Autor Wątek: Oferuję/potrzebuję pomocy w ostrzeniu.  (Przeczytany 92812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz_zakopane

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Zakopane
Odp: Oferuję/potrzebuję pomocy w ostrzeniu.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2013, 21:32:49 »
Witam, jest może ktoś chętny do naostrzenia brzytwy Joseph Rodgers & Sons z okolic Zakopanego bądź Nowego Targu?

Pozdrawiam.

Offline lollinus

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Szczecin
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 26, 2013, 22:50:34 »
Witam,

Kupiłem taką wapienicę http://imageshack.us/g/1/10078730/

Kogo mogę poprosić o naostrzenie?

Offline wojtek972

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 06, 2013, 20:10:05 »
Ja mogę jak najbardziej pomóc w naostrzeniu brzytwy. Wcześniej proszę tylko o zdjęcie w celu poglądowej oceny stanu brzytwy. Jeśli brzytwa wymaga poważniejszej renowacji lub korekty szlifu to ze wzglęu na czasochłonność takiej operacji mogę się jej nie podjąć. Co do kosztów to przesyłka krajowa w dwie strony a za ostrzenie to jak kto uważa  beer . Miałem jeden przypadek, że odesłana brzytwa zaginęła na poczcie i nie dotarła do jednego z kolegów z forum, więc w grę wchodzą jedynie przesyłki polecone lub kurierskie.

Chociaż nie mam tak dużego doświadczenia jak degotia, to tez mogę pomóc - mieszkam w Krakowie. Trochę brzytew naostrzyłem (za pomocą japońskich syntetyków albo naturalnych), golą bardzo ok. Na starcie zastrzegam że nie podejmę się ostrzenia uśmiechniętego klina. Sam sobie takie brzytwy ostrzę i się nimi przyjemnie golę, ale uważam że nie mam jeszcze wystarczającego doświadczenia do takiej operacji, ogólnie zajmuje to znacznie więcej czasu niż naostrzenie brzytwy "hollow".

Podobne zastrzeżenia jak u degotii - w przypadku wysyłki najpierw zdjęcia - pomoże mi to wstępnie ocenić stan brzytwy i czasochłonność z tym związaną i oszczędzić niepotrzebnej fatygi.

Pozdrawiam!

Offline Karan

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 01, 2013, 01:24:33 »
Ja umieszczę ten wpis jako reklamę. :) Bardzo polecam użytkowników degotię i matta. Obaj naprawdę świetnie ostrzą brzytwy i mają w tej dziedzinie naprawdę dużo doświadczenia. :)
Moim zdaniem, każdy kto zamierza ostrzyć brzytwę w przyszłości powinien odwiedzić kogoś kto już robi to od jakiegoś dłuższego czasu. Myślę tak, ponieważ sam stępiłem brzytwę, którą naostrzył mi degotia bo nie wiedziałem jak się z nią obchodzić.  >:( Na szczęście jedno spotkanie z mattem i nie dość, że brzytwa ponownie naostrzona, to jeszcze wytłumaczył mi po kolei co i jak (spotkanie daje lepszy rezultat niż filmiki w necie).
Szczerze mówiąc myślałem do tej pory, że brzytwa nie potrzebuje wiele uwagi, bo skoro ludzie na wsiach raz na tydzień jechali brzytwą na pasie, a ostrzyli ją raz na dziesięć lat (moje wyobrażenia) to po co poświęcać dla nich tyle czasu. MYLIŁEM SIĘ. I niech każdy kto myślał tak jak ja niech zmieni swoje myślenie bo jednak trzeba dbać o to ostrze bo inaczej zniszczy je w tydzień. :)
Pozdrawiam.
PS. Tak naprawdę trochę straszę, ale uwagi znajdujące się na forum trzeba sobie wziąść do serca.
PS2. Polecam degotię i MATTA jeżeli ktoś zamierza wysłać brzytwę do ostrzenia.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 02, 2013, 10:16:20 »
Mam prośbę do któregoś z ekspertów od ostrzenia brzytwy. Próbowałem podostrzyć brzytwę Sheffield Valentino ale chyba jeszcze trochę mi brak umiejętności bo golenie po moich zabiegach jest delikatnie mówiąc tragiczne. Brzytwa nie wymaga renowacji, chodzi o naostrzenie jej. Jak by coś mogę podesłać zdjęcie na maila (lub wkleić na forum) i dogadać szczegóły.

