczyk nie jest równy, sprawdź równość Chińczyka i jak trzeba to wyrównaj to samo z BBW. Jak męczyłeś kamienie przez pół dnia, to pewnie się już wyżłobiły. Jak już wyrównasz kamienie to akcja 2.

Akcja 2 - bez żadnego docisku zrób po 20 kółek na stronę na BBW (0 docisku) i popraw 10 x-ami na samej wodzie. Nic dalej nie testuj włosa itp. Od razu na samej wodzie zrób to samo na Chińczyku. Powinno być nieco lepiej, o ile nie całkiem dobrze. Jeżeli nie, to na samej wodzie, stosuj ja w miarę obficie żeby często kamień przemywać, rób "x", aż poczujesz przysysanie się brzytwy do kamienia. Jak poczujesz przysysanie się brzytwy, to w żadnym razie nie ciągnij jej na siłę. Brzytwa w pewnym momencie tak zacznie się przysysać, że zacznie stawać na kamieniu. Pamiętaj, ma być zero docisku. Jak będziesz miał taki efekt, weź ją na pas. Zrób ze 100 przejść na skórzanym pasie i wróć na Chińczyka i znów do momentu przysysania. Jak przysysanie wystąpi - znów pas - 100 przejść. Musi golić.  ook

Daj znać jak poszło.

Cała akcja zajmie ci jakieś 30 - 40 min. Nie śpiesz się.

Pozdrawiam
h.

..."17. Einstein uważał, że jego najlepsze pomysły przychodziły mu podczas porannego golenia.'' źródło: internet

Offline Magik83

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Przemyśl, Szydłowiec, Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Dzisiaj o 08:45:35 »
Dzięki kolego dzisiaj zrobię tak jak piszesz dam znać jak poszlo  beer

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 11:29:46 »
Ciężko coś doradzić nie wiedząc jak ostrzysz i jakimi testami się kierujesz podczas ostrzenia. Może napiszesz coś więcej.

Jeżeli masz problem z wyprowadzeniem KT na kamieniu 1000 to może ten filmik będzie pomocny. Kamień co prawda inny ale zasada będzie ta sama.

Można sobie włączyć polskie napisy  :)

Po wyprowadzeniu KT, jeżeli brzytwa będzie bezproblemowo golić na całej długości ostrza przejdź na BBW i wykonaj następującą procedurę zaczynając od punktu drugiego.

1. Wykonuj pół-X-y na zawiesinie o konsystencji mleka aż brzytwa będzie golić włosy na ręce. Zajmie to więcej czasu niż na Coticule.

2. Dopracuj krawędź wykonując 50 pół-X-ów  na zawiesinie o połowę rzadszej.

3. Załóż jedną warstwę taśmy.

4. Wykonaj 20 X-ów na zawiesinie o połowę rzadszej. Opłucz brzytwę i BBW.

5. Przetrzyj BBW małym kamieniem JEDEN RAZ w jedną i drugą stronę (z delikatnym naciskiem).

6. Wykończ brzytwę 50-cioma X-ami w kierunku grzbietem do przodu.

Jest to wersja Unicotu dostosowana do BBW i pochodzi z dokumentu opisującego doświadczenia z tym kamieniem wykonane przez uzuytkowników strony Coticule.be. Dokument w załączniku.