Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Co i czym dzisiaj ostrzymy  (Przeczytany 141918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Turtle

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 2
  • Miejsce pobytu: Puck
Odp: Co i czym dzisiaj ostrzymy
« Odpowiedź #1170 dnia: Stycznia 27, 2023, 22:10:10 »
Eh.. Panowie... Tyle lat na forum i jeszcze nie zaopatrzeni w Barbicide..?  rotfl

Offline tom106

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 5
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #1171 dnia: Stycznia 27, 2023, 22:26:49 »
Ani zemnie handlarz, brzytw już praktycznie nie kupuje, czasem jakoś starą maszynkę, wiec takie domowe sposoby dezynfekcji mi wystarczały. Niestety teraz żona usłyszała (bo niepotrzebnie zapytałem, czy mamy coś do dezynfekcji) i następną używaną maszynkę/brzytwę będę mógł kupić dopiero jak dzieci dorosną  rotfl
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline dr_Evil

• Aktywny użytkownik
  • Podziękowań: 0
  • Miejsce pobytu: Lublin
« Odpowiedź #1172 dnia: Stycznia 27, 2023, 22:53:45 »
Naprawdę, proszę nie piszcie, że alkohol albo octanisept albo gotowanie wysterylizują albo chociaż zdezynfekują brzytwę czy maszynkę. Ten pogląd (i polskie dziadostwo) sprezentowały WZW B licznym klientom służby zdrowia lat 80'.

Należy stosować środek, który ma opisane spektrum działania obejmujące wirusy w tym HBV, HCV, bakterie i przetrwalniki bakterii. Mało tego, należy przeczytać, jak przyrządzić specyfik i ile w nim trzymać rzeczy, żeby zadziałało zgodnie z oczekiwaniami.

Barbicide- OK, Sekusept pulver z aktywatorem- OK,  Lysoformin 3000- OK, To są przykładowe środki do dezynfekcji narzędzi.
Te do dezynfekcji skóry się nie nadają.

A żeby nie robić pełnego OT:
Nóż z multitoola (stal 420HC) na Rozsutecu - kamieńbardzo ładnie zbiera nierdzewkę, dając bardzo fajną KT, ale z brzytwą na nim można wyzionąć ducha.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2023, 22:56:35 wysłana przez dr_Evil »

Offline Robson

• *
  • Podziękowań: 13
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #1173 dnia: Stycznia 28, 2023, 07:53:47 »
Przypominam, to jest wątek o ostrzeniu, a nie o dezynfekcji. A ponieważ to "odbiegnięcie" od tematu ciągnie się już dwie strony to proponuję przenieść ją do właściwego wątku, np. tutaj: https://www.brzytwa.org/index.php?topic=51.msg391819#msg391819
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline macrob

• *
  • Podziękowań: 31
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #1174 dnia: Stycznia 28, 2023, 21:04:28 »
Z przymrożeniem oka beer Nóż do toczenia, negative rake scraper. Ostrzony na 35stopni na stronę

Offline tom106

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1175 dnia: Stycznia 28, 2023, 21:27:59 »
ESKILSTUNA i ROZSUTEC z olejem

"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline Mokasyn86

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gliwice
« Odpowiedź #1176 dnia: Stycznia 29, 2023, 09:31:46 »
Ostrzona dla @T800 ?

Offline tom106

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1177 dnia: Stycznia 29, 2023, 12:58:29 »
@Mokasyn86 tak, taki był zamiar, że brzytwa trafi do T800, lecz zastanawia mnie kwestia tej dezynfekcji, której nie mam dobrze rozeznanej, do tego okazało się, że KT wymaga korekty na niższych gradacjach. Brzytwa była ostrzona na Rozsutecu na oleju przez 1,5 godziny, ale finalnie przechodzi test własna jedynie na długości 3/4 swej długości. Na własne potrzeby brzytwa z taką wadą mogła by jeszcze i być, lecz dla kogoś to trochę słabe.

Offline T800

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 4
  • Miejsce pobytu: Rybnik Piaski
« Odpowiedź #1178 dnia: Stycznia 29, 2023, 13:43:07 »
Ale jaja  :) Bawię się Coti i starym Gold dollarem Ten Coti jest podklejony niby bezwartościowym łupkiem jak pisali na stronie sklepu gdzie mi go Żona kupiła Tylko ten łupek robi zawiesinę szarą i fajnie delikatnie wykańcza KT a może to jest podklejone BBW Zagwozdka  hmmm tom 106 na razie i tak mnie nie będzie bo mam wyjazd na jakieś 10 dni więc nie szalej  beer

Offline Mokasyn86

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1179 dnia: Stycznia 29, 2023, 14:16:37 »
@tom106 To kup sobie Barbicide, i po sprawie. Ja zamówiłem wczoraj, na zapas. Nic więcej zrobić się nie da. No i przecież jesteś chyba "czysty"  :) ?
Jak będzie naostrzone to Lech oceni. Subiektywnie. I Ty doznasz jego krawędzi. I to jest dobre.

@T800 Musiałbyś wrzucić zdjęcia do identyfikacji. Ja mam na tą chwilę około 10 Belgianów, i tylko jeden ma szarą zawiesinę. Ale to warstwa pomiędzy żółtym, a fioletowym. Zawsze masz zawiesinę fioletową, różową, granatową. A nie jest tak, że brzytwą naostrzoną szurałeś po kamyczku, i kamyk ostrza nie zmienił ? Gdybyś skasował krawędź, wyprowadził nową na szybko na 1000, a potem wszedł na ten łupek, to wtedy miałbyś odpowiedź.

Offline T800

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Rybnik Piaski
« Odpowiedź #1180 dnia: Stycznia 29, 2023, 14:30:21 »
Skasowałem wyprowadzilem na żółtym i gladze na ciemnym i jest postęp  :) Teraz ten Gold dollar 66 jest do eksperymentów od kiedy mi dałeś tego 100 aj dzięki Mokasynku

Offline Mokasyn86

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1181 dnia: Stycznia 29, 2023, 14:40:05 »
Na sam koniec opłukaj dobrze kamień, opłukaj dobrze brzytwę. Żeby pozbyć się wszystkich kryształków dookoła. I wtedy sama woda, leciutko, powoli, ale nie za wolno, delikatnie. Żółcień jest dobry, tylko nie może być nigdzie ani śladu po zawiesinie, żeby dobrze sfiniszować.

Offline Gato Loco

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Alicante
« Odpowiedź #1182 dnia: Stycznia 29, 2023, 16:28:31 »
Stara brzytwa Brand Solingen Extra Full Hollow w rzeźbionych,  celuloidowych okładkach, odświeżona dzisiaj na Shaptonie Pro 8k i 12k, wykończona na  Black Shadow. Wieczorem będzie testowe golenie  :)

Be happy! It drives the people crazy ;)

Offline Mokasyn86

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1183 dnia: Stycznia 30, 2023, 15:05:08 »
Brzytwa po dziadku (odnowiona przez @mar79 ) na Coti. Puma już naostrzona, jeszcze ta została. Aż szkoda brudzić.