Autor Wątek: Polsilver Super Iridium  (Przeczytany 118428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemo666

• Aktywny użytkownik
Odp: Polsilver Super Iridium
« Odpowiedź #450 dnia: Sierpień 16, 2019, 23:33:11 »
Poczytaj proszę ten wątek od początku, wygoogluj frazę fake super iridium  .  Pozdrawiam

Offline dudekmotorek

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Bez różnicy
« Odpowiedź #451 dnia: Sierpień 17, 2019, 06:33:19 »
Posiadam dwie setki wyprodukowane przed 2012 rokiem (wersja w niebieskiej bibułce z reklamą polsilver 2) - na zbiorczym 100 kartonie jest inny kod niż na poszczególnych paczkach (nb ten który uprzednio podałeś @Pajunk ) - 5901464022162, natomiast brakuje miejsca produkcji, na poszczególnych paczuszkach już jest petersburg. Mam nadzieję że pomogłem ale jeszcze raz napiszę - uwaga na podróby! Większość sprzedawców z allegro sprzedaje trefne, sprawdziłem na własnej skórze i portfelu - nie wszystkie zwroty były opłacone przez ochronę kupującego... Kolejna nowość - na jednym z kartoników kupionych ostatnio z ciekawości "w terenie" widnieje data na boku kartoniku, jednak żyletki to ta sama lipa co wszędzie
zmień allegro na ebay i poczujesz różnicę. Ja tam się zgadzam z Pajunkiem w tym przypadku skąd wniosek, że to podróby? Ja bym pomyślał, że to kombinacje sprzedającego który „kompletuje komplety” fabryczne z tego co ma pod ręką albo to jest jakiś odpad produkcyjny który zamiast do kosza trafił do klienta.
Najgorszy jest człowiek wykształcony ponad swoją inteligencję.

Offline Spowiednik

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #452 dnia: Sierpień 17, 2019, 09:39:49 »
Prawdą powszechnie znaną braciszkowie  jest to, że po goleniu tą żyletką można w niedzelę przy ołtarzu Pana posługiwać bez obawy gniewu z jego strony, za grzech zaniedbania.

Offline Przemo666

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #453 dnia: Sierpień 17, 2019, 12:50:56 »
Cóż z koniem kopać się nie będę @dudekmotorek . Jeśli nie miałeś w ręku tej nowej partii (w mojej opinii i nie tylko podrobionych) nie powinieneś się wypowiadać na temat. Należy natomiast pogratulować i pozazdrościć że przez ebay nadal dostępne są oryginalne , natomiast szczerze powiedziawszy za cenę ~70 pln wolę kupić 200 sztuk gillette platinum które znacząco nie odbiegają od polsilverów.

Offline dudekmotorek

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Bez różnicy
« Odpowiedź #454 dnia: Sierpień 17, 2019, 13:45:59 »
Przemo 666 wszystko wiedzący wytłumacz mi ten fenomen o którym napisałem maszynka Rockwell jest kanadyjska, sprzedawana z kodem niemieckim chociaż produkowana jest w Chinach co jest napisane na pudełku a załączone żyletki mają kod USA-Kanada. Nie moja wina że trafiłeś na kiepską partię i starasz się winić wszystko poza samym sobą. I zmień allegro na ebay bo ja nie narzekam i nie mam problemu ze zwrotem gotówki. Najpierw kupuję sobie dwa małe opakowania jak mi podpasuje to biorę więcej od tego samego sprzedawcy, wysyłka za darmo choćby i z Chin a towar wart 20zł. Chciałem posłużyć dobrą radą a zostałem nazwany koniem przez kobyli łeb?
Najgorszy jest człowiek wykształcony ponad swoją inteligencję.

Offline Przemo666

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #455 dnia: Sierpień 17, 2019, 15:07:36 »

Otóż tłumaczyć fenomenu kodów EAN nie będę ponieważ brakuje mi empirycznej wiedzy na ten temat, wątek ten pojawił się na prośbę kolegi @Pajunk , w celu jak podejżewam sprawdzenia autentyczności, kontynuowanie tego w wątku o żyletkach Polsilver super iridium uważam za bezzasadne. Kwestia obwiniania to jakaś osobista wycieczka pod moim adresem, uwierz mi zjadłem zęby na współczesnych polsilverach, własnymi spostrzeżeniami starałem się dzielić na bierząco przez ostatnie 3 strony tego wątku, teoretyzowanie neofitów o kombinacjach, nieuczciwości sprzedajacych czy zużytych maszynach jest nieco banalne. Mój konsensus, rôwnież po lekturze zachodnich forów jest taki że na polski rynek lecą podróby, natomiast oficjalne stanowisko P&G jest takie że całkowicie zaprzestano produkcji Super Iridium. Za konia przepraszam, przesadziłem.

