Pędzle Podróżne

Z Wiki Brzytwa,org

Opis

Od kiedy w trakcie podróży ludzie zaczęli odczuwać potrzebę regularnego golenia, zaczęły się pojawiać pędzle do tego celu specjalnie zaprojektowane. Tak na prawdę rolę pędzla podróżnego może pełnić każdy pędzel. W przypadku stosowania normalnego pędzla do golenia (z małym bądź dużym knotem) stosuje się różnego rodzaju tuby mające na celu ochronę włosia w trakcie podróży. Ważne aby tuba taka posiadała otwory, które umożliwią wentylacje włosia w sytuacji, gdy ruszamy w podróż z pędzlem, który nie jest całkowicie suchy. Z kolei pędzle typowo podróżne posiadają mechanizmy umożliwiające ochronę włosia poprzez schowanie go w rączce.


Można wypisać kilka pożądanych cech takiego pędzla:

  • Szybkość schnięcia – im mniejszy knot tym pędzel będzie nam szybciej wysychał. Wprowadzenie pędzli ze sztucznym włosiem skutecznie eliminuje konieczność stosowania pędzli z niewielkim knotem.
  • Opakowanie/Osłona włosia – stosowanie, któregokolwiek rodzaju ochrony w znacznym stopniu wydłuży nam czas użytkowania pędzla.
  • Cena – stosowanie drogich pędzli jako wyjazdowych ma jedną wadę, która wiąże się z zagubieniem takiego pędzla w podróży.


Ze względu na budowę można wyróżnić dwa najczęściej wykorzystywane systemy ochrony włosia:

  • Odkręcany knot
  • Zsuwana osłonka knota


Konstrukcje pędzli podróżnych

Odkręcany knot

W modelu Mühle 31M530 knot posiada niewielki gwint, który za pomocą specjalnego pierścienia musi zostać przykręcony do rączki, która pełni rolę jednocześnie tuby chroniącej włosie.


Mühle 31M530 [1]


Ciekawie wygląda pędzel Simpson Major. Posiada on również podobny mechanizm ochrony ale knot umieszczony jest na małej rączce, którą można z powodzeniem używać do wyrabiania piany. Gdyby się okazało, że wielkość rączki jest dla nas zbyt mała, można ją podobnie jak w przypadku Mühle wkręcić w część ochraniającą włosie.


Simpson Major [2]


Zsuwana osłonka knota

Typowym przedstawicielem takiego rozwiązania jest pędzel Da Vinci Uomo-Voyage . Metalowa nakładka wyposażona jest w otwory pomagające w wentylacji włosia.


Da Vinci Uomo-Voyage [3]


Zobacz również


Źródła

  1. https://www.muehle-shaving.com/shop/accessories/travel/1/travel___travel_shaving_brush/6/26/31_M_530
  2. http://www.executive-shaving.co.uk/simpsons-major-best-badger-hair-shaving-brush-in-imitation-ivory.php
  3. http://www.davinci-defet.de/deutsch/kosmetikpinsel/rasierpinsel/uomo-voyage.html

Twórca\Twórcy

Archi