Autor Wątek: Lebelle Soaps Barbiere Italiano - recenzja mydła [Mirx]  (Przeczytany 3007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirx

• *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Lebelle Soaps Barbiere Italiano - recenzja mydła [Mirx]
« dnia: Luty 10, 2015, 17:36:53 »
Mydła Lebelle Soaps wytwarzane są w mydlarni prowadzonej przez małżeństwo Nicholasa i Lindę Lebelle. Firma działa we wsi Cochranville, w hrabstwie Chester (Pansylwania, USA). Jak na rzemieślniczą firmę przystało, mydło wytwarzane jest ręcznie w małych partiach, ze starannie dobranych składników.

Postać
Mydło pakowane jest w dość spore puszki o średnicy 10 cm i ma konsystencję typowego włoskiego mydła – czegoś pośredniego pomiędzy kremem, a twardym mydłem.

Zapach
Są takie kosmetyki, przy których nie chce się analizować składu, bo pachną po prostu dobrze. Jak dla mnie, właśnie tak jest z zapachem Barbiere Italiano. To zupełnie inna bajka niż prosty, a może nawet prostacki migdałowy aromat, znany z Figaro czy Celli. Naturalny, przyjemny zapach mydła Lebelle wzbogacony został migdałami, nutą różaną, benzoiną i czarną porzeczką.  Efekt? Barbiere Italiano pachnie tak, jak powinien pachnieć elegancki salon włoskiego cyrulika. Wystarczy zamknąć oczy i jak na zawołanie pojawia się mistrz brzytwy w swym nienagannym, śnieżnobiałym fartuchu, wsuwający nam za kołnierz świeżo wykrochmalony, bawełniany ręcznik. 

Wyrabianie piany
Bez względu na to, czy mydło wyrabiamy w misce, na ręce czy na twarzy, błyskawicznie otrzymujemy dużą ilość kremowej, tłustej, aksamitnej i połyskliwej piany. Wcale nie trzeba się starać, aby efekt był znakomity. Nic tu nie zanika, ani nie wysycha.

Golenie
Jako, że piana ma idealną konsystencję, nakładanie jej na twarz jest szybkie i bezproblemowe. Właściwości, takie jak poślizg oraz zmiękczanie zarostu, również mogą być wzorem dla innych producentów.  Skóra chroniona jest bardzo dobrze, również gdy kilkakrotnie przejeżdzamy ostrzem to samo miejsce. Dzięki tej właściwości możemy bezkarnie cyzelować trudniejsze do ogolenia miejsca. Piana jest trwała i nie wysycha, a swe właściwości zachowuje również po rozrzedzeniu wodą w drugim i trzecim przejściu.

Po goleniu
Mydło nie zawiera składników o intensywnym działaniu pielęgnacyjnym, ale i tak ma pozytywny wpływ na stan skóry, która po goleniu jest gładka i nie ma tendencji do przesuszania. Nie zaobserwowałem również jakichkolwiek reakcji alergicznych.

Skład
Najwyraźniej do opisania składu świetnego mydła nie zawsze trzeba się posiłkować Tablicą Mendelejewa. Mydlarze z Cochranville nie próbowali odkrywać Ameryki i użyli sprawdzonych, od lat stosowanych składników. Bazą są mydła powstałe w wyniku reakcji zmydlania wodorotlenkami potasu i sodu łoju wołowego, kwasu stearynowego, oleju kokosowego i oleju rycynowego. Poza aromatami mydło zawiera również glicerynę oraz mleczan sodu. Ten ostatni składnik odpowiedzialny jest za aktywne zmiękczanie zarostu. 

Dostępność
Mydło można kupić w sklepie TVBShaving, która to firma jest oficjalnym europejskim dystrybutorem Lebelle Soaps. Puszka zawierająca 128 g (4,5 uncji) kosztuje 15€.