[Robson] - nie cytuj poprzedzającego wpisu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2019, 16:45:42 przez Robson »

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #456 dnia: Sierpień 17, 2019, 16:47:34 »
Bardzo proszę o merytoryczną dyskusję bez personalnych wycieczek.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline barber

• Zaawansowany użytkownik
  • Egon --- klawo jak cholera !!!
  • Miejsce pobytu: WARSZAWA od III pokolenia
« Odpowiedź #457 dnia: Sierpień 17, 2019, 18:09:07 »
Przemo666@   
gillette platinum które znacząco nie odbiegaj od polsilverów  ??? ??? ???
czy to jest jakiś żart ?
z kąd to porównanie?   
no chyba że golisz tylko poliki to może tak

Offline Pajunk

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Sieć
« Odpowiedź #458 dnia: Sierpień 17, 2019, 18:21:33 »
Jak już przy Gillette jesteśmy - to żyletki Polsilver to lokalna myśl techniczna, czy po prostu te same technologie co Gillette miało w czasie powstania produkcji Wizametu?

EDIT:
EAN mnie interesował z nieco innych względów. Myślałem, że może zaszło jakieś "przemeblowanie" - np. przeniesiono produkcję do podwykonawcy. Co samo w sobie nie musiało pociągać zmiany kodu EAN. Ale mogło - a byłby to jakiś trop.

Co do jakości samych żyletek Polsilver Iridium - jak dotąd nie korzystałem z takowych.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2019, 18:52:13 przez Pajunk »

Offline zuczek222

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: N.D.M.
« Odpowiedź #459 dnia: Sierpień 17, 2019, 20:24:40 »
Dla mnie porównywalne z obecnymi Polsilverami  w odczuciach jest Perma-Sharp Super i do tego mnie nie podrażnia. 

Offline Przemo666

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #460 dnia: Sierpień 17, 2019, 21:58:18 »
@Pajunk odnośnie starych polsilverów, zasłyszane albo wyczytane m.in. na tym forum - w latach 70 za Gierka nabyto zachodnie patenty na żyletki które rozwijano w łodzi. Nie będzie błędem stwierdzenie że polsilvery w błotno-zielonej kolorystyce to nasz wyrób, natomiast mam podejżenie że super iridium to już wyrób "po patencie" - w odczuciach golenia na mój gust mocno przypominają angielskie wilkinsony czy london bridge.

@zuczek222 w zasadzie większość żyletek z petersburga jest do siebie podobna, jedyne które mają zasadniczo inny feeling to te bez powłoki platynowej - nacet, niebieska astra, czerwone gillette. Ostrożnie wrzuciłbym je (polsilver,perma-sharp,astra sp,żółte 7oclock platinumy czy gsb) do jednego worka, oczywiście są delikatne różnice w poziomie ostrości

@barber wszystkie osobiste odczucia są naszymi prywatnymi, jeszcze jakiś czas temu na tym forum ludzie szanowali się nawzajem w myśl zasady TOMBI. Chętnie poczytam lub pooglądam na kanale Youtube  Twoje opinie na temat Polsilverów jak i innych żyletek, zrozum że "goleniem polików" zbierasz tylko na bana :)

Offline ManfredBee

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #461 dnia: Kwiecień 20, 2020, 14:24:25 »
Za paczkę żyletek Polsilver Super Iridium w lokalnej drogerii zapłaciłem 6,50zł, czyli tyle, co za Gillette Platinum. Same żyletki były zapakowane dość niestarannie w swoje kopertki.

Golenie określiłbym jako dość komfortowe, skuteczne.

Żyletka spokojnie wystarcza mi na trzy golenia.

Wszystkie pięć żyletek z paczki było w zasadzie identyczne pod względem właściwości.

Spośród żyletek, które do tej pory używałem porównałbym je do wspomnianych na wstępie Gillette Platinum, zwłaszcza jak chodzi o liczby. Jednak z uwagi na komfort golenia i powtarzalność w mojej ocenie są od GP wyraźnie lepsze.

Moja ogólna ocena jest pozytywna, którą nazwałbym „dość dobra” - żyletki Polsilver SI może nie będą moimi ulubionymi, ale nie będę wzbraniał się przed ich zakupem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2020, 14:43:38 przez ManfredBee »

Offline sgt.Meserve

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #462 dnia: Lipiec 22, 2020, 14:35:55 »
Dla mnie na chwilę obecną to najgorsze żyletki jakie przetestowałem. Dwa razy użyta jedna i podziękowałem tzn w maszynce Wilkinson Classic przynajmniej. Mam zarost miękki i skóra była przeorana. W razie czego zostawiłem dwie sztuki po jednej z dwóch różnych paczek na przyszłość do konkretenej maszynki albo szawetki.
Chociaż bym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę. Bo jestem najgorszym świrem w całej dolinie !