Autor Wątek: Derby Premium  (Przeczytany 15543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matrax

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Elbląg
Odp: Derby Premium
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 12, 2018, 22:18:13 »
Nadszedł czas że i ja mogę napisać już kilka słów na temat związany z TG. Maszynka EJ89BL. Przy okazji zamówienia wszystkich akcesoriów dodałem do koszyka kilka rodzajów żyletek. Od początku zacząłem używać Astr SP z którymi żadnych problemów nie było, mimo znikomego stażu w TG golenie było komfortowe i dokładne. Naszła mnie ochota na test innych zakupionych żyletek. Wybór padł na Derby Premium. Pierwsze golenie, żyletkę wyraźnie słychać, jednak sprawia wrażenie nie ostrej. Jakoś udało mi się ogolić. Drugie golenie, nie tnie zarostu. Zmiana na nową sztukę i jedziemy. Pomimo nie zmiennej techniki, piany itp powstały podrażnienia i dwa zacięcia na brodzie. Z tą maszynką Derby ewidentnie się nie dogadują. Są zwyczajnie tępe a zarazem dość agresywne dla skóry. Więcej szansy nie dostaną. Widać również że powtarzalnością nie grzeszą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2018, 22:20:07 przez matrax »
Game Changer,  Simpsons commodore x3 Best Badger, 9x Wickham, SV70, SV Manna Di Sicilia, 1x TOBS, Tabac, 700 żyletek, wiadro różnych AS.

INFIDEL

« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:32:36 »
Brak powtarzalności  - to chyba najwiekszy problem żyletek Derby. SĄ PRZEWIDYWALNE - czyli w jednej paczuszce potrafi trafić się nawet ostra  rotfl . Polecam osobom lubiącym niespodzianki a hasło reklamowe Derby powinno brzmieć:
Z Derby żadne golenie nie będzie takie samo...(!)
Po fatalnych doświadczeniach z zielonymi Derby, nie mam zamiaru próbować czarnych, choćby wymyślali kolejne finezyjne nazwy w stylu: Premium, Platinum czy Istambul Fighter... (!)
Ciekawostką jest jednak, że sa osoby, którym żyletka Derby pasuje - możliwe, że z jakimś modelem maszynki i dla jakiegoś typu zarostu to działa. Możliwe jednak, że tylko do momentu spróbowania innych żyletek  rotfl
Niewątpliwą jednak zaletą żyletek Derby jest to, że po ich użyciu nie trzeba juz pić kawy - u mnie ciśnienie podnosiło się w naturalny sposób
 ;)
Sumując - Derby to znakomite żyletki:
- do prac krawieckich i modelarskich
- jako skrobak do szyb
- zastępują wypicie porannej kawy
- jako prezent dla teściowej
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 08:36:41 przez INFIDEL »

Offline LuQas

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:47:55 »
Potwierdzam mi też te żyletki zrobiły kebab z gęby. Nie nadają się do golenia.

Offline matrax

« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:50:56 »
Całe szczęście że nie zacząłem przygody z TG właśnie od tych żyletek. W porównaniu z Astrami SP to jest przepaść. Dwa dni odpoczynku od golenia, tydzień Astrami i zobaczymy inne żyletki, może się okazać że istnieją jeszcze gorsze niż Derby :)
Game Changer,  Simpsons commodore x3 Best Badger, 9x Wickham, SV70, SV Manna Di Sicilia, 1x TOBS, Tabac, 700 żyletek, wiadro różnych AS.

Offline Sławoj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2018, 09:04:34 »
Istnieją gorsze... Próbowałeś BIC? ;)

Offline matrax

« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2018, 09:27:31 »
Nie, czytałem tu na forum że BIC to już jest zupełna porażka i nie zamówiłem. Derby patrząc na opakowanie miłe dla oka sprawiały dobre wrażenie, niestety sama żyletka to bezużyteczna blacha.

Offline ManfredBee

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 21, 2020, 18:51:38 »
Żyletki Derby Premium w czarnym plastikowym pudełku z czarną etykietą, kupione na A... w jednej przesyłce z tygielkiem Proraso. Cena żyletek to niespełna trzy złote za paczkę pięciu sztuk. Każdą z żyletek zapakowano w pergaminowo wyglądający papierek z czarnym nadrukiem. Na kolor nadruku zwracam uwagę, bo ponoć te z turkusowym różnią się na niekorzyść, co wyczytałem w wątku o najgorszych żyletkach na tym forum.

Żyletki używane w WC, WCP i M15C. Do pewnego momentu były najlepszymi znanymi mi żyletkami (doświadczenia zbieram od grudnia ub.r.); golenie komfortowe, skuteczne, dla każdej sztuki powtarzalne. W miarę, jak się tępią, po prostu gorzej golą, a nie podrażniają twarzy.

Jeśli chodzi o trwałość, to moim rekordem z DP są dwa golenia głowy i pięć goleń twarzy tą samą żyletką (ale w drodze wyjątku pomiędzy goleniami głowy nie goliłem twarzy, poza goleniem poprzedzającym drugie golenie głowy). Ponieważ Derby Premium są dobre, to nie używałem żadnej z nich tylko do golenia twarzy.

Moja ogólna ocena tych żyletek na podstawie jednego opakowania, które zakupiłem jest pozytywna, wysoka, co najmniej dobra z wielkim plusem. Dają się lubić!

Offline Kenezrg

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa/Ząbki
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 22, 2020, 18:12:42 »
Czarne robiły robotę, turkus porażka  :mad:
MNŻ:Wilkinson Classic Double Edge
Ż:Feather/Gillette 7'o clock SE/Triton
Brzytwa: Specjalna Sfk Wapienica  (x2)         
M: Dusy Kabinett/TOBS Sandalwood
K:Wars Classic/Arko /Nivea
P:Wilkinson Classic