Podsumowanie
Jak dla mnie, właściwości mydła bliskie są ideałowi. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. No może na siłę zapach... Choć  bardzo przyjemny, mógłby być jeszcze bardziej wysmakowany. Cena mydła nie jest niska, ale pamiętajmy, że dotyczy produktu wytwarzanego ręcznie w małych partiach z naturalnych składników.
Polecam bezwzględnie! 

Moja ocena: 8/10
– zapach: 6/10,
– właściwości piany: 10/10,
– efektywność golenia: 10/10,
– właściwości pielęgnacyjne: 8/10,
– opłacalność: 7/10

Punktacja: 0 - tragiczny, 1-2 - słaby, 3-4 - taki sobie, 5-6 - dobry, 7-8 bardzo dobry, 9 - niemal doskonały, 10 - wybitny

Uwaga: Wykres nie jest forumowym rankingiem mydeł i kremów do golenia. Zamieściłem go po to, aby każdy mógł się szybko zorientować jak oceniany produkt odnosi się do innych recenzowanych wcześniej przeze mnie specyfików. Zwracam również uwagę na fakt, że ocena choć na tyle, na ile umiem sprawiedliwa i uczciwa, jest jednak subiektywna. Nie starałem się w recenzji odpowiedzieć na pytanie "jak ten produkt spodobałby się przeciętnemu użytkownikowi", a jedynie określić, jak jego właściwości są atrakcyjne dla mnie. Nie muszę chyba dodawać, że Twoja opinia, drogi czytelniku, może być zupełnie inna i nic w tym złego nie ma.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 11:37:21 przez Mirx »

Online Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
Odp: Lebelle Soaps Barbiere Italiano - recenzja mydła [Mirx]
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2015, 17:47:03 »
Ciekawa i czytelna recenzja, dzięki Mirx.
Jak rozumiem mydło należy raczej do tych miękkich.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...  

Offline Mirx

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2015, 17:51:47 »
Dzięki Robson! Już poprawiłem. Wiedziałem, że o czymś zapomniałem.  :) Tak, to typowa konsystencja włoskiego mydła, choć wyprodukowane było w USA.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2015, 17:53:52 przez Mirx »

Offline don zibi

• Stały bywalec.
  • ...Kiwaj ze zrozumieniem głową....
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2015, 17:53:09 »
Tak, mydło jest miękkie.. Mam inną odmianę  Lebelle -Grapefruit&Lemongrass..
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2015, 18:26:01 przez don zibi »

Offline Rafifafi

• Stały bywalec.
  • I najmniejszy włosek rzuca cień. (Goethe)
  • Miejsce pobytu: Wa-wa i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2015, 18:02:31 »
A Ty skąd już wiesz jak to mydło smakuje???? :)
May the Shave be with you...........Always!

Offline Art

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2015, 18:24:56 »
Fajna recenzja. Na stronie producenta widnieje 8 rodzajów mydeł.
don zibi czy Grapefruit & Lemongras już testowałeś ?
"Skomplikowanie sytuacji jest sprawą bardzo prostą, ale jej uproszczenie - bardzo skomplikowaną."
Prawo Meyera

Offline don zibi

• Stały bywalec.
  • ...Kiwaj ze zrozumieniem głową....
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2015, 18:27:44 »
Art - owszem... Golę się nim co 5 dni. Bardzo ładnie pachnie i piana jest świetna...

Offline chalkadiki

• Stały bywalec.
  • Veritas super omnia...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2015, 18:29:08 »
Mireczku, jak zawsze rewelacyjna recenzja, którą czytałem z zapartym tchem. :)
Powinniśmy zorganizować, zakup grupowy tego mydełka. rotfl Jeśli oczywiście, znaleźli by się chętni.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2015, 18:47:23 przez chalkadiki »

Offline arturzbsk

• Użytkownik
  • **
  • R41 - R89 - Slant 37C
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2015, 18:30:03 »
Dobry pomysł  beer

