Autor Wątek: Moje początki golenie brzytwą  (Przeczytany 446324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kulturysci

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Podlasie
Odp: Moje początki golenie brzytwą
« Odpowiedź #1455 dnia: Maj 17, 2020, 19:42:41 »
Golenie nr2: piana na połowe twarzy, lepiej nie zasycha, problem z dostosowanie. Kąta brzytwy bo idzie jak po papierze ściernym i tak jak by wyrywało mi wlosy :)

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #1456 dnia: Maj 17, 2020, 22:33:49 »
Przypuszczam że masz za duży kąt pochylenia brzytwy, natomiast za mało brzytwę dociskasz do skóry. Bez obaw, nie ma sie czego bać. Brzytwa nie zrobi krzywdy jeśli tylko nie zrobisz ruchu wzdłużnego-tnącego.  ook
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline kulturysci

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1457 dnia: Maj 18, 2020, 12:52:46 »
czyli ma byc mały kąt?

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #1458 dnia: Maj 18, 2020, 13:50:31 »
To już kat musisz sam wyczuć. Ale ogólnie z włosem kat ok. 30-45, a pod włos ok. 20-35. Z czasem wyczujesz sam.   ook
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2020, 10:21:46 przez gienek-emeryt »
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #1459 dnia: Maj 19, 2020, 09:09:34 »
Przetestowałem ten sprzęt i póki co to ta szawetka mnie pokonała, dawno nie byłem tak pochlastany. Na szyi mega podrażnienia z dużą ilością krwi, pod nosem też kilka miejsc się znalazło. Od początku golenia dziwnie czułem ostrze na twarzy (feather professional super, drugie użycie).  I teraz jak ma się to wszystko do techniki golenia, techniki trzymania urządzenia skoro jeszcze kilka dni temu goliłem się brzytwą i nie pojawiło się ani jedno podrażnienie, AS nie szczypał a efekt golenia był lepszy niż po Rockwell'u 6S na płyce nr 6. Jest to ten sam nożyk którego użyłem do ostatniego nagrania z Hawkiem V2 i wtedy golenie było idealne więc nie mogę nic złego powiedzieć o  ostrzu.  Goliłem się kamisori od @shrack i pierwszy kontakt z tego typu sprzętem był o 1000 razy lepszy niż dzisiejsze poranne golenie sprzętem który nie powinien mi sprawiać problemu. Może miałem jakiś zły dzień, w poniedziałek zrobię drugie podejście.

Kolego tak mnie zmartwiłeś tą wypowiedzią że od tego czasu zacząłem szukać tej złej szawetki która zrobiła Ci tyle bee. Tak znalazłem ją wczoraj i po prostu się nią ogolę  choć z tego co pamiętam to raz się nią goliłem i nie było źle. Ale może wtedy mi się wydawało i sprawdzę jeszcze raz jak to będzie szło.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można >:D
YouTube
INSTAGRAM

Offline miklo

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #1460 dnia: Maj 19, 2020, 09:16:54 »
Film nagrałeś @Pimps - widziałem. A @Maniek1990 nic nie pisze, a wczoraj miał zrobić drugie podejście. Mam nadzieję, że nie poszedł po tętnicach ;)

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #1461 dnia: Maj 19, 2020, 09:22:41 »
No właśnie się martwię o Niego i mam nadzieję że jest cały i zdrowy  ;D a dodatkowo chyba zaczynam się bać tej szawetki i nie wiem czy się będę jednak nią golił.
YouTube
INSTAGRAM

Offline miklo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1462 dnia: Maj 19, 2020, 09:26:36 »
Póki co kupiłem ostrza soft guard. Dzisiaj będę je mieć. Zamówiłem też dwie szawetki z Chin. Jedna brzytwa i jedno kamisori. Wczoraj ogoliłem się maszynką, bo twarz mam tylko jedną ;) Zastanawiam się teraz, czy poczekać na transport z Chin, czy zapakować to łagodne ostrze i spróbować tym, co mam. Pewnie będę rzucać kostką ;)

