Piana

Skocz do: nawigacja, szukaj

Opis

Nie istnieje coś takiego jak jedyny słuszny sposób wytwarzania piany. Jeśli mamy odpowiednią ilość kremu/mydła możemy każdym z tych sposobów wytworzyć dobrą pianę. Wyrabianie na ręce może być dobrą alternatywą dla osób często podróżujących, które nie mogą zabrać ze sobą ulubionego naczynka do wrabiania piany. Z kolei wyrabianie piany bezpośrednio na twarzy zapewnia skórze dobry masaż, pomaga oczyszczać obumarły naskórek. Wyrabiając pianę w naczynku z podwójnym dnem możemy sprawić, że będzie ona dłużej ciepła przez co aplikowanie jej na twarz miedzy kolejnymi przejściami może być znacznie przyjemniejsze dla naszej skóry.


Wybór metody to zawsze wypadkowa własnych preferencji oraz posiadanym przez nas pędzlem, który może sprawić, że jeden sposób okaże się dla nas lepszym rozwiązaniem niż inny. Można się pokusić o uszeregowanie tych metod pod względem zużycia mydła bądź kremu. W takim przypadku wyrabianie piany na twarzy byłoby najlepszym rozwiązaniem potem wyrabianie w naczynku, a na końcu na dłoni, którą w pewnym momencie trzeba umyć i część piany nam się przez to zmarnuje. W sytuacji, gdy kremy czy mydła nie kosztują dużo, przywiązywanie uwagi do wszelkich podziałów jest chyba bezsensowne.


Ważne jest aby pędzel przed goleniem namoczyć odpowiednio wcześniej w wodzie. W zależności od włosia mówi się, że potrzeba to robić od kilku minut do nawet kilkudziesięciu w przypadku pędzli z włosiem dzika. Pędzle sztuczne z racji braku absorpcji wody nie muszą być moczone, a jedynie zanurzone na chwilę w wodzie lub delikatnie zwilżone.


Zobacz również