Lewy

« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2015, 19:00:11 »
To i ja odniosę się do kilku kwestii związanych z tym mydłem. Zakładam, że mam takie samo :question:

Zapach
Osobiście czuję w nim tylko i wyłącznie mydło. Takie zwykłe szare. Nie jestem w stanie rozróżnić żadnej innej nuty. Zakładam, że węch mi się nie popsuł, gdyż w innych mydłach znajduję różne zapachy bez problemu. Skłonny byłbym to mydło zaliczyć do bezzapachowych.
Konsystencja
Dość twarda jednak. Znacznie twardsza niż Proraso, Cella itp.
Wyrabianie piany
Nie ma się nad czym rozwodzić. Opisując krótko - bajeczne
Trwałość piany
Średnia. Piana wyrobiona w ciepłej miseczce, nałożona na twarz nie jest trwała. Wystarczy zrobić ruch głową aby usłyszeć pękające pęcherzyki. W tym przypadku znacznie lepiej wypada LPL czy Proraso. W tym względzie bliżej mu do Celli. Może to jest charakter piany wyrabianej w naczyniu podgrzewanym?
Poślizg
Wyśmienity. Mało które mydło taki daje. Pod tym względem, chyba najlepsze jakiego używałem.

Offline Mirx

• *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2015, 20:13:28 »
@Lewy: Twoje mydło pochodzi z mojego tygielka i zostało zapakowane w szczelną puszkę, więc raczej nie ma mowy by zapach wywietrzał. Moje mydło zdecydowanie pachnie. Jest to zapach raczej delikatny, ale do wyczucia jeszcze po jakimś czasie po goleniu. Tu będę się upierał. Ponieważ pojutrze spróbuję wysłać próbkę naszemu lokalnemu mydlarzowi – Arturowi, będzie mógł rozsądzić nasz spór. :-)
W kwestii konsystencji, to jeżeli miałbym niuansować potwierdzam, że jest twardsze od Celli, jednak bez problemu nabierałem z puszki dla Ciebie mydło łyżką i spokojnie ugniotłem je w nowym pojemniku.
Co do trwałości piany przyznaję, że nie wyrabiałem jej na gorąco, a jedynie w ciepłej wodzie. Faktycznie może reaguje na gorącą wodę?...Piana wyrabiana moim sposobem jest trwała w ciągu długiego golenia. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Offline kowjack

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Deszczowa wyspa Ireland
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2015, 22:50:26 »
@Mirx dzieki  beer
Każdy z nas jest jedyny, niepowtarzalny i kieruje się w życiu powodami niezrozumiałymi dla reszty.

Lewy

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2015, 00:05:25 »
Wwąchałem się w mydło. Faktycznie jakoś pachnie. Ale czym??? Nadal dominująca jest nuta zwykłego mydła.
Jutro próba mydlenia bez użycia miseczki. Tylko mydło, pędzel i twarz. Zobaczę jak w takim przypadku sprawować sie będzie powstała piana.

Edit:
Próba golenia z pianą wyrobioną bezpośrednio na twarzy przebiegła w miarę pomyślnie. Piana jest zdecydowanie lepsza, ale w mojej opinii to nie to co daje LPL czy nawet Proraso.
Oczywiście to moje subiektywne odczucia. Być może nawet twardość wody lub jej odczyn ma wpływ na to, jak zachowuje się dane mydło lub krem.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 07:46:18 przez Lewy »

Offline arturro

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2015, 15:38:43 »
Ponieważ pojutrze spróbuję wysłać próbkę naszemu lokalnemu mydlarzowi – Arturowi, będzie mógł rozsądzić nasz spór. :-)

Bardzo dziękuję - uwielbiam próbki :)
Co do rozsądzania - wiadomo że TOMBI rządzi, (ale wypowiem się "w temacie ")
"lokalnemu" ? ;) :)

pozdrawiam
a

Offline Mirx

• *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2015, 16:09:02 »
@arturro: lokalnemu w sensie europejskiemu ;)