Autor Wątek: [Szukam] Ostrzenie brzytwy - miasto Lublin.  (Przeczytany 16849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline charek

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Lublin
[Szukam] Ostrzenie brzytwy - miasto Lublin.
« dnia: Stycznia 18, 2013, 13:06:17 »
Witam,

Niedawno zacząłem zabawę z brzytwą, staram się samemu naostrzyć w miarę możliwości odrestaurowaną piękność - http://allegro.pl/przedwojenna-brzytwa-solingen-i2840355768.html .

Golenie z włosem cacy, pod włos drze mi ryja. Przeglądając forum nie raz, czytałem, iż lepiej posłać komuś doświadczonemu, aby sprawdzić golenie porządnie ostrym kawałkiem stali.

Pytanie - jest ktoś z Lublina lub okolic, umiejący ostrzyć, chętny pokazania paru trików na żywo, bądź naostrzenia mojej ? Jak nie, to najwyżej może znajdzie się forumowicz chętny naostrzenia z poza mego miasta (koszty wysyłki pokryję).

Pozdrawiam,
Charek.

Offline grzegg

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Odp: [Szukam] Ostrzenie brzytwy - miasto Lublin.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2013, 17:21:53 »
 Lublin - masz szczęście, udaj sję na Lubartowską 8 do Pana Ryszarda Malczarskiego - to chyba jeden z ostatnich rzemieślników w Polsce, trochę człowiek legenda... http://www.pkt.pl/s/lublin/1877565/malczarski_ryszard_zaklad_slusarski.html

Offline degotia

• *
  • Miejsce pobytu: łódzkie, dolnośląskie
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 20, 2013, 19:03:06 »
Mogę pomóc w naostrzeniu.

Offline charek

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 21, 2013, 07:56:32 »
Hej,

Dzięki wielkie, spróbuję u pana Malczarskiego, nie będę Was męczył (dzięki Degotia) jak nieopodal jest człowiek legenda ;D Lipa trochę z godzinami dostępności owego zakładu, ale może mi się uda. Jak nie wypali to pomęczę Was :D

Pozdrawiam,
Charek.

Offline degotia

• *
  • Miejsce pobytu: łódzkie, dolnośląskie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 21, 2013, 20:34:33 »
Nie ma sprawy. Dla mnie to żadna męka :-)

Offline Proximus26

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: swiat
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 21, 2013, 21:15:17 »
charek,

głupie pytanie, ale dlaczego chcesz odrestałrować tę brzytwę. Jak dla mnie, to nic jej nie jest.

Offline charek

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2013, 08:03:58 »
Już się nią zająłem ... Post jest o ostrzeniu... A baj de uej -  na zdjęciach nie widać, ale miała chamskie zacieki, których nie szło wytrzeć, trzeba było polerować (i to wcale nie krótko), aby była na błysk. Mam również ochotę zmienić jej z czasem okładki, gdyż te które posiada wyglądają na samoróbkę i są mocno nieciekawe jak się im przyjrzeć z bliska (a marzą mi się takie ładniusie drewniane jak Vaga produkuje - może kiedyś mi się uda).

Offline Filip_f66

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Chełm
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2013, 15:31:36 »
Piękne drewniane okładki z hebanu i innych egzotycznych gatunków drewna w cenie 100 zł możesz kupić  w sklepie internetowym The invisible edge. co. uk. Przesyłka jest wliczona do zakupów.

Offline charek

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2013, 07:55:47 »
Hej,
Sięgnąłem jeszcze po ostatnią dechę ratunku - mianowicie kupiłem zieleń chromową i (hell yeah) się udało :D naostrzyłem :D matulu co za różnica ;D ryjek nie zdarty, komfort golenia  nieporównywalnie wyższy niż przedtem, no i pod włos cacy poszło :D jak z radochy się maniakalnie śmiałem w łazience, to przywitały mnie później spojrzenia pełne politowania i niezrozumienia ... truuuudno ...

Pozdro,
Charek

Offline cameleonn

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 15, 2013, 21:05:20 »
Witajcie,

to mój pierwszy post na tym forum także proszę o wyrozumiałość ;)
mam nadzieję że nikogo nie zanudzę, ale opowiem pokrótce moją przygodę z pierwszą brzytwą, którą nabyłem niedawno po przeczytaniu kilku wątków na tej stronce i moim problemem z naostrzeniem  :-[

Zestaw, który zakupiłem i przyszedł do mnie w zeszłym tygodniu:
1. Brzytwa Dovo BISMARCK
2. Olejek przed goleniem T&H
3. Krem do golenia T&H
4. Balsam po goleniu Gentelmen's Pride (kto nie próbował, polecam, zapach od którego można się uzależnić)
5. Pędzel do golenia Vulfix Super Badger
6. Pas skórzany

Najważniejsza oczywiście jest brzytwa więc w sklepie, którym kupowałem zapytałem się, z kilku brzytew które mi się podobały, sprzedającego która jest na tyle naostrzona żebym mógł od razu się nią ogolić. Sprzedawca odpisał mi że Dovo BISMARCK. Potem po przeczytaniu kilku wątków dowiedziałem się że tak nie jest. Trochę dziwne że sprzedawca wprowadził mnie w błąd skoro wiedział że jestem laikiem.

