Autor Wątek: Moje początki golenie brzytwą  (Przeczytany 454939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
Odp: Moje początki golenie brzytwą
« Odpowiedź #1500 dnia: Lipca 04, 2020, 11:46:37 »
Witam
    Siedzę na działce i rzadko na forum zaglądam. Ale jestem zaszokowany tym co piszesz. Obecnie nie ma innego wyjścia jak brzytwa na kamień i trzeba jej ostrość przywrócić. Podeślij ją do mnie. Adres chyba jeszcze masz. Ja ci ją gratisowo doprowadzę do porządku, a póżniej trochę więcej uwagi i rozwagi. Kamieni do ostrzenia to nie widzę żebyś już teraz szukał. Raczej skup się na nauce golenia. Bo jak nie zrobisz błędu to ostrości brzytwy na parę miesięcy ci wystarczy. Ale pas do wecowania to raczej jest konieczny.
                                  Pozdrawiam       ook
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline onnunenn

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1501 dnia: Lipca 04, 2020, 13:30:40 »
@Erais Pięknie, czyli mam talent, ale nie w tę stronę co trzeba... Jedno z pierwszych stwierdzeń w filmie mówi o tym, żeby nie sprawdzać ostrości brzytwy palcem.

@gienek-emeryt Nie wiem co powiedzieć - jestem w szoku i chętnie skorzystam z pomocy. Ponieważ w dzisiejszych czasach za darmo to nawet po gębie nie można dostać ;), załatwmy tę sprawę ciut inaczej (PW)

Offline miklo

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #1502 dnia: Lipca 22, 2020, 17:44:15 »
Pierwsze golenie brzytwą za mną. Jest inaczej, niż szawetką FAC. Przede wszystkim jest głośniej :) Ale to lubię akurat. Odgłos ściganego zarostu bardzo mi się podoba. Zaskoczyła mnie łagodność. W zasadzie nie ma się jak tym zaciąć. Szawetką muszę nieco uważać, tutaj spokojnie można machać i nic złego się nie może stać. Inna też nieco jest technika. Nieco inny kąt, trzeba nieco dociskać. Troszkę przez to czuć ostrze na twarzy, ale nie skrobie, tylko tnie :) Bez lekkiego dociskania skuteczność jest słaba. Czego mnie jeszcze sporo nauki, żeby było łagodnie i skutecznie. Ale podoba mi się :)

W każdym razie dogolony jestem bardzo dobrze, AS nieco szczypał, ale to dlatego, że nie wiedziałem jaki docisk dobrać. Wydaje mi się, że techniki już troszkę szawetka mi dała i radzę sobie z nią nieźle, ale muszę się na nowo skalibrować do brzytwy ;)

Wrzucałem mój jedyny film z golenia szawetką do wątku o dobrym dniu i idealnym goleniu ;) Na balkonie, woda w małym garnku, zamiast lusterka smartfon. I jest, jak pisał @gienek-emeryt i @shrack - da się golić prawie na pamięć tymi narzędziami. Ja wsiąkłem już chyba na dobre ;)

Offline Erais

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Konin
« Odpowiedź #1503 dnia: Lipca 22, 2020, 21:13:09 »
 ;D Filmik widziałem- chyba pora założyć własny wątek filmowy  ;D Dobrze, że cię wciągło i oby tak już Ci zostało  ;D ook

Offline miklo

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #1504 dnia: Lipca 22, 2020, 21:30:11 »
Haha. Nie nie. Nie wciągnęło mnie kręcenie filmików. Powstał przypadkiem i trochę dla śmiechu, a trochę, żeby pokazać, że się da od zera w świat gołego ostrza wejść, go wrzuciłem :)

Wciągnęło mnie golenie się brzytwą, czy szawetką.

Offline Troip

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #1505 dnia: Lipca 22, 2020, 21:45:53 »
miklo,
I bardzo dobrze zrobiłeś, że wrzuciłeś ten filmik.
Wstydu nie było, a im więcej ludzi pozna tradycyjne golenie i zobaczy, że tak goli się coraz więcej osób tym lepiej dla TG.  ook
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
Have A Great Shave, Have A Great Day!

