Autor Wątek: Prawie naostrzyłem pierwszą brzytwę!  (Przeczytany 10491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kwasek071

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polska
Odp: Prawie naostrzyłem pierwszą brzytwę!
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 08, 2019, 15:14:09 »
Swoje brzytwy też ostrzę używając metody Abramsa na kamieniu BBW , oczywiście druga seria na rozrzedzonej zawiesinie .Na koniec z taśmą na grzbiecie na samej wodzie 30 przeciągnięć w stronę grzbietu . Zmieniam przez to nieco geometrie ostrza. Dzięki temu przy moim twardym zaroście KT dłużej zachowuje ostrość ale i golenie jest bardziej łagodne.
Well yes, but actually no.

Offline mann

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 10, 2020, 19:10:35 »
Co to za kamień BBW?

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 10, 2020, 21:20:51 »
W wielu miejscach forum jest to wyjaśnione, wystarczy poszukać. Kamień BBW to belgijski niebieski.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline radzyniak

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 10, 2020, 23:38:26 »
Kupiłem BBW wygładziłem zrobiłem zawiesinę i mimo kilku prób ostrzenia stoję w miejscu nie widać postępów w ostrości brzytwy. Macie może jakieś wskazówki? Ilość powtórzeń? Nacisk?

Online Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 11, 2020, 07:34:36 »
Zatępić brzytwę, wyprowadzić na nowo KT i wykończyć na BBW. Czyli cały rytuał ostrzenia zrobić na nowo i brzytwa powinna być ostra i gotowa do golenia.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można >:D
YouTube
INSTAGRAM

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 11, 2020, 07:59:41 »
Kupiłem BBW wygładziłem zrobiłem zawiesinę i mimo kilku prób ostrzenia stoję w miejscu nie widać postępów w ostrości brzytwy. Macie może jakieś wskazówki? Ilość powtórzeń? Nacisk?
[/quote

Odnoszę wrażenie że tak zdalnie nikt ci nie da gotowej recepty. Na tym właśnie polega nauka że początkowo nie wszystko wychodzi tak jak by się oczekiwało, a póżniej także nieraz też nie jest zawsze tak jak byśmy chcieli. Wszystko na temat ostrzenia na forum jest. Inni już tą Amerykę wielokrotnie odkrywali. Trzeba więc szukać, czytać i ćwiczyć. A przy samym ostrzeniu także należy myśleć co i jak robimy, oraz z własnych błędów wyciągać wnioski. Ważne jest żeby przy ostrzeniu posługiwać się lupą, albo jeszcze lepiej mikroskopem. Jest wówczas możliwość obserwacji postępów samego procesu ostrzenia. Życzę powodzenia. Pewien jestem że sobie poradzisz, podobnie jak poradzili sobie inni przed tobą.   
                  ook

Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.