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #1463 dnia: Maj 19, 2020, 09:30:50 »
Za każdym goleniem będzie lepiej a ostrze nam może dodatkowo pomóc, ale najważniejsza jest technika którą nabieramy goląc się.
YouTube
INSTAGRAM

Offline Maniek1990

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #1464 dnia: Maj 19, 2020, 16:22:45 »
@miklo wczoraj nie dałem rady, dzisiaj golenie i film  ook

Offline miklo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1465 dnia: Maj 19, 2020, 16:39:37 »
@Maniek1990  Super! Ja nie wytrzymałem i ogoliłem się dzisiaj z ostrzem soft guard (dzięki @zuczek222 !). Zupełnie inne golenie. Bardzo się spieszyłem, bo musiałem z dzieckiem iść do lekarza i żona mnie poganiała ;) Mam delikatne podrażnienia obok ust z jednej strony, bo bez piany zrobiłem poprawkę pod włos (głupota, wiadomo, ale żona mogła mi większą krzywdę zrobić ;) ) i jedna malutką zacinkę na podbródku. Poza tym czysto. Wniosek z tego taki, że ostrza Kai z zestawu są dla mnie na razie za agresywne. Pobawię się tymi z ochroną, poprawię technikę i może później spróbuję Kai. Ale raczej nie tą szawetką ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2020, 16:57:35 przez miklo »

Offline goliJunior

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #1466 dnia: Maj 19, 2020, 20:07:56 »
@miklo Jeśli taki mistrza w goleniu jak Pimps, który każdym ostrzem ogoli się perfect wybiera soft Guard bo dają mu one najbardziej komfortowe godnie, to coś w tym musimy być. Dla mnie soft gardy są najlepsze jeszcze Kai z ochroną są spoko tylko są one sporo droższe. Na początku myślałem tak jak ty, że nie będę golił się ostrzami z ochroną bo lepiej się nauczyć na ostrzach bez ochrony... ale po czasie zrozumiałem, że po co się męczyć skoro mam wybór i mogę od razu mieć super przyjemne golenie. Pozdrawiam  ook
Sprzęt:
1. BNŻ:
- Feather Artist Club Scotch Wood SS
- KAI CAP-R7
- Ninja Shaving Artist Razor

2. Pędzel:
- Atomic Rocket 26mm Synthetic Shaving Brush
- The Starcraft - 24mm Roswell Hybrid Synth Brush

Offline miklo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1467 dnia: Maj 19, 2020, 21:29:13 »
Powiem Wam, że brak mi wyczucia i się przegoliłem. Ostrze prowokowało do lekkiego dociskania, bo zero przykrych konsekwencji i przesadziłem ;) Gdy myję twarz, to czuję lekkie szczypanie. Straszny ze mnie jeszcze cienias w te klocki, ale będzie lepiej :) Następne golenie pewnie za dwa dni. Po takim przegoleniu niech skóra się nieco zregeneruje i jazda. Tym razem bez takiego dociskania :)

Offline goliJunior

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #1468 dnia: Maj 19, 2020, 21:33:39 »
Jak sam widzisz soft guard dużo wybacza;)
Sprzęt:
1. BNŻ:
- Feather Artist Club Scotch Wood SS
- KAI CAP-R7
- Ninja Shaving Artist Razor

2. Pędzel:
- Atomic Rocket 26mm Synthetic Shaving Brush
- The Starcraft - 24mm Roswell Hybrid Synth Brush

Offline kulturysci

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1469 dnia: Maj 25, 2020, 21:02:51 »
6 czy 7 golenie i........

..... czarna dupa :)

W miarę jakoś prowadzi się brzytwa ale niestety zostaje minimalna tarka na twarzy...  dociskam, wykonuje szybsze i zdecydowane ruchu - nadal nic

Trenujemy dalej nawet jak bym miał za 5 lat się naumieć

P.s. podziwiam i zazdroszcze Tym co golą się brzytwą bez zajęknięcia :)