Producenci: Borowski

Skocz do: nawigacja, szukaj
Silver Comet Rosewood [1]

Informacje

Kraj: Polska
Strona: http://www.pedzle-borowski.pl/
Logo:
BorowskiLogo.jpg


Opis

Początki działalności w produkcji pędzli do golenia sięgają roku 2010, kiedy to pan Zbigniew Borowski na na 18 urodziny swojego wnuka postanowił zrobić mu oryginalny pędzel do golenia. W fazie projektowania uchwytu pomocny okazał się wnuk pana Zbigniewa, a wynikiem tej rodzinnej współpracy jest obecnie oferowany pędzel. Według producenta ten nowatorski w swoim kształcie uchwyt, umożliwia swobodne, lekkie i ergonomiczne trzymanie pędzla.

Pierwsze pędzle były wykonane z drewna palisander, a pierścienie oprawy knota ze stali chromo-niklowo-molibdenowej (stal kwasoodporna). Z racji oryginalnej konstrukcji uchwytu, okazało się że potrzebne jest również specjalne opakowanie na pędzel. Do tego celu posłużyły dwie przeszklone ramki wykonane z drewna (jesion lub kotibe). Dzięki takiemu rozwiązaniu pędzel jest szczelnie zamknięty, a jednocześnie dobrze widoczny.

W tym samym roku (2010), z uwagi na nowatorski kształt uchwytu pędzel został zgłoszony jako wzór przemysłowy do Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego – Alicante - Hiszpania - uzyskując numer referencyjny wzoru wspólnotowego 001798075.

W 2011 roku firma po raz pierwszy zaprezentowała własne pędzle szerszej publiczności na Międzynarodowych Targach Poznańskich na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Rok później "Artystyczny pędzel do golenia" Borowskiego zdobył złoty medal na Festiwal Sztuki i Rzemiosła TARGIRA w Świebodzicach. [2]


Oferta

Obecnie pędzle produkowane są z palisandru, jesionu oraz drewna oliwnego i oferowane są w dwóch kształtach "Comet" oraz "Ball".

  • Pędzle do golenia
  • Akcesoria


Rodzaje włosia stosowanego w pędzlach do golenia

  • Silvertip Badger
  • Pure Badger


Recenzje

  • Pędzle

Zobacz również


Źródła

  1. http://www.pedzle-borowski.pl/oferta/silver-ball-rosewood3
  2. http://www.pedzle-borowski.pl/kronika