Autor Wątek: Najczęstsze problemy przy polerowaniu na pasie.  (Przeczytany 134330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
Odp: Najczęstsze problemy przy polerowaniu na pasie.
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:57:27 »
Jest gdzieś na forum, trzeba poszukać :)

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 05, 2017, 15:14:48 »
Dyskusję o kamieniach wydzieliłem do osobnego wątku i przeniosłem do innego działu; http://brzytwa.org/forum/index.php?topic=12134.30
Tu możemy kontynuować o problemach związanych z polerowaniem na pasach  :)
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline Szef

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Olsztyn
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 06, 2018, 20:53:33 »
Dzis robilem moje pierwsze wecowanie na pasie Herold na glatkiej stronie Totalna porazka
Pas zawiesilem na wysokosci glowy, wydawalo mi sie ze dosc mocno go naciagnalem, brzytwe obracalem przez grzbiet.
Brzytwa ulegla stepieniu, nie przechodzi testu wlosa (wczesniej przechodzila na polowie dlugosci ), przedramie goli nadal.
Chyba problemem jest technika W trakcie wecowania unosilem grzbiet, a jak rozumiem powinien plasko przylegac do pasa ?? Wydaje mi sie rowniez ze przykladalem do tego zbyt duzo sily.

Teraz chyba uratuje ja powrot na kamien chinski 12000 ??

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:35:59 »
Zgadza się, brzytwa ma przylegać do powierzchni pasa  całą szerokością ostrza, jak unosisz grzbiet to ją stępisz. Trochę nie rozumiem Twoich ostatnich wpisów w tym i innym wątku, niby zadajesz pytania po czym sam sobie na nie odpowiadasz. Potrzebujesz porady, czy może chodzi o coś innego?
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline Szef

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:41:41 »
Poprostu chce sie upewnic. Nigdy tego nie robilem wiec wole dopytac zanim cos zniszcze

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 06, 2018, 23:44:55 »
Dzis robilem moje pierwsze wecowanie na pasie Herold na glatkiej stronie Totalna porazka
Pas zawiesilem na wysokosci glowy, wydawalo mi sie ze dosc mocno go naciagnalem, brzytwe obracalem przez grzbiet.

Pas to raczej zaczep na wysokości swojego pasa, lub niewiele wyżej. Będziesz miał lepsze wyczucie jak układasz brzytwę na pasie po obrocie. Układając brzytwę na pasie raczej rób to z tendencją położenia wpierw grzbietu, a następnie wyrównanie do ułożenia płaskiego całej brzytwy. W żadnym wypadku na pas nie może jako pierwsza trafić KT.
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline Heniek.F2

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
Najczęstsze problemy przy polerowaniu na pasie.
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2018, 00:51:58 »
@Szef - gdzie ty to wyczaiłeś żeby mieć pas na wysokości głowy?

Ostrzyłeś kiedyś? Jak nie - to hmm 12k może ci nie pomóc, ale próbuj, w końcu każdy z nas się kiedyś uczył :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
h.

..."17. Einstein uważał, że jego najlepsze pomysły przychodziły mu podczas porannego golenia.'' źródło: internet

Offline Szef

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:03:10 »
Wysokosc moze nie glowy ale barkow wziela sie z tych filmikow

Ostrzyc nie ostrzylem
Mam jeszcze mullera mst 8000 z kamykiem do zawiesiny - moge zaczac od niego a pozniej na chinczyka

Offline de_monter

• Stały bywalec.
  • klawo jak cholera
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:10:38 »
U mnie wisi pas na takiej wysokości jak w pierwszym filmie. Po prostu mam wieszak na ręczniki na takim poziomie i nie powiem, żeby taki układ był niewygodny.
Tylko ja się zastanawiam o co kaman?
Wieszasz na takiej jak Ci pasuje i kwita.
Pozdrawiam, Tomek.

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:15:51 »
Problemem nie jest wysokość na jakim pas wisi, a unoszenie grzbietu brzytwy podczas polerowania na nim i jednoczesne dociskanie ostrza.

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:28:10 »
     Miałbym uwagi co do tego na filmach. Rzeczywiście pasy zawieszone dość wysoko, ale to wynikało raczej z usytuowania już istniejących wieszaków, co nie znaczy że tak należy. Moim zdaniem wygodniej jest przy pasie zawieszonym niżej ze względu na możliwość lepszego kontrolowania wykonywanych ruchów dłonią w czasie obrotu brzytwy, oraz lepsze wyczucie docisku brzytwy do pasa. Druga sprawa to mam zastrzeżenia do zbyt dużego docisku brzytwy do pasa w pierwszym filmie. Pas się zbyt dużo ugina w trakcie wecowania mimo że widać jego duże napięcie. A tak nie może być. Działanie pasa w tym przypadku jest zbyt agresywne, ale co najważniejsze takie wecowanie powoduje wyokrąglenie KT, a skutkuje zwiększeniem kąta na krawędzi. Nacisk powinien być mniejszy, a w końcowym stadium wecowania powinno to być raczej prawie muśnięcie brzytwą po pasie.
     Ważne jest, a na co warto zwrócić uwagę to że grzbiet brzytwy w zasadzie nie traci kontaktu z pasem. Obrót brzytwy do stanu położenia KT następuje na powierzchni pasa. I tak bym zalecał. Lepiej grzbietu nie podnosić ponieważ tracimy kontrolę nad stanem usytuowania brzytwy.
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.