Autor Wątek: Pół brzytwy goli gorzej jak to wyrównać?  (Przeczytany 2141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pwm

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Poznań
Pół brzytwy goli gorzej jak to wyrównać?
« dnia: Grudzień 02, 2017, 09:53:40 »
Bardzo dużo operuję 1/3 kt  i powoli zauważam, że im dalej od piwota tym bardziej się mi sprzęt zużywa.
w teście włosa zaraz przy piwocie brzytwa ma 5  na środku wpada w 4 a potem spada na 3
powoli czuć to w goleniu pod włos na wąsie.

Czy to się jakoś podostrza w tej części która jest bardziej stępiona?

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
Odp: Pół brzytwy goli gorzej jak to wyrównać?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2017, 09:55:16 »
Odśwież całe ostrze. Na kamieniu lub na paście.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2017, 10:26:17 »
Tak jak napisał @macrob - całą brzytwę porządnie odśwież/naostrz choć ciekawe że tak szybko traci ostrość.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można >:D
YouTube
INSTAGRAM

Offline pwm

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2017, 13:19:45 »
Dzięki za info.
Odśwież - lecimy tak jak przy wecowaniu tyle, że po desce z balsy albo na wiosełku pokrytym pastą (np thiers issard diamentowa grid10000?)
czy na kamieniu też jak wyżej?

Naostrz wiadomo, tępię na szklance i robię co w instrukcji.

Tak sobie myślę, że może problem tkwi w wecowaniu, po tej pumie naczytałem się w instrukcjach, że brzytwa ma pod własnym ciężarem pracować na wiośle, może po prostu nie dociskając wecowanie C135 nie daje efektu bo ta stal z kolei twarda jak cholera i ją trzeba jakoś lekko do wiosła dociskać?

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2017, 13:34:46 »
To ma być tylko doostrzenie, więc nie tęp jej na szklance bo sobie narobisz dodatkowej roboty, albo musiał będziesz dać komuś zarobić.  hmmm
Tępienie KT jest potrzebne przy ostrzeniu brzytwy na kamieniach, czy też na czymś tam jeszcze.  :-\
                                                 Gienek    ook
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline pwm

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2017, 00:02:59 »
Panowie dziękuję za porady,
zgodnie z sugestiami kupiłem białą pastę Thiers Issard  z tlenkiem i diamentem podobno 10000.
kosztowało z 26zł.
Stwierdziłem, że poświęcę skórę z azjatyckich krów i pastę położyłem na skórze pasa z razora bo mi szkoda wiosła było.
rozprowadziłem ładnie nożem z ikei ;) pasta zaraz z białej się zrobiła szara.
Nóż z Ikei znowu jak nowy a ja przechodzę do mojej brzytwy.

10x wecowanie po tej paście w jedną 10x w drugą i brzytwa jest ostrzejsza niż nowa  beer
dotknięcie włosem gdziekolwiek powoduje od razu ping i przecięcie, jednym słowem max testu włosa, ba nawet tnie włosy niezależnie od kierunku w którym rósł.

lekki minus brzytwa stała się nieco agresywniejsza czyli muszę teraz pewnie polatać na pasie z lnu albo popastwić się odpowiednio długo na wiośle.

Co do pasty duży plus za wydajność zużyłem może z 5% i na pasie była warstwa którą wystarczyło lekko rozprowadzić nożem żeby cały pas był pokryty pastą.
Zakładam, że tę pastę na pasie zostawiam i używam aż się skończy i wtedy dopiero uzupełniam nową dawką?
Czy może ja się zrobiła szara to ją z pasa zdejmować?

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2017, 05:32:52 »
@pwm - moim zdaniem ta brzytwa o której pisze jak przyszła do ciebie nie była naostrzona jeżeli 10 krotny przejazd po pasie z pastą zrobił ją ostrzejszą niźli była od nowości, tym bardziej że już nią się kilka razy goliłeś przed tą czynnością. Piszesz że brzytwa jest ze stali C135 i przywróciłeś jej większą ostrość po 10 rucha na paście to coś mi tutaj nie gra bo mam kilka takich brzytw i jeżeli ona jest dobrze naostrzona to przy takim krótkim odświeżeniu na paście to dodaje jej to przysłowiowe 0,5% a nie robi z niej lasera.
Ale jeżeli Ty jesteś zadowolony to to chyba najważniejsze i miejmy nadzieję że ten kto Ci ją ostrzył na początku po prostu nie spitolił roboty.
YouTube
INSTAGRAM

Offline pwm

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:48:06 »
@Pimps wiesz jak jest, to pierwsza prawdziwa, więc uczę się wszystkiego.
Mam wrażenie, że na wiośle ją nieumiejętnie wecuję.
Nie wiem czy po prostu nie za mocno dociskam i się przez to robi kaszana ale w końcu się nauczę hehe.

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2017, 11:05:54 »
No to nie dociskaj. Prowadź ostrze minimalnym dociskiem. Wiosło jest o tyle dobre że nie musisz się martwić o naprężenie.

Pasta TI to było kiedyś dla mnie wielkie odkrycie. Wolę ją od tlenku chromu. Dodaje brzytwom pazura :)

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2017, 11:10:25 »
@pwm dokładnie tak, tym bardziej że ja pamiętam swoje początki i dla mnie brzytwa na początku sprawiała wrażenie nienaostrzonej gdyż przytrzymywała się na zaroście. Tak jak napisałem  wcześniej, jeżeli Twoje odczucia podczas golenia są zadowalające i się nią golisz i dogalasz to nie ma co szukać problemów. Moje zdanie jest też takie że jak stwierdzisz że golenie już Ci idzie w miarę sprawnie to albo naostrzyć sobie ją od początku na kamieniu i sprawdzić czy coś się zmieniło, albo komuś to zlecić i również porównać do odczuć z goleń poprzednich aby mieć wiedzę czy było wszystko ok czy faktycznie wymagała naostrzenia.
Do takich stwierdzeń dochodzi się z czasem bo na początku golenia chyba większość użytkowników miała dylemat czy aby na pewno ta brzytwa jest naostrzona? :)
YouTube
INSTAGRAM