Autor Wątek: Dorco Titan  (Przeczytany 3404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tysonic

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Miasto Świętej Wieży
Dorco Titan
« dnia: Kwiecień 24, 2017, 20:55:22 »
Ktoś testował już może te blaszki? Wygląda na to, że to jakaś nowość. Z opisu na opakowaniu wynika, że może być to samo co Dorco Prime. Za kilka dni napiszę coś więcej bo zamówiłem 300szt - jakimś cudem kosztują 46zł za właśnie 300szt, jakieś jaja. Coś czuję, że to pomyłka w opisie ale już w trzecim sklepie tak piszą. Zobaczymy co to takiego.

Vintage Gillette is the shit!

Mozolewski

Odp: Dorco Titan
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2017, 07:33:51 »
@tysonic i jak się te Dorco sprawują?

Offline tysonic

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Miasto Świętej Wieży
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2017, 13:23:36 »
@Mozolewski

No więc nie rozwodząc się napiszę, że ja ich raczej nie polecam. Przynajmniej ludziom którzy mają twardy zarost bo może nie są one tępe czy coś ale to jest taki poziom ostrości Derby. Jakieś super łagodne również nie są, wydaje mi się, że nawet stal z której są zrobione jest marnej jakości - jedyne jak do tej pory żyletki które mają taką dziwną "paskowaną" fakturę. Sprzedałem je na alledrogo z lekką stratą i tyle po nich zostało.
Vintage Gillette is the shit!

Offline azwierz

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Lublin
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:01:24 »
Ja też tych żyletek nie polecam. Jak wspomniał przedmówca nie są tępe ale i nie są ostre. Jakieś dziwne. O ile Dorco New Platinum oraz Prime Platinum są fajne, i będę je używał, tej zdecydowanie nie.

Offline Mattia

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2018, 15:01:59 »
Witam,
dzisiaj spróbowałem Dorco - w połowie golenia wymieniłem na inną żyletkę. Dorco była tępa i golenie było nieefektywne.
Pozdrawiam

Offline ManfredBee

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2020, 16:27:14 »
O Dorco Titan widzę powyżej same złe opinie. Tymczasem...

W stacjonarnym sklepie, lokalnej drogerii, tam, gdzie wcześniej kupowałem Gillette Platinum za 6,50, wyhaczyłem Dorco Titan po 2,90. Cena dotyczy paczuszki pięciu żyletek, każda pakowana indywidualnie w dość gruby kolorowy papier, precyzyjnie złożony w kopertki. Klejona jest tylko kopertka, a sama żyletka do niej już nie. Nie wiem, czy to dobrze, ale mnie to rozwiązanie się podoba - żyletka nie jest upaprana klejem.

Żyletek używałem w WC, WCP i M15C. W każdej z tych maszynek jest świetna. Coś jak Derby Premium z czarnymi nadrukami na pergaminie, o których napisałem: „golenie komfortowe, skuteczne, dla każdej sztuki powtarzalne. W miarę, jak się tępią, po prostu gorzej golą, a nie podrażniają twarzy”, tylko w każdej kategorii lepsza i trwalsza. Porównałbym je do żyletki Merkur Super, jaką dostałem w komplecie z M15C, ale przy jednej sztuce porównanie jest mało miarodajne.

Przyznaję, że testowanie wielu uznanych marek żyletek jest jeszcze przede mną, ale na tą chwilę Dorco Titan dla mnie są najlepszymi żyletkami, z którymi się zetknąłem, a zarazem moimi ulubionymi żyletkami.

W porównaniu ze wspomnianymi, przeszło dwukrotnie droższymi (w tym samym sklepie) GP, żyletki DT są dla mnie wielokrotnie lepsze. Z łatwością wygrywają również w zestawieniu z  Feather Hi Stainless w białym pudełku z czarno-srebrną etykietą.

Moja ocena - bardzo dobre żyletki.

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2020, 18:01:14 »
No i bardzo dobrze, że Ci podpasowały. Z żyletkami jest tak, że każdy musi znaleźć swoje, parametrów jest tak dużo, że tak wiele skrajnych opinii o tych samych żyletkach się powtarza, choćby i na naszym forum ale także i na zagranicznych.
Dorco Titan przyznam użyłem ze 2 szt więc trudno wydać w moim przypadku wiarygodną opinię. Jakoś nie zachwyciły mnie specjalnie ale też na pewno nie były złe bo to bym pamiętał dokładnie :)

W moim przypadku wspomniane Gillette Platinum wypadają świetnie. To jedne z moich ulubionych żyletek (na pewno w Top5).

A co do ceny - to nie warto porównywać ceny z lokalnych drogerii, gdzie bardzo często nie są one adekwatne do rynku.

Pudełeczko Gillette Platinum z 5 szt. żyletek na Allegro wychodzi już za 1,65 PLN (przy zakupie 10 opakowań). Czyli 3,30 PLN za 10 sztuk
Dorco Titan znalazłem najtaniej za 3,20 PLN za pudełeczko 10 szt. Czyli można rzec, że cena identyczna. Poniżej linki.

https://allegro.pl/oferta/gillette-platinum-zyletka-5szt-x10-50-szt-9218445368
https://allegro.pl/oferta/dorco-titan-zyletki-do-maszynki-do-golenia-8486321048
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline dynks

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: północ
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2020, 17:34:04 »
@ManfredBee te niepochlebne opinie, to wpisy raptem trzech użytkowników, zresztą opinie o żyletkach to jak wiadomo kwestia bardzo indywidualna.
Przechodząc do Dorco Titan, zużyłem 5 blaszek i mogę powiedzieć że są w miarę łagodne i skuteczne przy zachowaniu akceptowalnej powtarzalności.
Ostatno testowałem je w semi-slancie Parkera z mydełkiem Clubman Pinaud i golenie przebiegło bardzo komfortowo. Brak jakichkolwiek podrażnień, mikrozacięć, czerwonych kropek i tego typu niespodzianek.
Także uważam że w porównaniu do Gillette Platinum wypadają o niebo lepiej. W moim prywatnym rankingu to bardzo przyzwoite żyletki które zagoszczą u mnie na dłuższy czas.