Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Wybór pędzla z borsuka  (Przeczytany 8733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jezior

• Użytkownik
  • **
  • Podziękowań: 0
Wybór pędzla z borsuka
« dnia: Grudnia 17, 2020, 20:21:40 »
Cześć, przymierzam się do kupna swojego pierwszego porządnego pędzla z włosia borsuka, mogę na to przeznaczyć jakąś fajniejsza kwotę. Możecie coś polecić ?
W oko wpadło mi coś takiego: Muhle Classic 93K256 SILVERTIP czarny, myślicie że będzie ok ?

[Robson] - nie wstawiaj bezpośrednich linków do krajowych sklepów z TG, wystarczy podać nazwę pędzla
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2020, 22:57:44 wysłana przez Robson »

spartis

Odp: Wybór pędzla z borsuka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2020, 21:34:31 »
Nie będzie. Rzadki, mopowaty, niewart tych pieniędzy.
IMHO dużo lepsza opcja to Semogue SOC, Stando, któryś z pędzli Simpsons lub chińczyki: Yaqi, Oumo czy Dscosmetic. Generalnie poczekaj chwilę - niech sie jeszcze inni koledzy wypowiedzą, poczytaj parę wątków, przemyśl i wtedy podejmij decyzję.

Online dariuszdomagala

• Zaawansowany użytkownik
  • Podziękowań: 2
  • Miejsce pobytu: Sosnowiec
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 17, 2020, 22:34:24 »
Jeśli zakładasz większy wydatek na ten cel to rozważ zakup pędzla Shavemac 2-band 24mm.
Wydatek jednorazowo spory ale rozczarowań raczej nie będzie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Online Robson

• *
  • Podziękowań: 13
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 17, 2020, 23:03:58 »
Może podaj ile chcesz wydać na pędzel, łatwiej będzie coś doradzić. Bez tego to równie dobrze można zaproponować Paladina lub Morris&Forndran
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Online Łapacz z Sacramento

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 18, 2020, 00:01:36 »
Semougue SOC również jest mopowaty, Shavemac to wydatek chyba rzędu 500 zł.
Za ok 50 zł dostaniesz na ali znakomity finest Vigshaving.

Offline crimen

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 25, 2021, 13:57:29 »
Witam. Zastanawiam się nad zakupem pędzla z włosia borsuka typu super badger. Jak na razie natrafiłem na dwa produkty w przedziale cenowym, który chciałbym przeznaczyć na zakup (ok. 200 zł):
- VULFIX No. 660 Medium
- SIMPSONS SIMFIX HILLBERRY
Czy mógłbym prosić o opinię i ewentualnie inne propozycje?

Offline gali

• Użytkownik
  • **
  • Podziękowań: 1
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 02, 2021, 21:07:00 »
W tych pieniądzach polecam Chińczyka Yaqi 24mm Aqua Highmountain Silvertip Badger. Nabyłem jakiś czas temu, tak dla picu, i szybko okazał się moim faworytem. Dostępny również na wiodącym portalu aukcyjnym.

Offline tom106

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 5
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 08, 2021, 11:57:22 »
Witam,
Ja również przymierzam się do zakupu pędzelka z borsuka. Mam obecnie pędzel Yaqi z włosiem Silvertip 24mm, wydaje mi się on mopowaty. Chciałbym kupić coś bardziej zwartego w kwocie do 100 zł. Możecie polecić coś wartego uwagi?
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline gali

• Użytkownik
  • **
  • Podziękowań: 1
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 08, 2021, 21:47:08 »
Silvertip od Yaqi jest dość miękki, ale w żadnym wypadku nie nazwałbym go mopowatym. Jeśli szukasz borsuka z ciut więcej sztywności to spróbuj któregoś Two Band od Yaqi. Budżet co prawda przekroczy 100 PLN, ale uważam, że warto.

Offline Sergeant

• Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 01, 2021, 20:40:08 »
Jak to jest z tymi pędzlami z borsuka ? Opłaca się je mieć w kolekcji ? Posiadam dwa ze szczeciny i jeden syntetyk. Zastanawiam się nad borsukiem. Najlepiej żeby delikatnie ale zdecydowanie masował twarz, ale i nie był zupełnie mopowaty i stawiał trochę opór. Czyli tzw backbone średni najlepiej. Czy jest wyraźna różnica między : silvertip a manchurian i silvertip 2Band, D01, D01 2Band ? Testowałem Best Badger Edwin Jagger i moim zdaniem po namoczeniu włosie jest bardzo plastyczne i robi się wyraźny mop. Jakieś sugestie ?
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2021, 20:44:28 wysłana przez sgt.Meserve »

Offline lokor

• Miejsce pobytu: Łomża
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 01, 2021, 21:03:00 »
Skoro nie chcesz mopa, to może  pure badger będzie lepszym wyborem...no i cena znośniejsza w razie czego.

Offline bartgee

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 2
  • Miejsce pobytu: Przywidz, pomorskie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 02, 2021, 04:14:59 »
Mam pure badger Apekta i po namoczeniu mega mop. Na początku był fajny, po miesiącu używania (albo i szybciej) stał się mopowaty. To już syntetyk ISANA ma lepszy backbone ;).

spartis

« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 02, 2021, 08:22:25 »
@sgt.Meserve - z tego co wypróbowałem mogę polecić Semogue SOC lub Sipmpsons jeśli możesz/chcesz wydać parę złotych więcej, wersja nr 2 - chińczyki - Yaqi lub Oumo, najlepiej 2 band badger IMHO.

Inna rzecz- czego nie kupić? Moim zdanim Muhle, EJ, Omega zdecydowanie na nie. Rzadkie mopowate knoty. Z chińczyków na nie DS Cosmetics. Ale to tylko osobista opinia, wybór po Twojej stronie.

Offline pazderski84

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Gniezno
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 02, 2021, 08:26:21 »
Chyba że masz omege silvertip wtedy knot jest zupełnie inny niczym nie odstaje od Simpsona czy zenitha

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Offline macrob

• *
  • Podziękowań: 31
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 02, 2021, 10:54:06 »
Jaki budżet na tego borsuka?
Silvertip jest najdelikatniejszy chociaż w wersji Super High Density (SHD) od Oumo nic mu nie brakuje. Bardzo dobre knoty, mam i bardzo lubię. Two Band to cała grupa knotów. Manchurian jest jednym z nich. Jest to proces obróbki włosia. Też dobre knoty. Mają sporo backbone ale miękkie końcówki. Chyba najczęściej spotykane obecnie knoty wśród rzemieslniczych pędzli.  D01 I D02 to oznaczenia firmy Shavemac. Górna półka. Jak masz budżet to bierz w ciemno.

Jeżeli lubisz coś sam porobić to kup sobie Knot np. od Oumo na alixpress i osobno rączkę. Możesz wtedy obsadzić knot na silikonie i popróbować różnych ustawień głębokości. Zrobisz sobie pędzel na miarę  :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2021, 10:59:05 wysłana przez macrob »