Autor Wątek: Astra Superior Platinum  (Przeczytany 140382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
Odp: Astra Superior Platinum
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 23, 2019, 14:38:28 »
Nie widzę problemu jako tako i to nie o taki problem chodzi. Po prostu nie muszę tego opakowania otwierać i sprawdzać bo mam jeszcze kilkanaście tych starych żyletek więc jak one się skończą a nie uda mi się kupić takich samych to wtedy otworzę nowe. Na chwilę obecną nie będę ich sprawdzał bo odgórnie przyjąłem że lepsze nie będą a jak będę zmuszony to wtedy to stwierdzę na własnej skórze. Teraz niech leżą i niech czekają i mam nadzieję że się nie doczekają mojego użycia bo w między czasie wpadną te z lepszych czasów :)
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można >:D
YouTube
INSTAGRAM

Offline Przemo666

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 23, 2019, 14:51:44 »
Każdemu, wedle jego potrzeb  ;) Natomiast w świetle takiego nastawienia wywód nt. "wytaniania" nowych uważam za przesadzony. Tak się składa że zarówno nowe Derby jak i ogólnikowo żyletki z Petersburga się jakościowo poprawiły. Tego samego nie można powiedzieć o masowo produkowanych mydłach do golenia czy maszynkach z zamaku i innych stopów cynkowych

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 23, 2019, 15:17:12 »
@Przemo666 to jeżeli użytkownicy tej żyletki piszą że czują różnicę to jak myślisz po co zmiana została zrobiona przez producenta? A z drugiej strony po co mam zmieniać zdanie na temat swojej lubionej żyletki - ja ją tak lubię że nie chcę aby straciła w moich oczach i dlatego jak mi ich braknie to przejdę na inne :)
Co do mydeł nie znam się tak bardzo i moje ulubione się nie zmieniają, co do maszynek podobnie się nie znam i pewnie się już nie poznam bo mało ich już teraz kupuję. Ale idąc tym torem to wszystko co nowe potwierdza że traci na jakości i pewnie te żyletki też  ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2019, 15:19:16 przez Pimps »
YouTube
INSTAGRAM

Offline Dziki_Koziol

• Stały bywalec.
  • Boomala tomala a malonga aryki takana a pitonga!
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 30, 2019, 18:38:41 »
Zapomniałeś dodać, że w przypadku żyletek z tego wątku, to tylko twoje zdanie, nie poparte doświadczeniem. Ja wiem, że w przypadku żyletek, maszynek i całego stuffu związanego z TG obowiązuje TOMBI, ale bez przesady. Wypadałoby użyć produktu zanim się komuś wytknie, że "inni to to lub tamto." Także jeśli ktoś boi się użyć żyletek za parę groszy, bo "wszystko co nowe jest gorsze", może spróbować. Różnicę odczuje na zasadzie siły sugestii po przeczytaniu tego tematu...  ;D
Maszynka: Edwin Jagger R41
Żyletki: Astra SS
Mydło: Proraso zielone
After Shave: Różne płyny

"Marian milczał. Wiedział, że musi milczeć i czekać. Wokół było pusto i cicho. Ta cisza krzyczała."
Jan Oborniak

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 30, 2019, 19:15:48 »
Oczywiście że to tylko moje odczucia i zawsze to powtarzam a i nigdzie nie mówię/piszę że wszystko co nowe to złe. Napisałem i powiedziałem że boję się spróbować nowej żyletki aby sobie nie popsuć o niej zdania i tyle. Więc z racji tego że nie próbowałem nowej Astry to nic na jej temat nie wiem i nikomu jej nie odradzam ani nie polecam bo żyletki to TOMBI ale ja dopóty nie będę zmuszony to tak sobie powiedziałem że ich nie spróbuję - po prostu będę żył w niewiedzy i mam nadzieję że mi z tym źle nie będzie.
Więc reasumując ja nie uważam że wszystko co nowe to złe i nawet często to mówię że jestem miłośnikiem nowoczesności ale nowych Astr nie chcę próbować jak nie muszę :)
YouTube
INSTAGRAM

