Autor Wątek: Żyletki dla początkujących  (Przeczytany 214068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
Odp: Żyletki dla początkujących
« Odpowiedź #240 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:03:05 »
A gdzie się z taką nazwą spotkałeś?
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Majster

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #241 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:36:25 »
na necie znalazłem, japońskie, ale właśnie nie wiem czy się opłaca kupić bo tak to bardzo tanie

Offline mario_79

• Stały bywalec.
  • Walczący z zarostem.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #242 dnia: Stycznia 02, 2018, 21:25:19 »
A czy wie ktoś może co to za żyletki o nazwie Flag fisz ? :) ")

Obawiam się że to raczej chiński wynalazek. Nie spodziewałbym się czegoś dobrego.
Maszynki: Muhle R41, Muhle R89, LUX, V3A
Brzytwy: Gold Dollar 208, Kain-Abel, Wapienica Popularna,
Pędzle: Omega S10108 , Yagi Brush "Tuxedo" 24 mm,  VULFIX VS1
Ulubione żyletki: Triton R3, Astra SP, Feather, Polsilver Super Iridium,

Offline zaczek1213

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: PL
« Odpowiedź #243 dnia: Marca 30, 2018, 00:08:38 »
Może trochę wyłamię się z tu wypowiadających się kolegów ale dla mnie na początek i nawet teraz, gdy moje doświadczenie jest już bogatsze mogę naprawdę szczerze polecić ogólnodostępne Wilkinsony. Raz mi się zdarzyło, że trafiłem beznadziejne opakowanie (tak, całe opakowanie) złomu a nie żyletek. A przerobiłem ich już kilkanaście opakowań. Poza nimi miałem Polsilver, Feather (żółte), Isana. Dotychczas najlepiej spisują się Wilkinsony. Niemniej jednak na blogu Łukasza Kielbana "Czas gentleman ów" usłyszałem na YouTube, że najważniejsze jest przygotowanie się do golenia. I zgadzam się z tym w 100%. Dobre nawilżenie, mydło lub krem do golenia, może preshave potrafią zdziałać cuda. I bez pośpiechu - ten jest wskazany do łapania pcheł. Pozdrawiam.

Offline Grzes55555

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: za siedmioma górami
« Odpowiedź #244 dnia: Marca 31, 2018, 11:30:16 »
Jakie żyletki to temat rzeka, jeden daną żyletkę będzie chwalił, inny będzie na nią narzekał, drogą kwestią jest to że różne żyletki inaczej współpracują z różnymi żyletkami, toteż niezłym wyjściem było by zakupić tak zwany zestaw testowy zyletek i sprawdzić jaka nam osobiście odpowiada  :)
Tępe żyletki  są jak tępi ludzie! Specjalnej krzywdy nie zrobią ale unikaj ich. Najpierw  sprowadzą Cię do swojego poziomu a później pokonają wykorzystując własne doświadczenie.

Offline Hank_Voight

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 02, 2018, 10:50:21 »
W moim przypadku idealnie sie sprawdzają persona platinum, muhle, astra zielona, Te ruskie, które są tak zachwalane Voskhod to dla mnie jakaś porażka.
Każdemu początkującemu polecam zakup z każdej firmy po jednym małym opakowaniu i testowaniu. To najlepsze metoda na dobór odpowiedniej żyletki dla siebie.
Nie bierz się za rzeczy które nie są twoją mocna stroną.

Offline LuQas

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 02, 2018, 11:51:57 »
Moim skromnym zdaniem nie ma czegoś takiego jak żyletki dla początkujących. Każda żyletka się rożnie zachowa na różnych typach skóry i zarostu.

Offline Hank_Voight

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwca 02, 2018, 12:04:44 »
Dokładmie, dodatkowo sporo zależy od łagodności MNŻ.

Offline siewcu

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwca 02, 2018, 12:43:39 »
A u mnie tak najlepiej wypadały niebieskie Astry :)
MNŻ: Maggard V2/V3 + rączki 10 mm i 12 mm od extrema; Wilkinson Classic; EJ R89; Weishi; MingShi; QShave; RazoRock Hawk V2
Brzytwa: forumowa by Gienek, ERN do renowacji, śmietnik GD66
Pędzle: borsuk by Extrema; Maggard syntetyki: 22 mm Black, 22 mm Bronze, 24 mm Purple; Isana

Offline Hank_Voight

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwca 02, 2018, 13:11:24 »
jak niebieskie wypadaja w stosunku do zielonych? są bardziej ostre ?

