Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Fatip Lo Storto Slant  (Przeczytany 3458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ifoo

• Aktywny użytkownik
  • Podziękowań: 0
Fatip Lo Storto Slant
« dnia: Lutego 20, 2020, 13:17:37 »
Pojawiły się slanty od Fatip'a OC i CC

Offline Sandro

• Aktywny użytkownik
Odp: Fatip Lo Storto Slant
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 20, 2020, 13:20:48 »
Tego OC chętnie zobaczę w swojej kolekcji  ;)

Offline Robson

• *
  • Podziękowań: 12
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 20, 2020, 16:55:19 »
Ciekawe jak z agresywnością. Klasyczny Fatip stawiany był na równi z R41, a przez niektórych był nawet uważany za agresywniejszą maszynkę.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline kwasek071

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 1
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 20, 2020, 17:43:14 »
A ja ciekaw jestem jak z jakością wykonania powłoki i spasowaniem żyletki. Fajnie że są dwie głowice.

Offline ifoo

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 22, 2020, 20:51:52 »
Kolejny filmik tym razem z wersją CC. Wygląda na to, że ci którzy nie spodziewali się wyraźnej poprawy jakości maszynek Fatip i tym razem nie zostali zawiedzeni przez producenta. Z podsumowania testującego wynika, przy wyższej agresywności niż Merkur 37C, skuteczność golenia umieścił w połowie przedziału 37C--iKon X3/Parker Semi Slant.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2020, 20:53:58 wysłana przez ifoo »

Offline kwasek071

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 22, 2020, 22:33:42 »

Offline ifoo

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 22, 2020, 23:35:29 »
Poczekamy na jutrzejsze golenie co powie Mauro i czy cokolwiek wspomni na temat już zgłaszanych uwag o braku perfekcyjnego wykonania głowicy oraz powłoki.  ;)

Offline Marcin Es

• Zaawansowany użytkownik
  • "Amor patriae nostra lex"
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2020, 01:28:14 »
Hmm....całkiem fajny sprzęt. Czekamy na Mauro  :)

Offline reza

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2020, 08:53:39 »
Fatip bardzo dobre maszynki ale jakość wykonania trochę słabsza niż Muhle czy Edwin Jagger

Offline ProgFan_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: UK
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 16, 2022, 10:45:58 »
Zaopatrzyłem się w wersję CC tej maszynki i jest naprawdę ok ale nie ma tego wow. Jakość wykonania podobnie jak w reszcie Fatipów czyli można się spodziewać pewnych niedociągnięć oraz nierównej ekspozycji żyletki. Sama agresja raczej średnia podobna do zwykłej wersji CC Fatipa (Testina Gentile) także pytanie czy warto przepłacać i kupić slanta skoro obie głowice golą bardzo podobnie.

Offline jaro82

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 13
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 16, 2022, 11:07:17 »
@ProgFan_87: Jak ktoś ma miękki zarost to pewnie będzie zadowolony z zakupu slanta CC. Na badgerandblade chyba była ankieta i slant OC wygrał zdecydowanie. U mnie slant OC szału nie zrobił. Goli dość skutecznie, ale umiarkowanie przyjemnie. Natomiast po przerobieniu Fatipa CC (Testina Gentile) w Yatipa poprzez zmianę czapki dostałem łagodną, skuteczną i niesamowicie przyjemnie golącą maszynką. Jest nieco mniej skuteczna/agresywna od MR41. Pewne żyletki np BIC jeszcze dodatkowo podbijały skuteczność. Muszę wypróbować w niej nowe G. Platinum i Perma-sharp.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Online tom106

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 5
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 16, 2022, 11:10:47 »
Modyfikacje Fatipów i R41 zaproponowane przez kolegę @Troip to chyba jedne z najbardziej sprawdzających się w praktyce modyfikacji  ook
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 16, 2022, 11:23:28 »
Najlepiej na sobie przetestować i ocenić. Dla mnie obie maszynki są fenomenalne. Na zmianę z nimi goliłem się Rockwellem z płytką R6 i Progressem na ustawieniu 6-5-4 i widzę, że były nie mniej skuteczne i jeszcze przyjemniej goliły. Chętnie bym zobaczył recenzje tych sprzętów na kanale Mariusza (Pimps). Kończmy ten wątek o składakach, bo znowu offtopic się wkradł :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2022, 11:45:49 wysłana przez jaro82 »
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande

Offline ProgFan_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: UK
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 16, 2022, 11:26:04 »
Mam Fatipa OC Piccolo i jak dla mnie trochę zbyt agresywna dlatego też zdecydowałem się na łagodniejszą wersję slanta. Jak narazie próbowałem golenia wyłącznie z żyletką Gillette Silver Blue ale również myślę że z takim BICiem mogłaby zyskać na skuteczności. A Yatipa i MR41 znam i również jestem zadowolony.

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 16, 2022, 11:42:47 »
Slant OC jest na twarzy jest trochę zbyt agresywny w stosunku do skuteczności. Łatwo ścina krostki i do tego jakieś mikrozacięcia. Ałun zazwyczaj jest w użyciu. Tym niemniej parę miesięcy minęło i można by ponownie spróbować golenia. Chyba słabo się sprzedawały Fatipy, chociaż ceny nie były wysokie. Na allegro dalej ta sama cena co parę miesięcy temu. BIC do agresywnej maszynki może się nie nadawać, czyli potencjalnie w obu Fatipach OC. W takim Yatipie było wręcz doskonale.