Autor Wątek: Moje początki golenie brzytwą  (Przeczytany 468101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Tomek 24

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
Odp: Moje początki golenie brzytwą
« Odpowiedź #1560 dnia: Sierpnia 13, 2020, 08:35:29 »
Macie rację...Nie wiem czemu tak się dzieje. Nigdy nie miałem obaw przed brzytwą...może to siedzi gdzieś w psychice , po pierwszym zacięciu pod nosem przy pierwszym goleniu...Dziwne jest tylko to że przy pierwszym przejściu wszystko jest ok! Problem pojawia się przy drugim. Może to napięcie nerwowe... Człowiek cały czas skupiony , mięśnie rąk napięte. Przy drugim przejściu nerwy puszczają , mięśnie słabną...i ręka zaczyna drżeć... Wczoraj po tym czwartym goleniu , gdzieś po godzinie , postanowiłem zrobić jeszcze jedno podejście. Na szybko. Bez ceregieli. Bez PS , bez wyrabiania mydła itd. Namoczyłem twarz , użyłem kremu Lider z tubki , prosto na pędzel ( zamiast wyrabiać Proraso w misce ) i na twarz...brzytwa do ręki i jedziemy. Odrazu szyja pod włos , reszta z góry z włosem. Efekt , prawie PN ( 80% ) bez zacięć 😁.

Online Tomek 24

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1561 dnia: Sierpnia 17, 2020, 00:58:09 »
Macie rację...Nie wiem czemu tak się dzieje. Nigdy nie miałem obaw przed brzytwą...może to siedzi gdzieś w psychice , po pierwszym zacięciu pod nosem przy pierwszym goleniu...Dziwne jest tylko to że przy pierwszym przejściu wszystko jest ok! Problem pojawia się przy drugim. Może to napięcie nerwowe... Człowiek cały czas skupiony , mięśnie rąk napięte. Przy drugim przejściu nerwy puszczają , mięśnie słabną...i ręka zaczyna drżeć... Wczoraj po tym czwartym goleniu , gdzieś po godzinie , postanowiłem zrobić jeszcze jedno podejście. Na szybko. Bez ceregieli. Bez PS , bez wyrabiania mydła itd. Namoczyłem twarz , użyłem kremu Lider z tubki , prosto na pędzel ( zamiast wyrabiać Proraso w misce ) i na twarz...brzytwa do ręki i jedziemy. Odrazu szyja pod włos , reszta z góry z włosem. Efekt , prawie PN ( 80% ) bez zacięć 😁.
Wiem że nie powinienem pisać pod własnym postem....ale dluuugo nikt nie odpisywał. A musiałem uaktualnić sprawę...😁 Otóż od ostatniego golenia miałem kryzys.... ogoliłem się w końcu MNŻ...Ale dziś... właściwie przed dwudziestoma minutami , ogoliłem się poraz piąty brzytwą...i było EKSTRA!😁 Żadnych zacięć , przecięć , itd! Z tym że zrobiłem to prawą ręką! Bez kombinacji lewą! I okazał się to strzał w dziesiątkę! Wychodzi na to że nie dam rady golić się dwoma ręki...mogę tylko prawą. Ale grunt to dobrze ogolona twarz 😁. U mnie na 90%

Offline miklo

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #1562 dnia: Sierpnia 17, 2020, 01:00:09 »
No i dobra :) Byle Ci pasowało :D Choć nie mów twardego nie lewej ręce. Może jeszcze spróbujesz i Ci się spodoba? :)

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #1563 dnia: Sierpnia 17, 2020, 04:50:38 »
@Tomek 24 ja ci powiem że ja przy 5 goleniu to ani prawą ani lewą nie ogoliłem się dobrze. Myślę że jak po 20-30 goleniach nadal by szło źle to by można było się zastanawiać co jest nie tak a po 5-tym goleniu to znacznie za wcześnie. Tak czy siak ja jak przekładam na dzień dzisiejszy brzytwę w lewą stronę i golę twarz w poprzek to cały czas czuje się mniej komfortowo niźli goląc twarz w poprzek ręką prawą a już trochę goleń brzytwą mam za sobą.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można >:D
YouTube
INSTAGRAM

Online Tomek 24

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1564 dnia: Sierpnia 17, 2020, 10:14:27 »
Narazie będę golił tylko prawą. Zobaczymy jak to się rozwinie...😁

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #1565 dnia: Sierpnia 17, 2020, 10:36:57 »
Nie musisz na to patrzyć - będziesz się już zawsze golił brzytwą tylko prawą ręką gdyż za szybko zrezygnowałeś z lewej :)
YouTube
INSTAGRAM

Online Tomek 24

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1566 dnia: Sierpnia 17, 2020, 12:43:30 »
Mówi się trudno...mi obojętne czy prawą czy lewą. Byle by szło...😁