Offline Łysyzwyboru

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 02, 2018, 13:45:20 »
IMHO niebieskie Astry powodują mniej zacięć i podrażnień od zielonych, jednak minimalnie odstają pod względem ostrości i skuteczności.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 02, 2018, 17:21:32 »
Jeżeli chodzi o Astry to moim zdaniem najlepiej wypadają Keramik.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Robcyk

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Tarnobrzeg
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwca 02, 2018, 20:32:12 »
Ja jestem świerzak w TG. Ale wiem teraz że nowa ostra żyletka da radę na mojej mordzie. Triton. super ale Max 3 golenia.. Tania i super żyletka. Wystarczy 3 golenia. Astra Zielona 4 golenia i chyba 5 będzie ok. Treet Platinum mnie pociął trochę. Za to Rapira swedisch ogoliła mnie idealnie dzisiaj. Mam blaszki Kai i żółte Fathery. I jak kiedyś tutaj cwaniakowałem że ogoliłłbym się R41 z fatherem to po Treet z klonem Futura na 4 zmieniam zdanie.  Nie żebym się bał. Ale skoro czuję respekt przed Kai i Fatherami a Astra daje radę to na razie zostanę przy Tritonkach Astrach i Rapirach. Ten klon futura na 4 pozycji jest narwany. Ale z Rapirą ogolił mnie dzisiaj dokładniej niż z Astrą. I bądź tu mądry. A niby astra ostrzejsza. Triton jest super żyletką. Tylko ja jestem jakiś dziwny bo szukam tego czegoś. Ale to mnie kręci bo po kremach Wars i Lider mam mydełko Figaro i krem TOMB Sandalwood. Przepadłem ludziska. Mam też preshave i 3 wody po goleniu. Idzie do mnie czwarta. I myślę nad kolejną maszynką. Czuję że slant zrobi robotę.  Jak się nauczę wstawiać zdjęcia to wstawię moje skarby. Ale wiem że moja wredna morda po paru miesiącach TG stała się całkiem gładka i ludziska mi mówią czy nie byłem na jakichś pedalskich zabiegach. Nie wiem co te zabiegi Ale faktycznie mordę mam gładką.😉. I to mnie cieszy. Dzięki że jesteście bo sporo hm mnóstwo się dowiedziałem dzięki Brzytwa..org.

INFIDEL

« Odpowiedź #253 dnia: Czerwca 02, 2018, 20:39:34 »
buahahahaha
Robcyk, rozwaliłes mnie tym wpisem.  ook
I faktycznie - człowiek golenie traktuje hmmm - poważnie, goli się codziennie, do tego After Shavy więc dla niektórych może wydawać się dziwne, że jest się gładkim ;-)) Różnicę niewatpliwie widać - sam tak miałem gdy musiałem zmuszać się do golenia jednorazówką. Odwlekałem ile się da i chodziłem zarosnięty jak agrest ;-) Teraz jest tylko idealnie lub prawie idealnie.
Ale Twoje spostrzeżenie bezcenne: "PRZEPADŁEM LUDZISKA..."
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2018, 21:16:52 przez INFIDEL »

Offline Robcyk

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Tarnobrzeg
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwca 02, 2018, 21:02:42 »
Infidel czemu? Opisałem to co czuję tylko.A że mordę mam naprawdę gładszą i to widać chyba skoro inni to widzą to jak teraz miałbym wrócić do piczodrapek?  To w tajemnicy Ci napiszę że na Dzień Dziecka dostałem od Mamy 2 wody po goleniu Chopin. I są superaśne naprawdę. I czy zapach komuś podchodzi czy nie to właściwości ma wybitnie dobre. Nawet Mamcia zauważyła że to jest fajne i że widać różnicę na mojej zakazanej mordzie. Tylko raz jak po paru piwach ogoliłem się brzytwą nie było fajnie. . przez prawie 1.5 tygodnia nie mogłem nic z mordą zrobić. Ale wygoiłem i jest ok😄