Zacząłem czytać gdzie można naostrzyć brzytwę w Lublinie i padło na "człowieka legendę" z Lubartowskiej. Odwiedziłem go w zeszłym tygodniu. Zakład w starej kamienicy, ogrzewany "kozą", obsypujące się ściany, starszy człowiek z tego co mówił 50 lat pracy jako ślusarz ;) moim zdaniem takie zakłady mają swój klimat, myślę sobie dobrze trafiłem....opowiadam mu o swoim problemie z "tępą brzytwą" on na to że mi może naostrzyć  :P
....bierze marmurek moczy go i pyta się: czy wiem że przy ostrzeniu mogą pościerać się złocenia na grzbiecie brzytwy?....hmmmm....mówię że grzbiet to się chyba zabezpiecza taśmą a on na to że takiej taśmy nie posiada a jak chcę jej regularnie używać to i tak się kiedyś porysuje  ???
Jestem z natury osobą bardzo niecierpliwą więc mówię OK, proszę naostrzyć, zaryzykuję...i biegusiem na drugą stronę ulicy do sklepu z farbami po taśmę PCV żeby nie zdążył mi nic zarysować  :azn:......zdążyłem....zabezpieczyłem brzytwę sam i proszę o naostrzenie...majster wziął marmurek zaczął pocierać z jednej strony kilka razy potem z drugiem, potem na przemian i mówi że skończył  ::)
Myślę sobie OK, chyba nic z tego nie będzie, wziąłem brzytwę, wracam do domu....siadam przed komputerem i studiuję jakie kamienie trzeba mieć żeby brzytwę naostrzyć samemu.
Jak już mówiłem jestem osobą niecierpliwą, więc jak pomyślałem tak zrobiłem, kupiłem kamień wodny Taidea 3000/8000 obejrzałem kilka filmów na youtube i biorę się do ostrzenia metodą 50-50, 25-25, 20-20 itd...potem polerka na pasie i....znowu lipa  :'(
Testu włosa nie przechodzi, próbowałem się nią ogolić ale efekt niestety taki jak się obawiałem...buźka piecze, brzytwa raczej ciągnie niż goli (próbowałem pod różnymi kątami)....jestem załamany, a  miało być tak pięknie

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc w naostrzeniu brzytwy, którą naprawdę chcę nauczyć się golić, ale tępą to się tylko zniechęcę  :'(
Ten kto chce szuka sposobu, ten kto nie chce szuka powodu...

Offline charek

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 16, 2013, 08:19:13 »
Hej,

Jakby co to ja też z Lublina (mało brzytwiarzy u nas). Masz chwilę w weekend to się dogadamy, przyjedź z brzytwą i tą Taideą co masz. Ja mam rozsuteca i pas z pastą chromową - swoje brzytwy poostrzyłem, tak, że golą cacy i przechodzą uprzednio test włosa. Jak chcesz to więcej info na privie.

Pozdro,
Charek.

Offline cameleonn

« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 17, 2013, 20:34:21 »
Charek,
 dzięki za chęć pomocy, ale brzytwę już wysłałem w ręce fachowca z forum, mam nadzieję że jak wyjdzie spod takiej ręki wreszcie osiągnę upragniony efekt ;)
....ale może jeszcze się stykniemy z tym ostrzeniem w przyszłości  beer

Pozdrawiam

Offline andres88pl

• P.N po goleniu to priorytet
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 27, 2013, 22:01:38 »
Ktoś z kolegów z Lublina chętny do pomocy przy naostrzeniu brzytwy Jowika silber stahl Solingen. Posiadam kamień 6000 grit i pas krótki. Może być pomoc z poza Lublina . W tygodniu pracuje do 17 ale weekendy mam wolne. Dziękuje serdecznie i pozdrawiam

Offline cameleonn

« Odpowiedź #13 dnia: Maja 27, 2013, 22:50:37 »
andres, ja również jak widzisz wyżej borykałem się z tym tematem aż wreszcie wysłałem do kolegi z forum i wreszcie osiągnąłem upragniony efekt  ook
u nas w Lublinie nie słyszałem nigdy o takowym fachowcu...

Offline andres88pl

• P.N po goleniu to priorytet
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 27, 2013, 23:29:16 »
Mi nie chodzi o naostrzenie brzytwy tylko o pomoc w nauce ostrzenia głównie, bo wolę sam się nauczyć jak zawracać komuś głowę no chyba że nikt się nie zgłosi to mam nadzieję że jakiś kolega forumowy pomoże w naostrzeniu. Mój problem polega chyba na tym że wina leży po stronie kamienia i powinienem zacząć od 1000 ostrzenie bo moim 6000 za boga ojca nie idzie naostrzyć, choć próbowałem x i myślę że sprawnie mi to idzie ale mimo wszystko nie ma efektu... nie wiem dlaczego. Pozdrawiam