Autor Wątek: Żyletki dla początkujących  (Przeczytany 209672 razy)

Offline schizm

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: warszawa
Odp: Żyletki dla początkujących
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 02, 2018, 21:47:27 »
Robcyk ,jak nie próbowałeś jeszcze to spróbuj polsilver super iridium,może Ci podpasują są ostre i w miarę łagodne ,jak zaczynałem z TG to właśnie przy polsilverach i zielonej astrze golenie zaczęło być ok.

Offline Robcyk

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Tarnobrzeg
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 02, 2018, 22:11:12 »
Schizm próbowałem i mam jeszcze z 1.5 paczki. Dobre ale u mnie drogie żyletki. Mam jeszcze 4 sztuki super iridium chyba 1976r. Jedną się Ogoliłem 7 razy i dawała radę. Tylko wtedy miałem pędzelek i Warsa. Pewnie jakbym miał to co teraz to by raz więcej na pewno było. To dopiero sprzęt. 1 zostaje w klaserze te 3 na speszial okezjon będą. Naprawdę najlepsze jakie używałem do tej pory.😉

Offline zaczek1213

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: PL
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 03, 2018, 00:02:43 »
Człowieku i bądź tu mądry rotfl dobrać coś dla siebie nie jest łatwo ale jak tu widać - warto szukać. Każdy ma inną skórę i zarost ale jak już się trafi na ten jedyny sprzęt to jest MEGA  shave1

Offline Chemicalifornia

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 20, 2020, 02:43:00 »
Cześć,

temat trochę odgrzebuję, ale ostatnio trafiła w moje ręce pierwsza maszynka na żyletki (EJ DE89) i chciałbym sobie kupić zestaw żyletek do testów.

Chciałem sobie kupić po paczce:

- Featherów (nie wiem czy jest różnica żółte vs. czarne)
- Bolzano
- Personna (podobno są amerykańskie i izraelskie - nie wiem czym się różnią)
- Astry Zielone
- Kai

Jakie są Wasze opinie o tych żyletkach? Jak wypadają jeśli chodzi o ich jakość i powtarzalność?
Dodalibyście coś jeszcze?

Offline Marcin Es

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 20, 2020, 05:06:53 »
Z żyletkami jest ciężka sprawa. Każdy może mieć inne zdanie. Ja np. nie cierpię zielonych Astr, a większość je sobie chwali. Musisz sam spróbować. Ja lubię KAI, Perma Sharp, Gillette Silver Blue, Gillette Platinum, obecne Polsilvery i Gillette czerwone ( Stainless). U mnie się sprawdzają  ook

Offline Troip

• Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 20, 2020, 06:31:02 »
Feather i Kai nie mają problemu z powtarzalnością, to moje podstawowe żyletki.
Podobnie jak kolega wyżej nie bardzo mogę dogadać się z zielonymi Astrami.
Do tego zestawienia jeszcze mogę dorzucić Voskody, bo z tymi żyletkami też nienajgorzej się dogaduję.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
Have A Great Shave, Have A Great Day!

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 20, 2020, 09:06:51 »
@Chemicalifornia jak już tutaj wielokrotnie razy Ludzie pisali - żyletka to indywidualny odbiór i nie spotkałem się z taką która by wszystkim pasowała lub która by był przez wszystkich uważana za badziew. Przegolisz się każdą z nich i sam sobie odpowiesz na to pytanie która Tobie akurat najbardziej pasowała, albo stwierdzisz że nie widzisz różnicy więc po co przepłacać :)
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można >:D
YouTube
INSTAGRAM

Offline szinto

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 20, 2020, 14:14:43 »
@Chemicalifornia
Też mam EJ DE89 i próbowałem się ze wszystkimi żyletkami, które planujesz kupić oprócz Bolanzo.
Najlepiej goli mnie Astra i Personna, choć te drugie wyraźnie mocniej czuć na twarzy, z koeli Feathery (żółte) i KAI okropnie szarpią i zacinają. Z wypróbowanych jeszcze dobrze sprawowały się Wilkinson Premium, ale ustawiłbym je w kolejności za Astrą i Presonną.

Tak jak koledzy wcześniej pisali żyletki to sprawa indywidualna, ale jestem ciekaw, czy przy tej samej maszynce będziesz miał podobne odczucia.

Offline Chemicalifornia

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 20, 2020, 20:44:11 »
To może inaczej, czy są jakieś żyletki na które trzeba uważać, bo są nierówne (raz ostre, raz nie), z wadami fabrycznymi, gorszej jakości? Wiadomo, że każdej firmie może się trafić gorsza partia, ale czy są jakieś którym to często się trafia?

Offline Marcin Es

« Odpowiedź #264 dnia: Maj 21, 2020, 00:20:31 »
Znów ciężko odpowiedzieć. Zła partia może się zawsze trafić. Ja np. uważam Wilkinsony i Bolzano za paskudne żyletki, a znam kolegów i mam w rodzinie golarzy, którzy chwalą pod niebiosa te blaszki. Zależy od skóry, zarostu i wielu innych czynników.

Offline Pleasure

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Świdnik
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 21, 2020, 10:27:24 »
Każdy. z reguły, ma inne doświadczenia. Jeśli już... ja unikam: P.Iridium, czerwonych Gillette, to moi "faworyci".
W święto zawsze wkładam krawat pod kołnierzyk.
Krawat z gumką.Trochę pije,lecz jak leży!
Ja też piję,piwo Tychy,sam aromat!
Raz zmieniłem panu dychę,na automat.

Offline dynks

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: północ
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 21, 2020, 21:27:52 »
@Chemicalifornia jak sam nie przetestujesz, to się nie dowiesz. Weźmy np żyletki Derby Extra, mi one pasują, czy to pakowane po 5 czy też 10 szt, jaki i Derby Premium, czy też Blue Bird a opinie o nich na forum są w większości niezbyt przychylne. Nie trawię natomiast, a raczej moja skóra i zarost żyletek  Polsilver Super Iridium (współczesnych), Gillette Platinum i Ladas. Tak więc testuj i wybieraj najlepsze dla Ciebie.