Pozbycie Się Zapachu Z Nowego Pędzla

Skocz do: nawigacja, szukaj

Opis

Nowy pędzel świeżo po zakupie może posiadać specyficzny zapach. W zależności czy jest on bardziej czy mnie wyczuwalny przy pierwszych goleniach może obniżać to nam komfort w trakcie golenia. Aby się go w miarę szybko pozbyć można zastosować jeden z podanych poniżej sposobów. Ważne aby pędzla, w szczególności z włosia naturalnego nie maczać we wrzątku. Zbyt gorąca woda może uszkodzić strukturę delikatnego włosia i w krótkim czasie powodować, że stanie się ono bardziej łamliwe.


Metody pozbycia się przykrego zapachu z włosia

Sposób 1 [1]

  1. Moczyć pędzel w ciepłej wodzie z delikatnym płynem do naczyń przez kilka, kilkanaście minut.
  2. Kilka razy wyrobić pianę na ręce lub w jakimś naczynku.
  3. Odstawić do wyschnięcia.

Sposób 2 [2] [3]

Ten sposób nie jest zalecany dla pędzli mających rączkę np. z drewna czy kości słoniowej. Zbyt długi kontakt tej części pędzla z pianą lub wodą może skutkować jej uszkodzeniem. Należy go stosować tylko wówczas, jeśli zapach włosia jest dla nas nieprzyjemny i jesteśmy pewni, że uchwyt jest wykonany z żywicy akrylowej bądź innego sztucznego tworzywa.

  1. Porządnie wypłukać pędzel w ciepłej wodzie (unikać wrzątku).
  2. Umyć pędzel z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń, a następnie jeżeli jesteśmy pewni co do rodzaju rączki możemy zostawić go na 10-15 minut, a nawet kilka godzin w wodzie z płynem do naczyń.
  3. Wyrobić pianę i zostawić ją na pędzlu na całą noc (knotem do góry). Znowu należy zachować czujność jeśli mamy rączkę inną niż akrylowa czy syntetyczna.
  4. Następnego dnia wypłukać pędzel pod bieżącą wodą i można się już zacząć golić.


Zobacz również


Źródła

  1. http://brzytwa.org/forum/index.php?topic=2632.msg40433#msg40433
  2. http://brzytwa.org/forum/index.php?topic=2632.msg42710#msg42710
  3. http://wiki.badgerandblade.com/How_to_Break_in_a_Shaving_Brush