Forumowe gadgety

Autor Wątek: King C Gillette Double Edge Safety Razor  (Przeczytany 18008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Troip

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polska
Odp: King C Gillette Double Edge Safety Razor
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 19, 2021, 00:13:52 »
bartgeee.
Super, że King przypadł Ci do gustu.  beer
Jak go lepiej poznasz to golenia nim będą jeszcze lepsze  ook
Co do rączki to dla mnie jest ona ok.
Natomiast ma gwint tzw standardowy (M5)
Więc można do tej głowicy zamontować inną rączkę, np ta od shlyuza powinna pasować.  ;)

« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2021, 00:17:49 wysłana przez Troip »
Have A Great Shave, Have A Great Day!

Offline bartgee

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Przywidz, pomorskie
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 19, 2021, 00:56:54 »
@Troip, pierwsze golenie, a już najlepsze ze wszystkich z ostatniego 1,5 miesiąca, tym bardziej mnie to cieszy. Wiem, że z każdym kolejnym będą coraz lepsze. Pewnie też i Astrą SP uzyskam PN 10/10 a nie 9/10 :). Od jutra lecę z testami kolejnych żyletek.

Dobrze wiedzieć, że rączki od innych maszynek pasują

Na razie ocena rączki:
- wygląd: 5/10
- wygoda użytkowania: 10/10

Rączki nie zmieniam - zapewnia idealną wagę całości i idealny balans. Świetnie leży w dłoni, nie ślizga się. Grip lepszy niż w WCP. Tylko wizualnie nie pasuje mi do końca, mogłaby mieć żłobienie na całej długości i płaskie zakończenie. Może po pewnym czasie przestanie mnie to kłuć w oczy, a może ją nawet pokocham ;).

Offline japurek

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 19, 2021, 07:41:56 »
No i bardzo ładnie.
Miłych goleń życzę.
A następna będzie 6C  :-\

Offline reza

« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 19, 2021, 09:18:20 »
Chyba to będzie moja następna maszynka  ook

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 14, 2021, 17:58:17 »
Aktualizacja co do moich wrażeń z golenia Kingiem i mój ranking żyletek w Kingu od najlepszej do najgorszej (najlepsza skuteczność i najbardziej komfortowe golenie). Oczywiście TOMBI, ale może komuś pomóc w początkowym wyborze żyletek w King C.

• FEATHER NEW HI-STAINLESS – bardzo delikatne podrażnienia na prawej stronie szyi, ale tam za dużo razy jeździłem podczas poprawek, zero ciągnięcia, bardzo przyjemne golenie, łagodne jak po maśle, ałun bardzo delikatne szczypanie, PN 10/10, skuteczności golenia i brak podrażnień na razie bezkonkurencyjna 😊.
  • ASTRA SP – zero podrażnień, zero ciągnięcia, łagodne golenie jak po maśle, ałun delikatne szczypanie, PN 9/10, skuteczność minimalnie gorsza niż FEATHER, jeśli to ma być szybkie golenie, całkowity brak podrażnień i PN 9/10 wystarczy to ASTRA SP będzie najlepszym wyborem 😊.
  • PERMA-SHARP – zero podrażnień na szyi, lekkie podrażnienia pod nosem i na bokach podbródka (ale tam chyba przegoliłem), zero ciągnięcia, łagodne golenie jak po maśle, ałun trochę mocniejsze szczypanie niż po Astrze SP, PN 10/10, skuteczność golenia super, niewielkie podrażnienia – prawie ideał 😊.
  • GILETTE 7 O’CLOCK SHARPEDGE – minimalne podrażnienia po goleniu na szyi, ałun trochę silniejsze szczypanie ni po ASTRZE SP, PN 9.5/10, w razie braku ASTRY i PERMA-SHARP można użyć.
  • VOSKHOD – w trakcie golenia ok, ale podrażnienia po goleniu, zwłaszcza na szyi, wąsy, 4 godziny po goleniu szyja swędzi, jak lekko przecieram wąsy to piecze.

