Autor Wątek: [Szukam] Ostrzenie - Kraków  (Przeczytany 35454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline potargany

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
[Szukam] Ostrzenie - Kraków
« dnia: Października 15, 2012, 18:24:49 »
Witam, ostatnio wszedłem w posiadanie brzytwy, którą przekazał mi mój dziadek, ale nigdy takiego urządzenia nie ostrzyłem, a obecnie nie mam pieniędzy na kupienie całego osprzętu. Czy jest ktoś z Krakowa lub okolic który mógłby się podjąć (oczywiście odpłatnie) tego zadania? Brzytwa jest jeszcze przed renowacją i nie była używana przez dość wiele lat, ale jak mówiłem póki co nie zmieszczę tego w budżecie :/. Pozdrawiam!

Offline degotia

• *
  • Miejsce pobytu: łódzkie, dolnośląskie
Odp: [Szukam] Ostrzenie - Kraków
« Odpowiedź #1 dnia: Października 16, 2012, 23:55:12 »
Witamy na forum. Wrzuć jakieś zdjęcia tej brzytwy to zobaczymy co da się zrobić. Brzytwa, która nie była używana wiele lat może wymagać trochę pracy przy doprowadzeniu jej do stanu używalności. Jak nie znajdziesz nikogo w pobliżu Krakowa to moge pomóc z ostrzeniem.

Offline wojtek972

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Października 24, 2012, 22:44:18 »
Noooo ja jestem z Krakowa i dopiero z brzytwami od 2 miesięcy się zaznajamiam ale sprzęt potrzebny mam. Jeśli brzytwa nie jest zanadto zjechana na pasach (krawędź po położeniu na kamieniu przylega na całej długości) to myślę że dam radę ją doprowadzić do stanu golenia :). Wrzuć najpierw jakieś zdjęcia, zobaczymy w jakim jest stanie.

Offline zajdeltomek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Krakow
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 10, 2013, 22:35:06 »
Witam serdecznie,

To moj pierwszy post. Swietne forum i bardzo się ciesze, ze tu trafilem.

Chcialem zapytac czy na forum jest ktos z Krakowa kto moglby naostrzyc mi brzytwe? Oczywiscie jeśli trzeba to zaplace!

Pozdrawiam,
Tomek

Offline wojtek972

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 10, 2013, 23:56:03 »
Witaj,
O płaceniu nie ma mowy. Jednak nie każdą brzytwę jestem w stanie naostrzyć. Czy mógłbyś wrzucić kilka zdjęć?

Offline Grzdyl

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 22, 2013, 14:19:58 »
Hej,

Zostałem obdarowany brzytwą, poszukałem, poszukałem, wychodzi na to że jest z Pakistanu, ale przynajmniej raz chciałbym się nią ogolić żeby zrobić przyjemność obdarowywującej... Ale żeby to zrobić, trzeba by naostrzyć - stąd moja prośba - znalazł by się ktoś z Krakowa mający chwilę czasu i ochoty?

Co do samej brzytwy, wygląda całkiem ok - jest masywna, cała metalowa (damast skuwany), ostrze wydaje się być proste na całej długości.

Mogę skleić link do aukcji na ebayu gdzie jest taka sama, ale nie wiem czy to nie będzie łamanie regulaminu  ;P

bihac

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 22, 2013, 14:24:55 »
WitajGrzdyl pierwszy Twój wpis powinien znaleźć się w innym dziale ale cóż hmmm witam Cię z imieniu wszystkich.
wrzuć linka zobaczymy co to za jedna ;D

Offline Grzdyl

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 22, 2013, 14:33:17 »

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 22, 2013, 15:21:22 »
O, z "prawie" damasceńskiej stali.
Bardzo jestem ciekaw jak to się będzie ostrzyć, a jeszcze bardziej jak będzie trzymać tą ostrość.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline gie

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 22, 2013, 15:47:58 »
Zostałem obdarowany brzytwą, poszukałem, poszukałem, wychodzi na to że jest z Pakistanu, ale przynajmniej raz chciałbym się nią ogolić żeby zrobić przyjemność obdarowywującej...

Ale w ogóle to golisz sie brzytwą czy to miałby być pierwszy raz?

Offline Grzdyl

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 22, 2013, 17:48:27 »
O, z "prawie" damasceńskiej stali.
Bardzo jestem ciekaw jak to się będzie ostrzyć, a jeszcze bardziej jak będzie trzymać tą ostrość.

Wiesz, jeszcze nie wyprodukowali prawdziwej damasceńskiej stali w XX ani XXI w. :) Wszystko to co jest na rynku to jest damast skuwany, do prawdziwej zdaje się szkła dodawali.

Według opisu, ta brzytwa to skuta 1095 i 15N20, czyli nie powinno być najgorzej i z jednym i drugim. W teorii  ;D

Cytat: gie
Ale w ogóle to golisz sie brzytwą czy to miałby być pierwszy raz?

Na codzień golę się maszynką na żyletki - to byłby mój pierwszy raz brzytwą

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 22, 2013, 17:58:30 »

Wiesz, jeszcze nie wyprodukowali prawdziwej damasceńskiej stali w XX ani XXI w.

Dlatego też napisałem "prawie"
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Grzdyl

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 22, 2013, 18:07:38 »
Wybacz, myślałem że odnosisz się do tej konkretnej. A co do niej, to ma ciekawą fakturę, oczywiście jest potraktowana kwasem żeby uwydatnić wzór. Inna sprawa że w sumie nie wiem co chcieli osiągnąć skuwając ze sobą dwie węglówki :) Pewnie takie mieli pod ręką ;P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2013, 18:13:37 przez Rabarbar »

Offline gie

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 22, 2013, 18:13:12 »
Na codzień golę się maszynką na żyletki - to byłby mój pierwszy raz brzytwą

W takim razie jak chcesz sprawić obdarowującej przyjemność to może zrewanżuj się jakimś prezentem. Chyba że masz silne parcie na ten pokaz golenia, wtedy porządnie stęp ostrze a wcześniej po cichu ogol się maszynką...

Offline Grzdyl

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 22, 2013, 18:19:54 »
Dopuszczam że pierwszy raz będzie musiał odbyć się w tajemnicy, przy asyście dużej ilości środków opatrunkowych ;) Mam w sumie parcie i jestem zdeterminowany - zresztą bez przesady, paru ludzi na tym forum goli się brzytwami, i jakoś musiało zacząć :>
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2013, 18:29:42 przez Rabarbar »