Edyta.
zdjęcie brzytwy:

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 11:32:43 przez Robson »
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline bogcz

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 03, 2013, 06:15:24 »
Witam Kolegów Brzytwiarzy! Ja też chciałbym się tu podpiąć z małą reklamą. Jeśli macie problem z naostrzeniem swoich brzytewek- z czystym sumieniem polecam kolegę degotia. Dopiero po tym, do jakiego stanu doprowadził moje ostrza, golenie stało się naprawdę przyjemne i efektowne i dopiero teraz widzę ile zależy od porządnego i solidnego wykończenia brzytwy na kamieniu i pasie. On to naprawdę potrafi! Degotia- dzięki też za Twoje konstruktywne uwagi i pomoc!

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 03, 2013, 09:22:01 »
... z czystym sumieniem polecam kolegę degotia.

Liczę, że wkrótce przyłączę się do pochwał o umiejętnościach Damiana.
W poniedziałek mój Valentino jedzie do Niego  na face-lifting   ;D
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline bogcz

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 03, 2013, 13:05:16 »
Bedziesz zadowolony. Moje brzytewki wczesniej tak nie hulały jak po jego zabiegach. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 13:54:25 przez Rabarbar »

Offline patrykjanek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 05, 2013, 12:03:11 »
Witam posiadam taką brzytwę EMDE czy ma ktoś czas ją naostrzyć?

« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2013, 14:06:10 przez Rabarbar »

Offline SuperSidney85

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 09, 2013, 20:35:28 »
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum, chociaż golę się tradycyjne od prawie 4 lat.
Golę się maszynką i chciałbym pójść dalej w kierunku brzytwy.
Posiadam brzytwą i pas do polerowania. Brzytwa jest w miarę ostra ale chyba nie "shaverady", próbowałem się nią ogolić jednak nie kosiła najlepiej, trochę drapała i rwała, chociaż test golenia na przedramieniu przechodzi.
Szukam kogoś kto mógłby mi ją trochę naostrzyć od golenia dosyć twardego zarostu.
Pochodzę i mieszkam z pięknego miasta Łodzi, i z tego co zauważyłem to wielu użytkowników tego forum też ma to szczęście (lub nie) o sobie powiedzieć.Czy ktoś może mi naosztrzyć brzytwę najlepiej na terenie Łodźi.

pozdrawiam Michał 

Offline Matt

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 11, 2013, 17:50:58 »
Sidney odezwij się do mnie na PW, najlepiej razem ze zdjęciami klingi.

pozdro,
Matt
"Zabytkowa posrebrzana cukiernica z pewnością nie powinna być używana do golenia, to niesmaczne." - Filip_f66

Offline WieRcik

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: HoLLyCity
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 22, 2013, 20:33:58 »
Jestem kompletnym laikiem w kwestii użytkowania brzytwy nie mówiąc o jej ostrzeniu dlatego chętnie zdałbym się na któregoś z forumowych fachowców w kwestii ostrzenia , oczywiście nic za bóg zapłać ,  mam dwie brzytwy jedna rosyjska druga Solingen , nie mają rdzy ani wyszczerbień  , przejrzałem Forum i niestety nie natrafiłem oprócz dwóch "Ostrzycieli" , ale jeden w stanach a drugi po 10 postach , jednak wychodzę z założenia że lepiej nic nie gadać(pisać) niż klepać bzdury. Także jak ktoś miałby czas i chęci , jestem z Cze-wy ale wiadomo wysłanie to przecież żaden problem.

Offline SergeG

• Stały bywalec.
  • Run, rabbit run. Dig that hole, forget the sun...
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 22, 2013, 22:34:45 »
Sorry za OT, ale czy używasz może Free BSD? ;D
MnŻ: iKon OSS P: New Forest Tubby 2 Super Badger Two Band, Mühle 33K256
Ż: KAI, Astra Superior Platinum, Feather M: Mitchell's Wool Fat, Kent, Proraso
EDT: Dior Eau Sauvage

Offline radomir.dedo

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 26, 2013, 22:51:26 »
Witajcie

Dostałem wczoraj zabytkową brzytwę po dziadku. Z tego co wiem ma jakieś 60 - 70 lat. Zwracam się Panowie z pytaniem czy ktoś byłby w stanie pomóc w jej regeneracji i powrocie do stanu świetności.

« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 23:21:56 przez radomir.dedo »

Offline rcone

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Police
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 08, 2014, 19:37:25 »
Witam wszystkich na forum.
Szukam chętnego do naostrzenia stosunkowo "młodej" brzytwy DOVO (stal węglowa).
Ostrze wymaga korekcji przez fachowca, bo posiada nierówną krawędź tnącą (z jednej strony klingi krawędź jest szersza w środku, z drugiej strony szersza po bokach), która przy próbie ostrzenia daje się naostrzyć tylko po bokach natomiast środek jest tępy. Zdjęcia klingi na priv.