Reasumując dotychczasowe golenia z powyższymi żyletkami muszę stwierdzić, że KING C GILLETTE to bardzo skuteczna maszynka, a jednocześnie na tyle łagodna, że nie powoduje podrażnień.

Na razie tylko tyle żyletek zdążyłem przetestować, bo w międzyczasie kupiłem jeszcze dwie inne maszynki i mając 15 różnych żyletek przetestowanie ich w 5 maszynkach trochę czasu jeszcze mi zajmie. Na razie nie napiszę, jakie to maszynki. Teraz mam trzy ulubione, King C i te dwie nowe, ale o tym wkrótce w odpowiednich dla tych maszynek wątkach.

Miłych goleń życzę.
A następna będzie 6C  :-\

Dzięki @japurek, są naprawdę bardzo przyjemne z Kingiem. Co do następnej, to rozważałem 6C, ale ostatecznie kupiłem dwie zupełnie inne, ale o tym niebawem :).
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2021, 18:01:37 wysłana przez bartgee »

Offline krzysiek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 14, 2021, 11:46:29 »
Potwierdzam, że king c gillette jest maszynką wartą uwagi. Dotychczas korzystałem z wilkinson sword classic (czarnej plastikowej).  Potrafiłem się nią dogolić. Porównania w takim przypadku wydają się nieuniknione. Kcg jest dużo cięższa. Nie ma potrzeby, aby nawet delikatnie dociskać maszynkę. Goli sama. Wystarczą grawitacja i żyletka. Po wykonaniu dokładnie tych samych czynności oboma maszynkami i zastosowaniu tego samego mydła do golenia, stwierdzam że:
-twarz jest bez porównania lepiej dogolona przez kcg,
-kcg jest maszynką zdecydowanie łagodniejszą dla skóry,
-kcg nie ścina drobnych krostek,
-krem i zarost w trakcie golenia łatwiej wypłukać z kcg,
-długość rączki kcg nie powoduje żadnego dyskomfortu.
Wsc goliłem się od kiedy pamięta. Kcg ogoliłem się jeden raz. Przygotowując zarost nawilżyłem go gorącym ręcznikiem. Korzystałem z mydła arko w sztyfcie. Żyletka rapira platinium lux.
Reasumując. Kcg to maszynka godna polecenia. Również dla kogoś kto chce spróbować tg. Jestem na tak. Dla mnie to wyraźny skok jakościowy.

Offline Yaponcyk

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 11, 2021, 10:02:44 »
Jestem początkujący w TG. Czy też macie taki problem, że gdy jedziecie policzek w bok, to ciężko Wam wyczuć kąt przyłożenia?

Nie goli, nie goli, nie goli, "goli", potem znowu nie goli

Gdzie te "goli" jest tak delikatne, że prawie nie czuć żyletki na skórze..

Offline jaro82

• Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 11, 2021, 10:15:48 »
Jaką żyletkę założyłeś do maszynki? Z jakiego mydła lub kremu korzystasz? Kąt oczywiście trzeba umieć znaleźć właściwy, ale nie ma z tym aż takiego problemu. Jest pewna granica tolerancji i nie muszę pilnować go z dokładnością do pojedynczego stopnia. W przypadku twardego zarostu możliwe, że będzie to bardziej istotne. Podstawa to dobrze dobrana żyletka.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Offline Yaponcyk

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 11, 2021, 19:53:04 »
Blacha KCG z zestawu, ale piana z kremu Kanion wyrabiana ręką z dodawaniem wody. Może za gęsto i w tym rzecz.

Mam gdzieś resztki pianki Nivea, jak mi się twarz zregeneruje to spróbuję eksperymentalnie. :)

Offline felo3356

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 11, 2021, 21:38:12 »
Ekspertem nie jestem ale to raczej nie mogło się dobrze skończyć. Ręką to możesz twarz umyć ale do wyrobienia piany do golenia kup jakikolwiek pędzel. Nawet niedroga Isana z popularnej drogerii poradzi sobie lepiej niż ręka. Piany z puszki lepiej nie próbuj do golenia żyletką, chyba że masz skórę nosorożca. Nie zniechęcaj się, masz przed sobą skarbnicę wiedzy. Czytaj, zadawaj pytania, w końcu znajdziesz odpowiedzi. Dobra rada: zwolnij, nic na siłę, to musi chwilę potrwać ale w końcu nauka da efekty.

