Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Brzytwy 3/8"  (Przeczytany 2736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dariuszdomagala

• Zaawansowany użytkownik
  • Podziękowań: 2
  • Miejsce pobytu: Sosnowiec
Brzytwy 3/8"
« dnia: Września 25, 2021, 09:33:31 »
Cześć. Ktoś goli się z powodzeniem takimi maleństwami?
Używam na codzień brzytew w zakresie 5/8 - 8/8 i ostatnio zauważyłem, że największą frajdę daje mi ta najmniejsza.
Może więc spróbować 3/8"?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Offline Pimps

• *
  • Podziękowań: 3
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
Odp: Brzytwy 3/8"
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2021, 09:45:33 »
Ja miałem przyjemność się takim maluszkiem golić choć może ciut większą takie 3/8 z małym plusem i było całkiem przyjemnie
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM

Offline kwasek071

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 1
« Odpowiedź #2 dnia: Września 25, 2021, 09:47:38 »
U mnie najmniejsza to 5/8 . Fajnie się nią goli, dobrze dociera w zakamarki , tylko jedna rzecz mi się nie podoba . Muszę często wycierać pianę, bo na wąskim ostrzu tak już niestety jest ,poza tym ok . Takie o których wspominasz to chyba dla fryzjera do konturowania zarostu. TI ma dwa czy trzy takie wąskie modele.

Offline dariuszdomagala

• Zaawansowany użytkownik
  • Podziękowań: 2
  • Miejsce pobytu: Sosnowiec
« Odpowiedź #3 dnia: Września 25, 2021, 09:57:53 »
No właśnie myślę o TI Super Gnome 3/8". Za dużego wyboru to w tym kalibrze nie ma

Edytka.
Na stronie Revisor- Solingen wybór spory

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2021, 10:12:42 wysłana przez dariuszdomagala »

Offline kwasek071

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 1
« Odpowiedź #4 dnia: Września 25, 2021, 10:17:32 »
No to fajnie ,może tam sobie coś wybierzesz.  beer A tak nawiasem mówiąc to z brzytwami u nas w krajowych sklepach słabo.

Offline Chris121

• Użytkownik
  • **
  • Podziękowań: 0
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 15, 2022, 23:14:34 »
Witam,

Goliłem się czym takim i muszę przyznać, że bardzo łagodne to było golenie. Bez najmniejszych śladów podrażnień.

Pozdrawiam
Krzysztof

Offline tom106

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 5
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 04, 2022, 09:19:49 »
Zawsze sądziłem, a może bardziej chciałem mieć, i golić się brzytwami szerszymi 6/8+ jednak z czasem stwierdzam że te malenstwa 3/8 i 4/8 są świetne. Podobają mi się brzytwy szersze 7/8 i 8/8, ale jeśli chodzi o golenie to tymi mniejszeymi typu: 3/8, 4/8 goli mi się zdecydowanie lepiej. Natomiast te duże powyżej 7/8 to są jakieś w goleniu nieporęczne. Jedyny ich plus, to że świetnie wyglądają.
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline fiB

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 0
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 04, 2022, 12:18:32 »
@tom106 no nie tylko świetnie wyglądają, są cięższe a przez to wymagają mniejszej siły przy prowadzeniu, do tego jako szersze zbierają więcej "urobku", nie trzeba tak często przecierać ostrza. Brzytwami 3/8 nie miałem okazji się jeszcze golić ale 4/8 rzeczywiście łatwiej się prowadzi, u mnie zwłaszcza pod żuchwą, przy wąsie.

Offline jaro82

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 13
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 04, 2022, 12:27:27 »
Do czego były przeznaczone takie małe brzytwy 3/8 i 4/8? Miały jakieś swoje konkretne zastosowanie czy raczej uniwersalne podobnie jak większe?
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Offline tom106

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 5
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 04, 2022, 13:13:30 »
@fiB co do ciężaru pełna zgoda, natomiast co do zbierania urobku to kwestia przyzwyczajenia. Na jednym z filmów kolega @shrack pokazywał, ile jest w stanie zebrać taka brzytwa 3/8 i było to dużo "uroku" Ja i tak często brzytwę wycieram.

@jaro82 te wąskie brzytwy były często nazywane "karkówkami" gdyż służyły do wygalania trudno dostępnych miejsc. Natomiast w przeważającej ilości, są to brzytwy do ogólnego użytku. Ludzie już wcześniej odkryli, że wąska brzytwa ma szereg zalet.

Natomiast w moim przypadku, na początku mojej przygody z brzytwami, wąskie brzytwy mi nie odpowiadały. Teraz jak nabrałem już pewnej wprawy i doświadczenia ta sytuacja się zmienia i zaczynam je doceniać. 
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline pawelpksa

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 3
  • Miejsce pobytu: Piastow
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 04, 2022, 18:30:31 »
Ciekawie jest obserwować ewolucję upodobań. Mnie najpierw pasowały 5/8, potem 6 i 7/8, czasmi goliłem się 8/8 ale uważałem że coś większego nie ma szans, potem upodobałem sobie 4 i 3/8, a teraz z chęcią sięgam na 9 i 10/8, przede wszystkim rotuję. Myślę, że jeśli się ma wprawę i brzytwa jest dobra to wsie rawno.