Okresowe Czyszczenie

Z Wiki Brzytwa,org

Opis

Pędzel do golenia przechodzi proces czyszczenia za każdym razem, gdy użytkownik używa go do wyrabiania piany. Jednak niektóre mydła lub kremy potrafią się „wbijać” w głąb knota i zwykłe płukanie pędzla po każdorazowym goleniu nie pozwoli nam go dostatecznie wyczyścić. Zaniedbanie okresowej pielęgnacji może w dłuższej perspektywie czasu doprowadzić do uszkodzenia włosia. Niektóre rodzaje pędzli mogą być bardziej lub mniej narażone na taki proces niemniej dla wyrobienia u siebie dobrych nawyków polecam stosowanie, jednego z poniższych sposobów z każdym pędzlem. Jako wskazówkę, kiedy należy zacząć coś robić z naszym pędzlem możemy posłużyć się zaleceniami podanymi przez firmę Thäter, która przywiązuję dużą wagę do pielęgnacji włosia jak również samego użytkowania pędzla przez użytkowników. Jeśli po potarciu włosia dłonią zauważamy nad pędzlem pył z resztek mydła/kremu (można by to porównać do łupieżu), to jest to dobry do rozpoczęcia tego procesu.


Proponowane metody

Sposób 1 [1]

Za radą użytkownika Mantic59 (założyciel serwisu sharpologist.com), w celu odświeżenia struktury włosia można go umyć w szamponie dla zwierząt.

Sposób 2 [2]

Moczenie pędzla w ciepłej wodzie z octem do kilkunastu minut. Dzięki temu łatwiej jest się pozbyć resztek mydła/kremu z knota. Proponowane stężenie roztworu 1/9 (1 część octu na 9 części wody).

Sposób 3 [3]

Producent pędzli Thäter zaleca odświeżanie włosia w łagodnym płynie do mycia naczyń (nie używać koncentratów).


Zobacz również


Źródła

  1. http://sharpologist.com/2010/08/shaving-qa-10-cleaning-a-badger-brush.html
  2. http://brzytwa.org/forum/index.php?topic=275.msg51692#msg51692
  3. http://badger-shavingbrush.com/resources/Pflege+07.05.2010.pdf

Twórca\Twórcy

Archi