Wyrabianie Piany Z Mydła

Skocz do: nawigacja, szukaj

Opis

Tutaj proces jest trochę bardziej skomplikowany. W przypadku twardych mydeł polecane jest zwilżenie powierzchni mydła (bądź też jego moczenie w wodzie) na kilka minut przed goleniem aby łatwiej było z niego nabrać materiał na pędzel.


Strzepnij pędzlem, pozbywając się nadmiaru wody. Do tego, jak dużo wody w pędzlu będziesz potrzebował dojdziesz samemu metodą prób i błędów. Kolistymi ruchami nabierz mydło na pędzel. Pamiętaj, że aby tego dokonać, nie potrzebujesz mocno dociskać pędzla. Jeśli jest w nim odpowiednia ilość wody, skutecznie powinna poradzić sobie z wierzchnią warstwą mydła. Dociskanie źle wpływa na włosie i może je połamać. Mając do dyspozycji pędzel syntetyczny problem ten praktycznie znika i możemy śmiało zwiększyć nacisk.


Popatrz się na włosie w pędzlu, jeśli jest mocno posklejane oznacza, że mamy odpowiednią ilość materiału do wytworzenia piany. Jeśli włosie jest luźne trzeba jeszcze trochę pokręcić pędzlem po mydle aby go więcej nabrać. Po wszystkim przystępujemy do wytwarzania piany w sposób dla nas najbardziej odpowiedni. [1]


Zobacz również


Źródła

  1. http://wiki.badgerandblade.com/How_to_make_great_lather_from_a_soap