Offline T800

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Rybnik Piaski
« Odpowiedź #1506 dnia: Lipca 22, 2020, 21:53:38 »
Tez chetnie bym ogladal filmiki  beer

Offline miklo

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #1507 dnia: Lipca 25, 2020, 18:46:32 »
Drugie golenie brzytwą było kiepskie. Musiałem ją przytępić o gąbkę przy wycieraniu piany przy pierwszym goleniu. Brzytwa wieszała się na włosie, pod włos na podbródku było nieprzyjemnie mocno. Dzisiaj pomiziałem ją na MST Mueller, potem porządne wecowanie na wiosełku i golenie rewelacyjne. Łagodne, na gładko, głośne ;) To bardzo fajne narzędzie jest :)

Offline T800

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Rybnik Piaski
« Odpowiedź #1508 dnia: Lipca 25, 2020, 20:31:30 »
Tak gdzies po 10 goleniach czuc lekki spadek ostrosci wtedy miziam delikatnie po Rozsutcu wecowanie i znow laser :)

Offline Tomek 24

• Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #1509 dnia: Sierpnia 07, 2020, 12:14:52 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Właśnie przed chwilą pierwszy raz w życiu ogoliłem się... BRZYTWĄ!!!😁😁😁😁. Co prawda tylko jedno przejście...z włosem , ale jednak! Resztę zrobiłem MNŻ. Pierwsze wrażenia? Było super 😁. Z tym że STRASZNIE mi się ręce trzęsły...Mimo to prawie wcale nie miałem zacięć...może dwa bardzo malutkie draśnięcia. Wszystko było ok , aż doszedłem do wąsa. I tu chyba zrobiłem mały błąd... mianowicie zamiast golić wąsa z góry to ja zacząłem w poprzek... źle przyłożyłem brzytwę i... zacięcie! Dwa centymetry od nosa do wargi...🤪. Nic to! Następnym razem będę bardziej uważał. Problemem oczywiście okazała się też lewa ręka...i lustro! Okazuje się że nie tak łatwo przyłożyć brzytwę do twarzy pod odpowiednim kątem , gdyż w lustrze wszystko jest na odwrót!!! I kombinuję , tak i tak... patrzę w lustro niby dobrze... przykładam brzytwę bliżej , ręką mi zadrżała... patrzę w lustro , chcę poprawić... ręka w lewo ( w lustrze ) a w rzeczywistości...w prawo... CIĘŻKA sprawa...Ale najważniejsze że się odważyłem... przeżyłem a nawet się ogoliłem z włosem...🤪😁.  PS. Dodam tylko że goliłem się Wapienicą Chirurgiczną kupioną na tym forum i naostrzoną przez Pana Gienka...😁😁😁. Pozdrawiam Go serdecznie! Super zrobiona ( naostrzona ) !!!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2020, 12:18:54 przez Tomek 24 »

Offline Erais

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Konin
« Odpowiedź #1510 dnia: Sierpnia 07, 2020, 12:26:22 »
No i pięknie  ;D  ook teraz będzie tylko z górki  ;D

Offline fiB

• Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #1511 dnia: Sierpnia 07, 2020, 12:52:56 »
Pierwsze koty za płoty  ook
Potem na te kąty i ułożenia brzytwy nie będziesz zwracał uwagi, dzieje się jakby samoistnie bez szczególnego zaangażowania. Pamięć mięśniowa, jakoś tak to się chyba nazywa. Powodzenia przy kolejnych goleniach shave1

Offline Tomek 24

• Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #1512 dnia: Sierpnia 07, 2020, 13:12:14 »
Dzięki wszystkim za słowa otuchy i wsparcie...😁😁😁

Online Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #1513 dnia: Sierpnia 07, 2020, 13:20:43 »
No to super że po pierwszym goleniu brzytwą jesteś zadowolony @Tomek 24. Ważne aby się nie zrażać i cierpliwie ćwiczyć technikę.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można >:D
YouTube
INSTAGRAM

Offline kwasek071

• Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #1514 dnia: Sierpnia 07, 2020, 13:26:34 »
@Tomek 24 tak samo się czułem jak Ty gdy zaczynałem się golić brzytwą. Życzę powodzenia tak trzymaj  badger12
Well yes, but actually no.