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #1567 dnia: Sierpnia 17, 2020, 13:22:50 »
Ja też tak uważam tyle tylko że po 5 goleniach to po prostu za wcześnie. Ja od początku chciałem golić się na 2 ręce i dałem sobie rok na to a nie 5 goleń i pewnie dlatego w ogóle nie myślałem o tym jak by było tylko jedną ręką bo znacznie szybciej przed upływem roku szło już dobrze.
Więc nie żebym coś miał przeciwko jednej ręce a po prostu uważam że 5 goleń o niczym nam nie mówi w przypadku brzytwy czy szawetki bo to są same początki.
YouTube
INSTAGRAM

Online gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #1568 dnia: Sierpnia 17, 2020, 13:39:33 »
Nie musisz na to patrzyć - będziesz się już zawsze golił brzytwą tylko prawą ręką gdyż za szybko zrezygnowałeś z lewej :)

Nie za bardzo się z tym zgadzam. Niech wpierw nauczy sie golić w sposób jaki jest dla niego najbardziej wygodny, a z czasem można podjąć próby z druga reka. Wielu z kolegów z forum tak zaczynalo i na golenie obureczne przeszlo bez problemu. Ale są i tacy którzy wrocili do golenia jednorecznego, bo takie uznali jako dla nich bardziej odpowiednie. Cale pokolenia tak się golily, wiec w czym problem? Grunt ze posuwa sie do przodu. I to w tempie bardzo dobrym.  ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2020, 14:48:51 przez gienek-emeryt »
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Online Tomek 24

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1569 dnia: Sierpnia 17, 2020, 13:43:33 »
Niby racja. Tylko że ja widzę po tych pięciu goleniach , że lewą to nie szło...lewa ręka mi zawsze lekko drżała. Od dziecka. Nie wiem czemu , ale tak jest. I poprostu chyba tego już nie zmienię. Przez to drżenie , ilekroć przyłożyłem rękę ( lewą ) , to albo odrazu się zaciąłem albo po paru ruchach. Choćbym nie wiem jak uważał...A prawa ręka jest ok. I się nie zacinam. Pozostaje tylko kwestia wypracowania ruchów w pewnych miejscach. Jak chociażby , od lewego ucha w kierunku nosa...ale może się z czasem nauczę...🤔🤔.
Zgadzam się z kolegą Gienkiem 😁. Dla mnie bez różnicy którą ręką. Byle skutecznie...😁😁
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2020, 13:46:12 przez Tomek 24 »

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #1570 dnia: Sierpnia 17, 2020, 13:57:12 »
Gieniu nie jest to takie proste przynajmniej dla mnie ogolić się jedną ręką na twarzy. Próbowałem i bym musiał się uczyć i oczywiście bym się nauczył. Ale jak widzę że jednak ludzie mają bardzo mało cierpliwości więc ja też uważam że bym się nie nauczył bo szło mi ciężko przez 2 próby  ;D

I tak jak pisałem też nie mam nic przeciwko, ale wiem że łatwiej było by mi się uczyć jedną ręką czyli prawą niźli dwiema, ale nie poszedłem na łatwiznę i musiałem postawić na swoim.
YouTube
INSTAGRAM

Online Tomek 24

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1571 dnia: Sierpnia 17, 2020, 14:20:24 »
Podziwiam Mariusz upór w dążeniu do celu...😁. Ja chyba nie jestem aż tak uparty i cierpliwy...🤔🤔😁

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #1572 dnia: Sierpnia 17, 2020, 14:23:42 »
Kurcze żebym to ja we wszystkim był taki uparty i tak chciał dążyć do celu  :'(
YouTube
INSTAGRAM

Online Tomek 24

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1573 dnia: Sierpnia 17, 2020, 14:37:16 »
🤣🤣🤣
Jeszcze jedna rzecz. Zauważyłem , jak i Ty Mariusz , zresztą ( w jednym z filmików ) że Wapienica jest trochę źle wywarzona. I gdy trzymam ją normalnie , dwoma palcami z góry , to czasem kiwnie mi się ostrze na boki. Złapałem ją więc inaczej. Od góry i z boku szyjki. Teraz chwyt jest pewniejszy , ( zwłaszcza prawą ręką ) i wieksza kontrola nad ostrzem...

Gieniu nie jest to takie proste przynajmniej dla mnie ogolić się jedną ręką na twarzy. Próbowałem i bym musiał się uczyć i oczywiście bym się nauczył. Ale jak widzę że jednak ludzie mają bardzo mało cierpliwości więc ja też uważam że bym się nie nauczył bo szło mi ciężko przez 2 próby  ;D

I tak jak pisałem też nie mam nic przeciwko, ale wiem że łatwiej było by mi się uczyć jedną ręką czyli prawą niźli dwiema, ale nie poszedłem na łatwiznę i musiałem postawić na swoim.
Mam pytanie. Ma ktoś może filmik z golenia się , tylko prawą ręką?. Oczywiście chodzi mi o golenie brzytwą...😉
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2020, 18:39:01 przez Robson »

Offline miklo

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #1574 dnia: Sierpnia 19, 2020, 01:10:44 »
No wrzucałem przecież taki filmik. Szawetką, ale technika ta sama. Na YouTube poszukaj Pana Lindholm. Od niego złapałem tą technikę.