Edit: KCG nie jest agresywną maszynką, chociaż całkiem skuteczną. Goląc się nią ja praktycznie nie czuję żyletki na twarzy ale efekt uzyskuję zadowalający.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2021, 21:47:15 wysłana przez felo3356 »

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 11, 2021, 22:35:27 »
@Yaponcyk, Kolega @felo3356 bardzo dobrze Ci napisał. Zainwestuj w pędzel, nawet niedrogi syntetyczny ISANA z Rossmanna będzie o wiele lepszy, niż dłoń. Krem KANION też nie należy do najlepszych. Kup np. PALMOLIVE MEN CLASSIC albo BOND SPACEQUEST, a jak możesz trochę więcej kasy przeznaczyć to krem TABAC ORIGINAL.

KING C GILLETTE to bardzo intuicyjna maszynka i nie powinieneś mieć problemu w wyczuciem odpowiedniego kąta golenia.

Do pianki nie wracaj, bo tylko nabawisz się kolejnych podrażnień. Coś musisz robić nie tak, skoro piszesz o potrzebie regeneracji twarzy przed kolejnym goleniem.

Zerknij do mojego posta tutaj: https://brzytwa.org/forum/index.php?topic=17320.msg384039#msg384039
Znajdziesz tam film, w którym omawiam różne szczegóły, które mogą być przydatne po przesiadce na maszynki na żyletki i właśnie z użyciem KING C GILLETTE.

A w sobotę o 9:00 zapraszam na część 2/2 dla bardziej zaawansowanych, w których omówię techniki golenia pod włos oraz golenie szyi w poprzek.

Offline Yaponcyk

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 11, 2021, 22:54:54 »
Właśnie zdażyłem obejrzeć ten film i nawet napisać wiadomość w tamtym wątku. :P Piana była zbyt gęsta, technika pozostawiała wiele do życzenia a chęć dogolenia się na gładko była zbyt duża. Krzywdy sobie nie zrobiłem, ale pod dolną wargą jestem solidnie przegolony.

Dziękuję za pomoc panowie, tutaj jak i również na YouTube.

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 12, 2021, 00:35:17 »
@Yaponcyk beer. Na samym początku nie próbuj na siłę się dogolić - to przyjdzie z czasem. Tak szybko, że się tego nie spodziewasz. Pędzel pomoże w zbudowaniu porządnej piany. Początki są trudne, ale nie zrażaj się a wkrótce będziesz cieszyć się każdym goleniem.

Offline Don Kozdro

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 08, 2021, 09:33:41 »
No i mam u siebie tą maszynkę. Założyłem na próbę żyletkę z zestawu i niestety lata ona na boki. Czy u Was też tak jest? Nawet głowica przed dokręceniem lata na boki i ciężko ustawić równolegle obie te części a co dopiero mówić o żyletce. Czy to normalne? Mam jakiegoś qshave z AliExpress, też ta sama historia, różne ekspo po obu stronach, żyletka krzywo. Taki plus, że w Gillette lepiej ustawić żyletkę palcami przez to, że ona wystaje.. nie wiem. Wydaje mi się, że żyletka powinna siąść na głowicy bez żadnych luzów i ruchów na boki. To samo z żyletkami z zestawu maszynki qshave.. mam jakieś astry kupione, zobaczę czy ten sam problem.

Offline Troip

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 08, 2021, 11:07:31 »
Don Kozdro
To nie jest normalne.
U mnie położenie chromu i spasowanie elementów jest tak samo dobre jak w przypadku Muhle.

Moja rada, natychmiastowa reklamacja.
Have A Great Shave, Have A Great Day!