Offline matrax

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #575 dnia: Październik 30, 2019, 20:58:13 »
Wg mnie te nowe Astry są trochę ostrzejsze. Zużyłem już koło 40 sztuk, trafiły się dwa buble które od początku szarpały. Poza tymi dwoma przypadkami żyletka ok, idzie gładko, 3-4 razy można się komfortowo ogolić (w zależności kto jaki ma zarost).
Game Changer,  Simpsons commodore x3 Best Badger, 9x Wickham, SV70, SV Manna Di Sicilia, 1x TOBS, Tabac, 700 żyletek, wiadro różnych AS.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #576 dnia: Październik 30, 2019, 23:34:51 »
Może się skuszę na te nowe, niestety wersja pierwsza zupełnie mi nie przypasowała. Próbowałem chyba trzech podejść (z różnych zakupów) i żadne nie spełniły moich oczekiwań. Może więc te nowe ...
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

extrema

« Odpowiedź #577 dnia: Październik 30, 2019, 23:45:31 »
Ja je kupiłem w kieleckiej hurtowni fryzjerskiej. Sądziłem że mają stare, ale są te nowe z laserowym nadrukiem. Nawet przepłaciłem, bo mieli po 44 zet. Nie zauważyłem wpływu nadruku laserowego na jakośc golenia. Ostrze to samo, przynajmniej nie odczułem rażącej zmiany  :)

Offline assan18

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Łomża
« Odpowiedź #578 dnia: Grudzień 31, 2019, 19:43:20 »
A ja się nimi golę od ponad 2 lat  i mi podeszły próbowałem czego innego i zawsze kończyło się to krwawo (nie wiem może to z mojej winy).
Mam u siebie astry i derby wolę astry i jak golenie jest fajne to po co zmieniać na co innego.

Offline Papaja

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 31, 2019, 20:44:42 »
Po próbach kilkunastu różnych żyletek, Astra, póki co została na stałe. Jeszcze Gillette niebieskie są ok, ale są dwa razy droższe.

Offline ManfredBee

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #580 dnia: Maj 10, 2020, 21:25:52 »
Zachęcony opiniami kupiłem żyletki Astra Superior Platinum do testów w cenie 2,99zł. Zakupu dokonałem na polskiej platformie A... wraz z maszynką Merkur 15C i innymi żyletkami.

Żyletki były zapakowane w ilości 5szt. do kartonika, a każda z nich w rodzaj pergaminu bez nadruku. Same żyletki są oznakowane nadrukiem i przyklejone do papierka sporą ilością kleju. Klej łatwo schodzi pod wpływem chusteczki lub listka papieru toaletowego.

Pierwsze wrażenie było dość pozytywne - golenie jest przyjemne, nie wymaga zwiększania agresji maszynki za pomocą podkładki z żyletki z obciętymi ostrzami. Niestety w moim przypadku żyletki te są nieskuteczne - wykluczone PN, a po goleniu (dwa przejścia M15C + jedno przejście WCP) skóra straszliwie piecze. Przy próbie wyegzekwowania PN za pomocą podkładki z żyletki o obciętych ostrzach golenie jest bardzo nieprzyjemne i nadal nieskuteczne.

To już wolałem Gillette Platinum, które są dla mnie niekomfortowe podczas użycia, ale skuteczne i po goleniu skóra nie boli.

W tej sytuacji po dwóch żyletkach zdecydowałem o nieużywaniu Astry do golenia twarzy, a jedynie do zgrubnego  golenia głowy przed goleniem sensowną żyletką.

Ostatecznie oceniam je negatywnie, gorzej niż Wilkinsony, z których 3 na 10 przeze mnie testowanych było naprawdę niezłych.

Offline Dziki_Koziol

• Stały bywalec.
  • Boomala tomala a malonga aryki takana a pitonga!
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
« Odpowiedź #581 dnia: Maj 16, 2020, 15:31:41 »
Ja tylko żałuję, że nie kupiłem z 1000 sztuk, wtedy gdy kosztowały prawdziwe grosze. Kolejna setka przyjechała. ;)
Maszynka: Edwin Jagger R41
Żyletki: Astra SS
Mydło: Proraso zielone
After Shave: Różne płyny

"Marian milczał. Wiedział, że musi milczeć i czekać. Wokół było pusto i cicho. Ta cisza krzyczała."
Jan Oborniak

Offline Manticore

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Dąbrowa Górnicza
« Odpowiedź #582 dnia: Maj 16, 2020, 19:31:26 »
Dla mnie wciąż najlepsza żyletka. Bardzo przewidywalna i bez obaw dobrze jej w każdej maszynce. Zawsze u mnie w szafce spory zapas.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk